Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

justi 23:03, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Najpierw wyznacz sobie gdzie i jaki kształt mają mieć rabaty.

Ale śliczną dzidzię wstawiłaś w avatarku
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
juliak 23:05, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
no właśnie chciałam coś narysować- plan ale nie wiem czy tylko zdjęcia można wstawiać czy rysunki w jakim programie zrobić
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
agata_chrosc... 23:33, 15 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj,
śliczna córeczka. Podziwiam, że masz czas zajmowac się ogrodem. Jak pamiętam czasy, gdy moja miała 3 miesiące (a było to 3 lata i 3 miesiące temu), to na prawdę nie wiedziałam jak się nazywam, a co dopiero mówić o kwiatkach.
W sprawie programu - sama próbowąłam dwa : Garden Puzzle i Garden Composer i powiem Ci w tajemnicy, że w końcu najlepiej mi się rysuje ołówkiem na papierze. W tych programach to zawsze jakies pułapki, te rośliny jakieś całkiem inne niż w rzeczywistości i w ogóle! A tak, sama narysujesz, zeskanujesz i możesz wklejac na forum.
A tak z pierwszych wrażeń z Twojego ogrodu - pod tymi drzewami owocowymi bardzo ładnie będą się prezentowały rabaty bylinowe. Spróbuj może potraktować każde drzewo jako centrum i wokól nich dodaj kolorowe plamy. Ja bym darowała sobie wszelkie iglaki, a za to szalała z hostami, rudbekiami, jeżówkami, rozchodnikami etc. Tylko nie pojedyncze okazy (może poza hostami), ale całe łany. wybierz sobie ze 3 kolory i dobierz rośliny w tych kolorach. Np. żółty, foletowy, różowy. Kup sobie katalog roślin Związku szkółkarzy Polskich i tam znajdziesz na pewno bardzo wiele bylin, które Ci się spodobają. Od tego bym zaczęła. Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
justi 23:35, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Możesz też na zdjęciu w paincie coś nabazgrać
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
juliak 23:40, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dziewczyny dzięki za wskazówki. W międzyczasie próbuję podpis zmienić ale coś mi nie wychodzi
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:48, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Jest!!! Sukces
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
alinak 00:42, 16 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o tyle masz fajnie że wszystko możesz zaplanować od początku . nie niszcząc starych nasadzeń . na pierwszy rzut zwróciłam uwagę że chcesz zaplanować rabaty pod drzewami owocowymi a to już wyzwanie . bo na pewno odpadają kwasolubne czyli iglaki , hortensje , wrzosowate . możesz jednak pójść w liściaste krzewy , które lepiej skomponują się z drzewami , byle nie były za wysokie .

thuje przy warzywniaku tez nie za dobry pomysł , bo za kilka lat jak urosną to zakwaszą ci tak warzyw. że nic na nim nie urośnie , to samo sosna . one wszystkie sypią igły i to mocno zakwasza.
mógł by być ten żywopłot np. z malin lub jeżyny bezkolcowej ( przy dzieciach lepsza )trzeba by tylko tak wsadzić że by obkaszać z dwóch stron , co by ci nie weszły na warzywniak .
a jak tam operuje słońce - nie zasłoni ten parawan światła warzywkom ?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 00:43, 16 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
aaha do krzewów można dołożyć byliny . te są naprawdę bezproblemowe
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
kwiatholandii 02:46, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj. Dzieciątko cudne Ja właśnie spodziewam się drugiego synka, więc śpieszę się z moimi pracami w ogrodzie Co do projektu, to Agata ma rację, najlepiej ręcznie rysować. Dla mnie jest to szybsze, a poza tym po poradach tutaj, pewnie jeszcze kilka razy koncepcję zmienisz, także najlepiej ołówkiem. Jeżeli chodzi o lekturę to polecam Danusiowe realizacje. Znalazłam tam wiele inspiracji. Kilka linków na mojej pierwszej stronie znajdziesz we wpisie od naszego kolegi Sebka
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
juliak 10:46, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dzięki kochani za zainteresowanie. Alinko- mam rozumieć że pod drzewami owocowymi nie urosną mi iglaki i wrzosowate a pomyśleć nad bylinami i krzewami liściastymi. Muszę poszukać. Dziękuję za cenną uwagę bo już chciałam iglaki sadzić Dziś dziewczyny spróbuję narysować plan działki i wyznaczyć rabaty. A co sądzicie o poradach Agaty- czy uznać każde owocowe jako centrum czy rabatę na całej długości- wolałabym osobiście tą drugą wersję.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies