Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Amatorka na całego... A jak . Czyli mój mały owocowo-krzewowo-trawnikowy, amatorski ogródek :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorka na całego... A jak . Czyli mój mały owocowo-krzewowo-trawnikowy, amatorski ogródek :)

Piotrullo141 23:22, 15 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie wszyscy ! Zdaję sobie sprawę, że zakładać własny wątek ogrodowy przy takiej konkurencji jaką zastałem na tym forum to trochę głupota , ale mimo wszystko się nie poddaję i potraktuję swoje dzieło jako świadectwo tego iż za niewielkie pieniądze zastąpione wielogodzinną i staranną pracą, można wyhodować sobie całkiem fajne miejsce na odpoczynek, grilla czy też rodzinne śniadanie.

Jeśli chodzi o rośliny w moim ogródku to sporo mamy różnych krzewów . Znajdą się też jakieś bukszpany, wierzby , bzy, forsycje kwiaty,róże migdałki i jakieś tam inne krzaczory Oprócz tego sporo na działce mam drzew owocowych tj. jabłonie, grusze, śliwy, brzoskwinie, morele,wiśnie , czereśnie, jest też orzech oraz mamy kilka winorośli. Ostatnią i moją ulubioną rośliną jest oczywiście ta najbardziej wymagająca i czasochłonna czyli mój kochany TRAWNIK ...

Odnośnie drugiej dzialki pisał nie będę bo tam też staram się teraz żeby było równie ładnie jak na tej z tytułu mojego wątku, ale tam jest taka bardziej działka ekperymentalna. Jest tam także sporo drzew owocowych, truskawki,maliny , poziomki, porzeczki,agresty i jeszcze parę innych rzeczy. A no i i oczywiście kilka dość wiekowych brzóz.

Jak już wspomniałem jestem amatorem ogrodowym, ale wydaje mi się, że brak umiejętności nadrabiam zapałem do pracy , ambitnością i wytrwałością. Nie wiem czy mogę mówić tutaj o pasji, chociaż w sumie tak to jest moja pasja. Może i prymitywna i wiele osób się ze mnie śmieje, że wolę koszenie trawy od wypadu do kina czy gry w piłkę. Owszem uwielbiam uprawiać sporty i mam jeszcze kilka innych zainteresowań,ale mimo tego, że jestem osobą towarzyską , spędzając cały dzień na kuckach podczas wyrywania grzybów w trawniku - w samotności rzecz jasna - czuję się dobrze i traktuję to jako mały sukces. Jestem perfekcjonistą . NIe lubię zabierać się za coś czego nie da się zrobić super. Chcę mieć wszystko najlepsze, nabardziej zadbane, chodnik zawsze najlepiej odśnieżony, trawę koszę pół dnia, bo jeżdżę jednym paskiem 10 razy żeby były równe ślady kół itp. Wiem wiem to choroba, wariactwo , ale to mi daje wiele radości.

Zakładam wątek ,żeby pokazać trochę efektów swojej pracy. Wstawię kilka zdjęć z lipca zeszłego roku kiedy trawnik był chyba w szczytowej formie. W tym roku postaram się zrobić więcej zdjęć. Zamierzam sobie na komputerze założyć taki dziennik , robić zdjęcia żeby sobie potem ewentualnie coś porównać i przypomnieć. Oto zdjęcia :

Tutaj chyba najładniejsze zdjęcie jakie udało mi się zrobić


Ten sam kawałek ,ale z innej perspektywy. Kurczę czy ten listek pod tym drzewkiem musiał tam leżeć ?! Nie daruję sobie,że go nie zauważyłem. Zepsuł cały wizerunek mojego ogródka Żarcik


Tutaj też dość ładna część działki, ten taki zagajnik w tle zdjęcia został już teraz trochę przerzedzony dzięki czemu jest tam luźniej i dla mnie i dla roślinek


Kolejne zdjęcie


Trawnik za domem, tutaj najbardziej lubię kosić dlatego , że dosyć długo i bez większych manewrów mogę sobie jeździć kosiarką. No pomijając obkaszanie drzew i gimnastykę w postaci schylania się pod gałęziami i uciekanie przed osami w porze kiedy są owoce


Kolejne zdjęcie



Kolejna część działki . Widać mały cis,a za nim dosyć duży chyba świerk, który zwraca uwagę wielu ludzi dlatego , że podobno w odróżnieniu od wszystkich jego kolegów rośnie gałązkami w dół


Tutaj takie zdjęcie z ulicy przez pryzmat tego wspomnianego zagajnika


Ostanie zdjęcie, takżę zrobione z ulicy


Na koniec kilka zdjęć mojego ukochanego zeszyciku, w którym notuję wszystko co robię w ogrodzie. Mam porobione legendy odnośnie wysokości koszenia itp. Tak wiem wiem jestem lekko upośledzony Mam takżę podzieloną działkę na sektory, żeby konktretnie sobie notować gdzie co kiedy robiłem.Może kiedyś ten zeszyt będzie wart miliony Oto i zdjęcia







Mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasze wsparcie przy pielęgnacji ogrodu. Będę się starał Wam jak najmniej zawracać głowę, ale pewnie czasami jakieś problemy będą się pojawiały więc właśnie w tym wątku mam nadzieję, je rozwiązywać.

Jak już kiedyś pisałem w innym wątku, mój trawnik jak i cały ogród jest bardzo zadbany nie powiem, że nie , ale nie ma tutaj cudów i drogich roślin , super ziemi i super nasion. Wszystko jest przeciętne, ale jeszcze raz podkreślam bardzo zadbane, dosyć obficie i regularnie podlewane(ręcznie), takżę nawożenie odbywa się dosyć często. Trawnik koszony jest raz w tygodniu. Wszystkie charakterystyczne zabiegi staramy się wykonywać na czas.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie na FORUM.
Piotrek Janus

____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Matka 23:25, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595


Witaj!!
____________________
U Matki
hanka_andrus 23:36, 15 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj ,Piotrze! Super perfekcja! Aż strach stąpnąć nogą! Czy ktoś w ogóle depcze po tym trawniku?
TO MY ,CIEBIE BĘDZIEMY PYTAĆ jak taki trawnik mieć.....
Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 23:42, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawnik rzeczywiście cacuszko - no ale jak czytam posty to nic dziwnego przy takiej pielęgnacji.
Jednak ogród to nie tylko trawnik Czy w przedostatnim linku, który wysłałeś widzę żywopłot bukszpanowy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 23:53, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
juliak 00:10, 16 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Jeśli pozwolisz również podpatrzę co będzie się działo u Ciebie
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Piotrullo141 00:15, 16 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Więc jeszcze raz witajcie bardzo serdecznie !!!! Teraz już chyba jest wszystko dobrze. Dzisiaj cały dzień się uczyłem żeby właśnie wieczorem legalnie bez awantur móc założyć swój wątek. Zapraszam Was do oglądania. Dziękuję za ciepłe słowa otuchy. Wiem wiem, wszystko rozumiem , lubicie słodzić, ale przyznajcie , że da się z niczego zrobić coś prawda ? Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

P.S Chyba nie wyszło najgorzej
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Piotrullo141 00:16, 16 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67

Jeśli pozwolisz również podpatrzę co będzie się działo u Ciebie


Oczywiście bardzo serdecznie zapraszam.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Piotrullo141 00:26, 16 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Sebek a co to jest żywopłot bukszpanowy ? Ja to wiesz mogę Ci powiedzieć co to jest drzewo albo choinka, ale o takie rzeczy to Ty mnie chłopie nie pytaj bo ja nie mam pojęcia. U nas ogólnie jest tak. Tata drzewa owocowe. Pryska je herbicydami, obcina, wycina, wsadza nowe . To by było na tyle z taty kompetencji. Mama krzewy i czasami coś tam sobie pieli, przycina, sieje ,jakieś cebulki wsadza które ja potem koszę celowo żeby nie śmieciły. A ja koszę, sprzątam po taty drzewach owocowych, koruję krzewy, teraz też wpadłem na pomysł żeby do okoła większości młodych drzew zrobić takie kółka z kostki jak widać na zdjęciach i potem korę posypać. Już kilka zrobiliśmy, ale wydaje mi się, że trzeba tak będzie zrobić przy wszystkich, bo jednak te drzewa wykańczają tą biedną trawkę.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Gardenarium 00:37, 16 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, och jak my lubimy takich perfekcjonistów na Ogrodowisku. Dobrze trafiłeś i pewnie jeszcze lepiej będziesz miał wszystko "wycackane".

A w kólka to możesz wsadzić pod drzewami fajne "kwiatki" czyli hosty. Zobacz tu.



albo zrobić drzewa "w ramach" czy jak kto woli w "skarpetach"

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies