Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

juliak 19:28, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
cały przód ma długość ok 32 metrów. na razie mogę zrobić nasadzenia do tej bramy- dalej grasuje piesek. Chciałabym zaplanować nasadzenia na całości i cierpliwie czekać na "koniec bernardyna" aby zrealizować resztę. Na fotkach oprócz szmaragdów są jakieś niezidentyfikow. tuje płożące i 2 różaneczniki- jeden chyba nie przetrwał zimy.
Dzięki za przyjęcie mnie do waszego grona
Resztę opiszę za jakieś 30 mmin.- przerwa na kąpiel Zuzy.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
justi 19:32, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Kiedyś też miałam te obrzeża, pozbyłam się ich, a tam gdzie zostały, (tylko chwilowo) są tak wkopane że ich prawie nie widać. Kanciki są najlepsze i najbardziej elegancko wygladają.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/4-jak-uproscic-pielegnacje-trawnika/photos
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
juliak 20:11, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
tak, też planuję je albo usunąć, albo zrobić coś innego. To były takie moje początki
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:12, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
opisuję dalej...
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:21, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
po drugiej stronie działki sytuacja przedstawia się tak:

to jest widok stojąc w furtce, z lewej strony jest ten narożnik widoczny na poprzednich zdjęciach z rododendronami i ogrodzenie wzdłuż którego rosną drzewa owocowe- jabłoń, grusza, wiśnia i czereśnia- w rządku wzdłuż ogrodzenia. chciałabym zostawić te drzewa dlatego że mam małą córeczkę i ekologiczne owoce zawsze się przydają z prawej strony jest dom . pomiędzy tymi drzewami i przed nimi chciałabym zrobić jakieś rabaty tylko nie wiem czy dodrze się to wszystko skomponuje. nie wiem co posadzić.
Długość działki w w tym miejscu to ok. 25m.
Tutaj widoczne są też szmaragdy którymi chciałam zasłonić warzywniak.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Neska 22:04, 15 kwi 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj! Jesteśmy z tego samego województwa. Masz śliczną córeczkę. Wiem co znaczą ograniczenia czasowe przy dzieciakach. Ja też nie zawsze mam możliwość zrobić coś w ogrodzie. Trudno zrobię wolniej. Dzieci są najważniejsze.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
juliak 22:05, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Witaj Neska
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 22:06, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Tyle razy zabierałam się za ogród ale jakoś mi nie wychodziło stąd kolejne podejście
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 22:11, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Nie wiem za bardzo w jakim programie zrobić rysunek działki aby wyznaczyć obrzeża trawnika i rabat, może ktoś podpowie...
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 22:27, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Nie wiem czy mam wyznaczyć wszystkie rabaty czy rozplanować dalsze nasadzenia na tej w rogu co myślicie??
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies