Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

EwaG 22:08, 17 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
agata_chroscicka napisał(a)
I nawet nie wiem czy każde drzewo musi być tak otoczone czymś. Może być też tak, że rabata dochodzi do drzewa z jednej strony, a z drugiej jest kawałek przy pniu wolny i trawa.

Jak Julia zacznie kosić to od razu przekona się do obwódek z roślin przy pniach. Zaręczam. Utrzymanie porządnej linii trawnika przy pniach wymaga dużo zachodu.
agata_chroscicka napisał(a)
Żeby znowu tak pod sznurek nie było, bo to nie bardzo do drzew owocowych pasuje.

A dlaczego nie pasuje. Drzewa owocowe posadzone pod sznurek, linie proste niemalże się same narzucają. I pasują do warzywnika. I domu zapewne też.

Ja nadal jestem za pozostawieniem pni nie obsadzonych, a wyeksponowanych. Tu sad składa się co prawda z kilku drzew, ale jakże pięknie mogą wyglądać pnie drzew z rozłożytymi koronami na tle wypielęgnowanego trawnika.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewalm 23:41, 17 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A dlaczego nie pasuje. Drzewa owocowe posadzone pod sznurek, linie proste niemalże się same narzucają. I pasują do warzywnika. I domu zapewne też.

No właśnie.

A nie można rabat zrobić przed drzewami (tylko szerszych, niż na rysunkach), a przy płocie pod drzewami pozostawić pas trawy? Korony drzew byłyby częścią kompozycji, ale same drzewa nie rosłyby w rabacie.


____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:44, 17 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Mam u siebie taką czereśnią rosnącą w rabacie i jest to kompozycyjnie ładne rozwiązanie - pięknie eksponuje drzewo - ale bardzo mało praktyczne, jeśli się chce tego drzewa "używać" jako owocowego.
____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 23:46, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
wiesz- czereśnie szybko się wykorzystuje bo jak są dojrzałe owoce to trzeba szybko zerwać przynajmniej tak u nas jest
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
ewalm 23:49, 17 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no i wtedy trzeba do niej podejść z każdej strony
____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 23:51, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Ewo to też jest jakieś rozwiązanie
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:52, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Nawet ładnie wygląda na tym planie- te półokrągłe
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:58, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149

dziewczyny ale ja chciałabym jeszcze rabaty przed domem i z prawej strony działki taki kącik czy to jakoś zagra razem??Czy na tych pozostałych rabatach mogę posadzić iglaki skoro teraz planujemy krzewy liściaste i byliny??
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:00, 18 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Kochani może podpowiecie na co chorują moje azalie- posadziłam je w zeszłym roku a teraz wyglądają marnie.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
moni 20:29, 18 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a dobrą glebę im dałaś bo azalie lubią kwaśną glebę.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies