Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

Klamber 09:28, 18 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Karolino, nie mogę znaleźć ładniejszych zdjęć, muszę się przyznać że funkie były prze ze mnie nie docenione i to z tego powodu nie mają ładnych fotek. Ale widzę że u mnie mają się dobrze więc do nich mój stosunek się zmienił, na plus. Jeszcze mam całą zieloną dużą ale teraz znaleźć w tej ilości fotek nie daję rady ale poszukam.
Małgosiu, trawy gorąco Ci polecam, zdobią ogród prawie całą zimę. Są też i małe, znajdzie się coś do każdego ogródka.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
popcorn 09:45, 18 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sliczne te funkie! Takich nie mam! Chetnie wymienie na mozge Mozgi mam sporo, chetnie wszystko Ci oddam
Bedziesz u Bogdzi? Z Otwocka nie tak daleko, mocna ekipa z Warszawy jedzie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:45, 18 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ostatnia fotka -suuper! wymiata!
____________________
Mój nowy ogródek
monteverde 10:18, 18 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Klamber napisał(a)
Witaj Aniu, oglądałem Twoje pomidorki super, skąd bierzesz nasiona? Owocki smakowicie wyglądają i na pewno jeszcze lepiej smakują. Wiem coś o tym, nie ma jak to swój pomidorek lub ogórem palce lizać. Pomidorów sklepowych w ogóle nie kupuję, są nie zjadliwe. Napisz coś o szklarence (folii) chciałem sobie kupić taką 4x3 m ale zabrakło kaski. Spróbuje za rok. Czy na zimę zdejmujesz folię a potem łatwo się zakłada? Danusia się pytała ale się nie doczytałem. Mam spory warzywnik ale u mnie ziemia kiepska, że kiepska to pół biedy bo i tak wyciskam z niej niezłe plony








ale woda mi niszczy moje uprawy, przez ostatnie 2 lata prawie wszystko mi zgniło. Pokaże Ci trochę swojego ogródeczka.




Co roku daję obornik a w tym roku zastosowałem EMy, zobaczę czy będzie poprawa. Dzięki za adres, straszne puchy u niego nic nie ma co mi się podoba

.

Na razie wszystkie trawy mam zdobyczne (z wymian) Mam dużo roślin i założyłem szkółkę aby się mieć czym wymieniać. Jak na razie mi nie źle idzie, Przez 2 lata nie wydałem złotówki a przywiozłem już kilka samochodów roślin. Nawet takie rzadkości na które polowałem kilka lat, cypryśnik błotny ,różowiec, leszczynowiec, miłorząb, pigwa właściwa. Wszystko to przywiozłem z gruntu wsadziłem w wigilie i myślałem że padło ale wczoraj zobaczyłem że jedna pigwa żyje super i cypryśnik też, platan wygląda żywo ale nic nie puszcza reszta też. Czas pokaże, powinienem to powkładać do wiader i schować razem z doniczkami do budynku. Doniczki wszystkie mi ruszyły prócz 2 traw ale może i one się namyślą, jeszcze wcześnie jest. Ja też nie lubię tłoku jak Ty, w sezonie nigdzie nie jeżdżę a na pewno tam gdzie są ludzie. Od kilku lat jeżdżę nad Biebrzę tam mam ciszę i spokój tylko ja i przyroda to jest to co lubię. Grzybki uwielbiam zbierać.

No wiesz warzywnik masz przepiękny, a te cukinie i cebule to po podlaniu w tej wodzie, czy ona tam Ci tak stoi?może Danusia ma rację abyś zrobił staw w najbardziej zalewowym miejscu? ja na swój warzywnik daje kompost, mam bardzo zasadowy ph 7,pochodzi od resztek roślinnych i skoszonego trawnika, obornik, ale w granulacie i gołębie guano po przerobieniu, nic innego nie używam Nasiona pomidorów kupuję zawsze u p.Ani tu masz linka http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=517396 a ma jeszcze pomidorlandia.pl, 100% wschodów zawsze mam ja mam folię 6 x 3 x 1,9 m, i właśnie na ta zimę nie zdjęłam folii, bo była wkopana, nie chciało mi się , i była trochę źle naciągnięta, no i jednego ranka poleciały pałąki, ale wczoraj przyszły nowe(gratis) i nowa folia,mamy zakładać dzisiaj jak dobrze pójdzie także raczej trzeba zdejmować zakłada się łatwoodkąd mam swoje pomidory innych nie jadam, bardzo je lubię.Robert nie hoduj takich dużych cukinii są nie smaczne najlepsza cukinia to do 35 cm Pigwę właściwą mam w starym ogrodzie w tamtym roku miała więcej owoców więc zrobiłam dżemy i nalewkęowoce mojej mają kształt antonówki a jeszcze są o kształcie gruszki, będę Ciebie odwiedzała i zapraszam do mnie też mam troszeczkę rarytasików, ale nie trawek
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 10:18, 18 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też mnie zachwyciła ta ostatnia, chociaż całą wiosnę jaką pokazałeś podziwiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:32, 18 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jeśli cię to pocieszy to u nas też mróz, i kulki bukszpanowe całe oszronione!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 11:40, 18 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz warzywnik! Wieeelki! A jaki ladny!
Z ta woda to masakra - u mnie na odwrot, sucho bardzo. Moze zeczywiscie wykopanie stawu to jest rozwiazanie? Albo melioracja - rury odwadniajace i studnia na koncu dzialki??

Szklarni/folii w planie zazdroszcze! Jak dokupimy sasiednia dzialke to dostawie sobie taka polowke za garazem, ale na razie nic z tego :/ Wiec hoduje tylko koktajlowe poidorki, bo normalne z gruntu mnie denerwuja - zaraza ziemniaka co roku, a jak mam pryskac to wole na targu od babeczki kupic...

Ide do Ani obejrzec jej pomidorki, bo nie widzialam
____________________
Mój nowy ogródek
Klamber 11:48, 18 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Aniu dzięki za cenne informacje. Co do kabaczków to już zauważyłem że na dużych jest skóra jak na słoniu i jest bardziej suchy. W tamtym roku posadziłem ich tyle ze nie nadążałem przerabiać.
Karolino! miałaś mi coś napisać o spotkaniu.
Irenko fajnie że Ci się podobało. Zajrzałem do Ciebie wczoraj ale nie miałem siły już pisać i zobaczyłem Twoje RH, normalnie pojechałaś po bandzie. Jak zakwitną to będę musiał to zobaczyć, bo wyobrazić sobie nie mogę.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
popcorn 13:03, 18 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Robecie dalam linka u mnie w watku dot spotkania u Bogdzi.
Ale prosze raz jeszcze:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1428-spotkanie-u-bogdzi
____________________
Mój nowy ogródek
majkel0326 13:10, 18 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Robert,gratuluję pięknego warzywnika!!! To coś co ja lubię najbardziej
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies