Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

hanka_andrus 23:34, 16 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Podeprę powiekę wiechetkiem miskanta i jeszcze raz pooglądam zdjęcia.
Z tą wodą....masakra.Nie ma jak tego zdrenować?Ktoś u nas robił doły z rurami zbierającymi wodę z ogrodu....
Współczuję..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 01:56, 17 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam nowego rasowego ogrodnika na Ogrodowisku, wszyscy już pochwalili Twój piękny ogród ja tylko się dołączam, podziwiam z jaka determinacja walczysz z gruzem wodą i innymi przeciwnościami, które uniemożliwiają Ci tworzenie jeszcze ładniejszego ogrodu trawa pięknie się prezentuje ale nie każdy może ją mieć w swoim ogrodzie będę wpadała aby pooglądać piękne zdjęcia i kolejne prace ogrodowe, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 07:49, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klamber napisał(a)
Całą noc lało, jak rano wyszedłem na podwórko to się załamałem. Z mojej rabaty zrobiło się oczko, woda się wylewała, zaraz zobaczycie, co ja mam robić ? jak w takich ekstremalnych warunkach


A zawsze jak tu było po deszczach? Mnie się zdaje że oczko trzeba tu zrobić a trawy na brzegach będą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:49, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pochwalam zdjęcia traw

To najśliczniejsze



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klamber 07:54, 17 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj Aniu, oglądałem Twoje pomidorki super, skąd bierzesz nasiona? Owocki smakowicie wyglądają i na pewno jeszcze lepiej smakują. Wiem coś o tym, nie ma jak to swój pomidorek lub ogórem palce lizać. Pomidorów sklepowych w ogóle nie kupuję, są nie zjadliwe. Napisz coś o szklarence (folii) chciałem sobie kupić taką 4x3 m ale zabrakło kaski. Spróbuje za rok. Czy na zimę zdejmujesz folię a potem łatwo się zakłada? Danusia się pytała ale się nie doczytałem. Mam spory warzywnik ale u mnie ziemia kiepska, że kiepska to pół biedy bo i tak wyciskam z niej niezłe plony








ale woda mi niszczy moje uprawy, przez ostatnie 2 lata prawie wszystko mi zgniło. Pokaże Ci trochę swojego ogródeczka.




Co roku daję obornik a w tym roku zastosowałem EMy, zobaczę czy będzie poprawa. Dzięki za adres, straszne puchy u niego nic nie ma co mi się podoba

.

Na razie wszystkie trawy mam zdobyczne (z wymian) Mam dużo roślin i założyłem szkółkę aby się mieć czym wymieniać. Jak na razie mi nie źle idzie, Przez 2 lata nie wydałem złotówki a przywiozłem już kilka samochodów roślin. Nawet takie rzadkości na które polowałem kilka lat, cypryśnik błotny ,różowiec, leszczynowiec, miłorząb, pigwa właściwa. Wszystko to przywiozłem z gruntu wsadziłem w wigilie i myślałem że padło ale wczoraj zobaczyłem że jedna pigwa żyje super i cypryśnik też, platan wygląda żywo ale nic nie puszcza reszta też. Czas pokaże, powinienem to powkładać do wiader i schować razem z doniczkami do budynku. Doniczki wszystkie mi ruszyły prócz 2 traw ale może i one się namyślą, jeszcze wcześnie jest. Ja też nie lubię tłoku jak Ty, w sezonie nigdzie nie jeżdżę a na pewno tam gdzie są ludzie. Od kilku lat jeżdżę nad Biebrzę tam mam ciszę i spokój tylko ja i przyroda to jest to co lubię. Grzybki uwielbiam zbierać.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Gardenarium 08:01, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klamber napisał(a)
Pomidorów sklepowych w ogóle nie kupuję, są nie zjadliwe. Napisz coś o szklarence (folii) chciałem sobie kupić taką 4x3 m ale zabrakło kaski. Spróbuje za rok. Czy na zimę zdejmujesz folię a potem łatwo się zakłada? Danusia się pytała ale się nie doczytałem. Mam spory warzywnik ale u mnie ziemia kiepska, że kiepska to pół biedy bo i tak wyciskam z niej niezłe plony




U mojej mamy (Babcia Jasia) http://www.ogrodowisko.pl/watek/267-ogrod-babci-jasi

mamy folię i nie zdejmujemy, tylko trzeba zakupić tę najgrubszą i polecam. Kilka ładnych lat wytrzymuje bez zdejmowania. Nie opłaca się zdejmować i dziurawi się. Jak duże ilości śniegu to trzeba zgarniać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klamber 08:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Danusiu, Dziękuje za pochwały i pod podpowiedzi. Ogród Babci Ładnie się prezentuje, jeszcze tunelu nie znalazłem ale dokopię się. U mnie po każdym większym deszczu tak się robi. Oczko już mam, tylko ten mój piękny kolega miskant go doprowadził do ruiny, podziurawił mi skubany folię. 15 lat do tyłu było tu
pięknie, teraz mam mini Biebrze u siebie. Na dzień dzisiejszy nie ma mam funduszy żeby to ruszyć.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 09:13, 17 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A nie myślałeś ,żeby wykopać rów wzdłuż działki?Gdzie strumyk płynie z wolna?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 09:18, 17 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak pisze Hanusia, mini Biebrzę trzeba zrobić ...... tylko gdzie jej ujście??? Do Narwii chyba daleko.... A jak jezioro i rzeka to pozwolenia wodno prawne ...grrrr
Masz przechlapane z tą wodą Ale napewno trzeba coś z tym zrobić... szkoda ogrodu i twojej pracy.
Zdjęcia traw piękne
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jotka 09:36, 17 kwi 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witam i ja
Porad nie mam zwyczaju udzielać, ale zachwyty zostawić mogę, bo trudno się powstrzymać
Pierwszy zachwyt nad rajską jabłonią - śliczne zdjęcie Pokaż ją proszę w okresie owocowania... Jeśli nie masz w archiwum poczekam na tegoroczne

Temat traw dopiero tu na Ogrodowisku stał mi się bliższy, ale sposób jaki pokazujesz swoje - mistrzowski!
Gdyby rośliny miały swoich managerów , to ty byłbyś najlepszy manager miskantowy

Nie mam swoich ulubionych wątków, ale do Ciebie będę zaglądać, żeby nacieszyć oczy i nie tylko ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies