Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek Olgi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek Olgi

olga_szopa 09:27, 16 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Justi płotki wynalazła moja sąsiadka ,są gotowe,malowane i impregnowane ,tylko takie trochę rachityczne,robią wrażenie solidniejszych niż są w rzeczywistości.
Elu, Haniu ja go już w marcu do doniczki wepchnęłam ,a i tak zakwitł późno jak mi się wydaje , bo w ogrodowiskowych ogródkach widziałam już kwitnące wcześniej .
Aniu mój jeden kokornak też jest wielkolistny (ten rzadszy) ,tylko posadzony w ubiegłym roku na wiosnę i jeszcze się nie zagęścił, mam nadzieję ,że nadrobi zaległości
____________________
Zakątek Olgi
olga_szopa 18:52, 23 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600

Kwiaty ketmii muszę fotografować pojedynczo,bo tak "obficie "zakwitła ,że wstyd, ma 3 kwiatki,słownie trzy


Fiołeczki moje cudne a myślałam, że przepadły ,a będą jeszcze różowe

____________________
Zakątek Olgi
olga_szopa 18:56, 23 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600


Rozchodnik... hmm, nie powiem całkiem okazały.
No i astry nowojakieśtam ,najważniejsze ,że kwitną
____________________
Zakątek Olgi
zbigniew_gazda 19:01, 23 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Olu - ketmia pomału się rozkwitnie , spokojnie. A fiołki to masz wsadzone do ziemi tak po prostu
i zakwitły ? Śliczne są.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
olga_szopa 19:01, 23 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600

Jeszcze róża, która mnie zaskakuje obfitością kwiatów

Pelargonia z wilczomleczem całkiem dobrze się trzymają
Słoneczne kwiaty dziurawca
____________________
Zakątek Olgi
ell 19:10, 23 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Muszę kupić sobie fiołki tylko nie wiem jakie.

Zobaczysz Olgo, że na następny sezon ketmia zakwitnie jak szalona - moja tak miała, a teraz pokazuje już b.dużo kwiatów.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
olga_szopa 19:13, 23 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Dzięki Zbyszku , zawsze mi dodajesz otuchy co do kwitnienia tej ketmii.
Czytałam ,że Ty swoją przycinasz po przekwitnięciu, ale ja chyba poczekam do wiosny, bo już późna pora na przycinanie? Jak myślisz?
A fiołki to są ogrodowe ,kupiłam w Castoramie ze trzy lata temu i jak na razie kwitną co roku jesienią. Tylko w tym roku tak jakoś marnie przetrwały, że martwiłam się ,że już po nich,na szczęście nie
____________________
Zakątek Olgi
olga_szopa 19:18, 23 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Elu oby , bo ona już w tym miejscu trzeci rok rośnie. Może tam zbyt dużo cienia jest i dlatego, ale jak urośnie wyższa to będzie miała koronę w słońcu, a nóżki w cieniu, ale w lekko wilgotnym podłożu.
A co do fiołków ,to one się nawet podobno rozsiewają ,no cóż nie u mnie mam jednego białego i jednego różowego .
____________________
Zakątek Olgi
marzena 23:07, 23 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
kwiat ketmii piękny ( ja tez na krzewie miałam tylko 3...), fiołki białe śliczne, róże urocze
zastanawiam się, jak Ty mieścisz te wszystkie rosliny u siebie ?
____________________
marzena O....!
zbigniew_gazda 06:13, 24 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
olga_szopa napisał(a)
Dzięki Zbyszku , zawsze mi dodajesz otuchy co do kwitnienia tej ketmii.
Czytałam ,że Ty swoją przycinasz po przekwitnięciu, ale ja chyba poczekam do wiosny, bo już późna pora na przycinanie? Jak myślisz?
A fiołki to są ogrodowe ,kupiłam w Castoramie ze trzy lata temu i jak na razie kwitną co roku jesienią. Tylko w tym roku tak jakoś marnie przetrwały, że martwiłam się ,że już po nich,na szczęście nie


Olu teraz już nie przycinaj . Ona wypuszcza nowe pędy późną wiosną dopiero i kwitnie na nowych pędach.
Jak przytniesz troszkę w marcu to będzie w sam raz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies