Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Matka 23:07, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No właśnie zauważyłam, że masz balkon wyżej i rabata nie wchodzi w gre. A masz może fotki ogrodu robione z góry z całości ogrodu-bo ja wzrokowiec i wolę zobaczyć ogród niz planjeszcze zerknę na pierwsze stronki wątku
____________________
U Matki
juliak 23:09, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:10, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
nie mam teraz pod ręką takich zdjęć jutro musiałabym zrobić z góry
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Matka 23:12, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A jaka masz odległość warzywniaka od domu?bo może warzywniaczek włączyć dalej w rabatę?i jeszcze bardziej wygładzić linie rabatytak sądzę
____________________
U Matki
alinak 23:12, 16 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Julka ogladnęłam dzisiaj gazetę ogrody i fajna rabatę dla ciebie widziałam z drzewami . pełno host i bylin . zaraz o tobie pomyślałam . Agata ma racje idź w byliny .i zastanów się z tymi thujami przy warzywniaku
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
juliak 23:13, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Zrobię jutro zdjęcia z góry aby dokładniej zobrazować stronę z drzewami owocowymi oraz tą stronę od frontu budynku, który częściowo chciałam zasłonić smaragdami może wpadnie jakiś pomysł rabat
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:15, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
alinak napisał(a)
Julka ogladnęłam dzisiaj gazetę ogrody i fajna rabatę dla ciebie widziałam z drzewami . pełno host i bylin . zaraz o tobie pomyślałam . Agata ma racje idź w byliny .i zastanów się z tymi thujami przy warzywniaku

Alinko cudownie....aż mi się humor poprawił. Gazetkę Ogrody, tak?
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:19, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Thuje przy warzywniaku pewnie wykopie a posadzę coś innego- może sugerowaną jeżyną bezkolcową. Dziękuję,że zwróciłaś na to uwagę.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
ewalm 23:26, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a to miejsce, gdzie planujesz warzywnik jest słoneczne?
pod warzywnik musi być słoneczne, czy dom go nie zacieni?
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:35, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Z drzewami owocowymi w rabacie to jest pewien problem, poza kwestia dostępu do drzewa - bo jeśli chcesz mieć "ekologiczne" owoce to nie będziesz pewnie robić oprysków przeciwko szkodnikom, ale mogłbyś stosować niechemiczne metody zwalczania, a do takich należy na przykład płytkie przekopywanie gleby pod drzewami w odpowiednich okresach (żeby zniszczyć larwy, tak można zwalczać na przykład nasionnicę trześniówkę, tą od białych robaczków w czereśniach) - no i jak pod drzewem masz rabatę to juz się tak nie da. Trudniejsze jest też nawożenie. Generalnie uprawa roślin ozdobnych pod drzewami owocowymi utrudnia uprawę drzew i nie bez powodu w sadach pod drzewami jest pusto.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies