Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Amatorka na całego... A jak . Czyli mój mały owocowo-krzewowo-trawnikowy, amatorski ogródek :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorka na całego... A jak . Czyli mój mały owocowo-krzewowo-trawnikowy, amatorski ogródek :)

Piotrullo141 01:13, 20 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Dzięki dzięki , ale to kwestia ujęcia.Tak naprawdę z bliska jest przeciętny. Orientujecie się może w cenach takich mały kamyczków białych . W domu przy schodach moja mama ma takie dwa paski z jakimiś roślinami i czuję , że tam by świetnie pasowały te kamyczki. Pytam , bo jestem ciekaw zanim pojedziemy je kupić. No chyba że, macie jakiś lepszy pomysł. Po prostu ziemia wygląda brzydko , a kora to raczej nie w to miejsce. Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Agacia 07:02, 20 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Piotrek, od 300zł za tonę. Tona wystarczy na pokrycie mniej więcej 10m2, zależy od grubości kamyczków i warstwy jaką sypniesz. takie kamyczki najlepiej kupować w miejscach, w których sprzedaje się wyroby z kamienia naturalnego (kostka granitowa, itp.). Cena zależy od regionu, ale tam jest najtaniej i również można wziąć niewielkie ilości. W centrach ogrodniczych będzie już drożej. A najdrożej wychodzą te popaczkowane grysy po kilkanaście kilo (dostępne np. w marketach budowlanych). Uprzedzam, że przebitka jest kosmiczna, więc dobrze posprawdzaj ceny
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Piotrullo141 10:39, 20 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Hej ! Tonę?! Ja mam do posypania jakieś może w sumie 4 m2 . To są takie dwa jednakowe paski o długości metra i szerokości może 0,5m . Mam tam ma jakieś syfy, a mi się to nie widzi . Właśnie kilometr od domu jest taka cała wielka firma z kamieniem, granitami itp. i właśnie widziałem jak wsypywali takie coś malutkie do worków więc to są pewnie dla nich odpadki. Mojej mamy kolega mówił, że najlepiej kupić takie kamienie wapniowe, że niby oprócz ozdoby są też jako nawóz czy coś. Pozdrawiam
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Agacia 11:14, 20 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Cena za tonę, możesz kupić choćby 1 kilogram. Ja na przykład takie 'kamyczki' po 4tyś. za tonę kupowałam w ogóle na sztuki.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Piotrullo141 01:43, 22 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witam !do końca tygodnia chce skonczyć dosiewanie bo jednak nie idzie to tak szybko . ZNowu wracam do butów z kolcami . JEdnak są super chodzi mi się w nich co raz lepiej i wpadłem na pomysł żeby je zakładać do podlewania.

SŁuchajcie chcemy zrobić z tatą studnie .pomożecie nam ?Czy warto.?jeśli tak to jak to się robi jakie są koszty a może ktoś z WAS taką studnie robił i może polecić jakichś fachowców. CHodzi o podlewanie żeby OSzczędzac wodę. Potem będę myślał o systemie nawadniającym. Pozdrawiam
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Piotrullo141 13:33, 24 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Nikt tu nie zagląda
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
voldi22 17:54, 24 maj 2012

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 6
Ja zaglądam i powiem Ci że w kwestii studnii bardzo Wam kibicuję, bo sam mam ochotę podobną wykonać, a nie mam zielonego pojęcia na co w takich sprawach uważać i czym się kierować
Odnośnie butów z kolcami to spotkałem się z opinią, że one wcale nie napowietrzają ziemi, a jeszcze bardziej ją zbijają. Żeby napowietrzyć trzeba by było chodzić w kolcach pustych w środku, które wyrzucałyby ziemie z kolca na zewnątrz. Wtedy faktycznie w trawniku byłoby tej ziemi mniej. Tak przynajmniej myślę. A no i nie wiem czy przypadkiem właśnie nie w takich kolcach chodzisz, bo o szczegółach nie pisałeś
Gardenarium 23:10, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie napowietrzania butami i rurkami dziś zamieściłam artykuł o tym na stronie głównej

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/306-napowietrzanie-trawnika

Co do studni to nie wiem z tymi cenami. Zadzwoń pod kilka adresów firm wykonujących studnie. Wszystko zależy od głębokości i jaka jest potrzebna wydajność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 19:28, 27 gru 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Białe kamyczki kupiłam po 75 zł za tonę i były różne takie okrąglaczki po 200 zł za tonę.Jak ktoś zna Warszawę to jadąc z W-wy do Piaseczna skręcić trzeba w Karczunkowską i jechać prosto po lewej stronie przed torami jest firma sprzedajaca takie kamienie.Pozdrawiam. Ja na taki pasek wzięlam 500 kg tak mi wyliczył sprzedający.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
aguleczka 23:35, 18 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Trawnik na zdjęciach super mój zaczyna rosnąć heee drugi raz podlany

wcześniejszym moim trawnikiem sąsiedzi się zachwycali pytali czy to z rolki i na zdjęciach wyglądał bosko idąc ulicą sama wzdychałam ale jak juz wyszłam na górny balkon to te ochy achy szły w niepamięć z góry bardzo brzydki był u Ciebie z góry wygląda superrr!!!!

____________________
Mój maleńki ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies