Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

kaisog1 20:31, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Agata nie da się niestety zastosować Twojej propozycji z linka gdyz drzewa są przy samusienkim parkanie.... Jedyne co mi przychodzi do głowy to robic rabaty od strony domu a przy parkanie zostawić. Wycinka drzew to najprostszy sposób ale jeżeli zależy Ci na owocach dla dziecka to nie rób tego. Nowe zanim wydadzą owoce to minie sporo czasu....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
juliak 20:51, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
agata_chroscicka napisał(a)
A może rabaty nie muszą być aż tak szerokie, żeby nie dało się do drzewa podejść? Może od strony ogrodzenia zostawić ścieżkę? Wyciąć zawsze zdążysz, a na nowe duże drzewa będziesz czekała latami. Pomyśl o tym. Ja mam na małej powierzchni dwa duże drzewa owocowe i na pewno nie będę ich wycinać, za to włączam je w całość. A podejśc nadal się do nich da.


Agatko racze od strony ogrodzenia nie da się podejść.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:53, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Myślę,że nie będę wycinała drzew- mąż nie chce o tym słyszeć. Spróbuję zrobić rabaty- oczywiście mam nadzieję z waszą pomocą.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
agata_chrosc... 22:03, 16 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No to musisz tak sprytnie te rabaty wycieniować, żeby zawsze było jakieś zwężenie, pozwalające podejśc do drzewa. Myslę, że warto się troche nagłowić i drzewa zostawić. Może jutro siądę i tez coś bardziej konkretnie pomyslę.
____________________
ogród w Holandi
ewalm 22:26, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj Julio,
a gdzie masz taras i okna salonu?
i gdzie jest północ na Twoim planie?

____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 22:50, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
ewalm napisał(a)
Witaj Julio,
a gdzie masz taras i okna salonu?
i gdzie jest północ na Twoim planie?


Witaj Ewo, już zamieszczam rys.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 22:51, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
agata_chroscicka napisał(a)
No to musisz tak sprytnie te rabaty wycieniować, żeby zawsze było jakieś zwężenie, pozwalające podejśc do drzewa. Myslę, że warto się troche nagłowić i drzewa zostawić. Może jutro siądę i tez coś bardziej konkretnie pomyslę.

Będę wdzięczna za każdą wizję
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 22:54, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Cóż tyle wyświetleń mojego wątku a chętnych zmierzyć się tym problemem niewielu... szkoda, może Danusia coś podpowie...
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Matka 22:59, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj

A ja, swoim skromnym zdankiem, myślę sobie, że zamiast rabat dookoła ogrodzenia powinnaś zrobić rabaty przy domu w jakiś fajnych owalnych kształtach, zwłaszcza przy tarasie i wejściu do domu

Bo skoro masz drzewka owocowe to chyba nie warto ich umieszczac w rabatach, bo jak tu zbierać owoce na rabacie?

tak sobie dumam
____________________
U Matki
juliak 23:04, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Bogda napisał(a)
Witaj

A ja, swoim skromnym zdankiem, myślę sobie, że zamiast rabat dookoła ogrodzenia powinnaś zrobić rabaty przy domu w jakiś fajnych owalnych kształtach, zwłaszcza przy tarasie i wejściu do domu

Bo skoro masz drzewka owocowe to chyba nie warto ich umieszczac w rabatach, bo jak tu zbierać owoce na rabacie?

tak sobie dumam

Witaj, dziękuję że zawitałaś do mnie. Niestety rabaty przy domu odpadają- dookoła przy murach jest kostka a poza tym mamy piwnicę przystosowaną do zamieszkania więc okna piwniczne zakryte byłyby całkowicie przez nasadzenia. W grę wchodzą tylko rabaty wzdłuż ogrodzenia
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies