Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

Klamber 06:39, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witam Sylwie i Ele. Powiem Ci Elu że na mojej działce i oczku żab miałem bardzo dużo ale tu w kanadzie jest ich bardzo mało. Co do naszego położenia, to nie jest złe ino trza je umieć wykorzystać. Dziś byłem w pięknym parku i ogrodzie, Rozetta Garden. Pogoda wspaniała wróciłem o 24 a temperatura teraz 25 stopni. Pokażę kilka zdjęć z rejsu na Manitoulin, pozdrawiam.








____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 09:19, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U Ciebie jak zwykle odjazdowo!
W moim ogródku już wiechetki traw się kołyszą,myślę, że. I w Twoim też.
Przy dobrych wiatrach może na Ciebie zaczekaja. Dzięki za fotki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zawitka 10:44, 16 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Wracaj do nas do swego kraju Wszędzie jest pięknie jak ktoś chce to piękno zobaczyć ale co swój kraj to swój .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Klamber 20:13, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Halinko, witam Cię serdecznie, zgadzam się z twoim zdaniem Powiem Ci że po prostu jakiś wewnętrzny głos każe mi wracać. No i na pewno zdarzenie z zeszłorocznej zimy gdy się przewróciłem na plecy na zamarzniętej kałuży. Niby nic się nie stało ale bolało mnie kolano. Z każdym dniem było coraz gorzej, noga jak balon i w necie wyczytałem że to zerwane wiązadła Leżałem w domu 2 tygodnie i niby jest dobrze ale po całym dniu kolano jak balon. Koleżanka dała mi namiar na polskiego bioenergoterapeutę. Pojechałem do niego i powiedział że to wiązadła zerwane, żeby się nie martwić bo jutro będzie wszystko w normie. Skatował mnie jak psa , myślałem że zwariuje, na koniec podłączył mnie do pola magnetycznego i kazał iść do domu i za dwa tygodnie przyjść na kontrolę. Do stacji miałem 300 m a szedłem ponad godzinę, już myślałem że nie dojde, masakra. Dobrze że zabrałem kulę ze sobą. No i faktycznie rano wstałem z łózka normalnie i noga zdrowa ale jak sobie pomyślałem co by było gdybym złamał nogę, to mnie normalnie zmroziło.
Haniu, mam nadzieje że masz racje i coś tam przeżyło z moich trawek. Ale tutaj jakie mam trawy to wam szczęki poopadają, sam jestem w szoku jak na moim kompoście urosły, no i oczywiście tutejszy klimat. Codzienna sauna i upalne noce swoje robi no i oczywiście codzienne podlewanie. Haniu odjazdowo to było gdy byliśmy zmłodym nad jeziorem Huron w Grand Bend i w Parku Pinery, przepiękne miejsce. Zapraszam.












____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Gabriela 21:52, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ty wracasz, a ja bym chętnie wyjechała. Tym chętniej, że do zimy niedaleko.
Piękne widoki, ta niebieska woda, ogromne morskie fale, świetnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Klamber 03:21, 22 wrz 2018


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Gabrysiu ciesze się że wpadłaś do mnie. To był chyba najfajniejszy wyjazd, pogoda ciekawa, było cieplutko i super chmury do robienia fot. Woda przepiękna i okolica również, obok Grand Bend piękny Pinery park. Okolica doskonała na rower ale niestety nie miałem go przy sobie. Pokazywałem Wam Różne fotki ale z Parku Rozrywki jeszcze nie było. Podobało mi się jechałem tylko na jednej małej kolejce ale mi to w zupełności wystarczyło, to zabawa dla samobójców. Za to młody ostro poszalał. Płaci się 45 $ za wejście i wszystkie kolejki są darmowe. Byłem w dwu parkach ale ten mi się bardziej podobał.






Tę kolejkę zaliczyłem ale jazda mnie zmasakrowała, totalne wariactwo, chyba przez pół godziny dochodziłem do siebie.










Tu kierował kościotrup ale go nie widać z powodu ogarniających ciemności.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 08:20, 22 wrz 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nawet jakby mi dopłacamy nie wsiadlabym ma takie ustrojstwo! Dobre wspomnienia będziecie mieli z młodym.

Wracaj, i zapuszczaj na nowo korzenie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 20:02, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na te kolejki tez bym nie wsiadła

Widzę że kolejna decyzja o powrocie ....

Co zobaczyłeś to Twoje.... .

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Klamber 02:02, 24 wrz 2018


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witajcie, Haniu i Aniu. Ja już jestem za stary na takie rozrywki, chciałem to tylko zobaczyć z bliska i poczuć. Kolejki to nie wszystko, ogólnie sam park jest ciekawie zrobiony i ogromny. Znajduje się poza miastem a autobus jedzie spod mojego domu, więc niekłopotliwy miałem dojazd. Ogólnie w dobrym miejscu mieszkam, autobus i pociąg mam pod nosem. Ludzi tam strasznie dużo, ja wolę wycieczki na łono natury a nie takie spędy. W drugim byłem tylko dlatego że mają delfinarium i zaliczyłem sobie występ w amfiteatrze delfinowym. Nagrałem całe pół godziny. Wczoraj byłem na świetnej wycieczce w St. Jacobs u Aamiszów, zrobiłem sobie małe zakupy, wszystko ich produkcji. Dmuchany ryż i pszenica, super smaczne krakersy, musli. Potem pojechaliśmy do Elory nad Grand River, gdzie jest super kanion. Nazywa się to Elora Gorge, przepiękne miejsce. Byliśmy tam cały dzień, pogoda piękna, ale ranek 13 stopni, pierwszy od czerwca, poniżej 20. Niestety, piękne się kończyć będzie pomału. Całe szczęście że jesień tu długa, ciepła i przepiękna. Kanion bardzo malowniczy, otoczony pięknym cedrowym lasem, trochę pobrykałem sobie po skałkach jak kozica. Szkoda mi młodego jelonka który spadł w nocy z 15 m na skały i się zabił. Przeszedłem cały kanion dołem dokąd się dało a później górą i na koniec znów dołem. Kanion zaczyna się od końca miasta wodospadem, super trasa zapraszam i pozdrawiam.














____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 02:45, 24 wrz 2018


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Pokażę jeszcze kilka fotek z miasta, bardzo ładne i czyste.










4 fotki od Amiszy, Farma w której kupiliśmy jajka, warzywa i kurczaka. Sklep, czyściutki, porządeczak jak w domku dla lalek. Dlaczego u nas nie ma takich sklepów, gdzie rolnicy by wstawiali swoje towary. Było tam wszystko, ciaska, cukier, mąka, wędliny, jajka od kuru, sery tylko mleka nie wolno im sprzedawać. W Kanadzie grozi kryminał za sprzedaż mleko od krowy, totalny kretynizm. A takimi sprzętami dowozi się towar, za darmochę. Koniki mają przepiękne, brykają tylko furczy. Hejka



____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies