Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Gosiniak 13:21, 31 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Niech na co dzień, nie od święta,
buzia będzie uśmiechnięta.
Niech też zdrowie tęgie będzie
i kasiory niech przybędzie.
Niechaj łaski płyną z nieba
tyle ile będzie trzeba.
Szczęśliwego Nowego Roku 2013!!!
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
kaisog1 20:33, 01 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Obejrzałam i taka mnie refleksja naszła... po co ciurkadło w miejscu przechodnim? Nie lepiej zrobic je gdzieś gdzie będzie można na nie patrzeć i słuchać siedząc szumu wody?

I jeszcze pytanie.. czy, którys z planów jest zwymiarowany? W sensie czy jest dokładnie naniesiony z wymiarami??
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
juliak 22:10, 01 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
kaisog1 - dziękuję za odwiedziny- szybciutko pomierzone i mam nadzieję czytelne.



W sumie bardzo mi się podobają takie kule ciurkadełka a za bardzo chyba nie miałabym gdzie umieścić dlatego to miejsce wydawało mi się dobre.
Ale teraz tak przemyślałam Twoją uwagę i może rzeczywiście nie jest to najlepsze miejsce. Może tutaj coś innego a ciurkadełko w tym narożniku gdzie planowałam placyk ławka, huśtawka piaskownica- tzn. narazie dopóki mała korzystałaby z piaskownicy byłaby tam ławka i piaskownica a z boku ciurkadeło a póżniej np. huśtawka i ciurkadełko.

Co myślisz o tym??


____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
kaisog1 11:40, 02 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Julia a ta rabata przy wejściu to ma szerokość chociaż metra?
I jeszcze pytanie o plac rekreacyjny.... co tam mam być? Stolik i krzesła? Czy jest on naniesiony w skali???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
juliak 22:36, 02 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Rabata przy wejściu- czyli nr 2:

takie zdjęcie mam



jej długość to 22 metry a szerokość to ok 1 metra myślę,że maksymalnie do 1,5.

Plac z ławką i piaskownicą wpisany w kwadrat miałby ok. 5x5m



Natomiast plac rekreacyjny rzeczywiście jest naniesiony nieproporcjonalnie tylko orientacyjnie. Miałby się na nim znajdować stół i krzesła.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 10:33, 03 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Kurcze...myślałam sobie w nocy nad moim planem rabat. Gosiu- chyba się przyłożę i wszystko dokładnie naniosę w odpowiedniej skali- wtedy myslę,że będzie to bardziej czytelne. Tylko muszę dostać papier milimetrowy.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
kaisog1 10:41, 03 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Julia wystarczy papier w kratkę Tak bez jakiejś skali cięzko sie zorientować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
juliak 11:42, 03 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
ok, dzięki za podpowiedź- trochę to potrwa zanim to zmaluję
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gosiniak 23:12, 03 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Kasia dobrze podpowiedziała, faktycznie ciurkadełko lepiej z drugiej strony będzie wyglądało, nanieś wszystko w skali to dalej będziemy myśleć, pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
juliak 16:14, 12 kwi 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
I już kwiecień....a mojej rabaty nadal nie widać- kikla razy próbowałam przysiąść do tego planu w odpowiedniej skali i za każdym razem mi nie wychodziło ;-( chyba to zbyt trudne dla mnie projektowanie, skalowanie...chyba będę się mogła opierać tylko na pomiarach i zdjęciach, bo jeśli nawet tego nie bedę się trzymać to znów utknę w martwym punkcie.

____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies