Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

mirkaka 04:38, 11 cze 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Bardzo interesujący sposób na dynie i kabaczki. W zeszłym roku próbowałam w kastrach budowlanych, słabo rosły, bo nie miałam dobrej ziemi i obornika.
W tym roku posadziłam cukinie do gruntu, też na razie nic specjalnego, i chyba ślimaki już połowę zjadły. Mam dwie kostki słomy, eM przywiózł bo chciałam truskawki podścielić, a co myślisz żeby nasypać tam obornika granulowanego? Nie mam takiego zwykłego przekompostowanego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
beta 10:20, 11 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Wieści z warzywnika

Dwa pomidorki mini


Trochę biedronkowych dzieci na koperku to cieszy


I bukiet koperkowy



Zerwałam też lubczyku do obiadu... ręce nawet po myciu przyjemnie nim pachną...

Kwiaty na melonie

Miłego dnia...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 10:47, 11 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
mirkaka napisał(a)
Bardzo interesujący sposób na dynie i kabaczki. W zeszłym roku próbowałam w kastrach budowlanych, słabo rosły, bo nie miałam dobrej ziemi i obornika.
W tym roku posadziłam cukinie do gruntu, też na razie nic specjalnego, i chyba ślimaki już połowę zjadły. Mam dwie kostki słomy, eM przywiózł bo chciałam truskawki podścielić, a co myślisz żeby nasypać tam obornika granulowanego? Nie mam takiego zwykłego przekompostowanego


Ojj. Ślimaki to zmora w wielu ogrodach... Ale szacun dla ciebie za to że pomimo przeciwności się nie poddajesz

Co do obornika granulowanego to myślę że w fazie liścia napewno nie zaszkodzi... Czytałam gdzieś że fajnie jest go rozrobić z wodą, np. Zalać wodą na dwa dni i takim czymś podlewać... Bo nawóz granulowany dość długo się rozpuszcza w glebie. Chyba Toszka o tym pisała

Pozdrawiam i życzę udanego eksperymentu kabaczkowego
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mar_za 12:54, 11 cze 2020


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Czesc
Ja w tym roku też mam warzywnik, którym się ekscytuję.
Wybieg dla psa zmienia przeznaczenie.
Na razie tam wielkie pobojowisko, ale nasadziłam warzyw gdzie się dało
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Juzia 22:55, 11 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38877
Uwielbiam koper!!!!
Twój już taki gigant!

A mój taka słabizna w tym roku Jeszcze na niego czekam, a marzy mi się na kanapce na śniadanie...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 07:35, 12 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)
Uwielbiam koper!!!!
Twój już taki gigant!

A mój taka słabizna w tym roku Jeszcze na niego czekam, a marzy mi się na kanapce na śniadanie...


Ja też lubię zielone... Lubię mrozić koper i pietruchę..
No po tych deszczach tak się wziął
Ja swój to zawsze sieje tak jak padnie. Rzucam na wszystkie grzadki. Lepiej mi tak rośnie niez taki siany pod linikę.
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 07:59, 12 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
mar_za napisał(a)
Czesc
Ja w tym roku też mam warzywnik, którym się ekscytuję.
Wybieg dla psa zmienia przeznaczenie.
Na razie tam wielkie pobojowisko, ale nasadziłam warzyw gdzie się dało


cześć ...była u Ciebie i widziałam...na razie pobojowisko...ale zobaczysz..będzie super...ogólnie popieram pomysł warzywników ...chcocby nawet na balkonie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 12:19, 12 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38877
beta napisał(a)


Ja też lubię zielone... Lubię mrozić koper i pietruchę..
No po tych deszczach tak się wziął
Ja swój to zawsze sieje tak jak padnie. Rzucam na wszystkie grzadki. Lepiej mi tak rośnie niez taki siany pod linikę.


Mi zawsze rósł... nawet pod linijkę.
A w tym roku lipa.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 12:22, 12 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)


Mi zawsze rósł... nawet pod linijkę.
A w tym roku lipa.


no popatrz...co to jest..mi z kolei ogórki się nie popisały i fasolka szparagowa..ale dosiałam i może będzie git
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Magda70 12:44, 12 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
mi mszyca siadla na koper
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies