Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

moni 21:12, 28 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
może to bo kształt podobny tylko bez tego miejsca na ognisko same nasadzenia z twoimi roślinami z listy możesz je użyć;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/1202-jak-urzdzi-miejsce-na-ognisko-w-ogrodzie
____________________
Mona
Gardenarium 21:27, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten grujecznik może być niezły, ładnie się przebarwia i można kupić drzewo wielopniowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 21:37, 28 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
A to na tej drugiej rabacie A reszta z tego planu jest w miarę ok czy nie bardzo?

moni dzięki za propozycję przeanalizuję ją.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 21:40, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadziłabym świerka kłującego (srebrnego) a zamiast niego świerk serbski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 21:46, 28 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
A to błąd Danusiu, oczywiście że serbski jak pisałam ten wpis to zjadło mi posta i potem na szybko odtwarzałam i wkradł się błąd A reszta roślin pasuje do siebie czy nie bardzo?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 22:00, 09 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Rozrysowałam co mam na rabacie którą chcę zagospodarować.



Rabata (wystawa południowo - wschodnia) ma w chwili obecnej 10 metrów długości chciałabym ją powiększyć do 15 metrów a docelowo ma być poprowodzona aż do następnego narożnika działki. No ale to kiedyś
Opis tego co jest
1 jałowiec kolumnowy gold cone
2. cyprysik
3 cyprysik
4 cyprysik - nie znam ich nazw, mogę zrobić zdjęcia może ktoś je zidentyfikuje...
5 śliwa wiśniowa Pissardi - nie szczepiona
6 krzewuszka wariegata
7 wierzba iwa
krzyżykami zaznaczone sa tuje kórnik

Na tej rabacie rosną też byliny takie jak irysy, tojad, ostróżka niebieska, przywrotnik. Jeśli nie znajdzie się dla nich miejsce to mam gdzie je przesadzić.

Myślałam żeby zamiast śliwy Pissardi posadzić wiąz camprdownii a między cyprysikami hortensje limelight na przemian z miskantami. Tam gdzie znak zapytania chciałam posadzić drzewko z ciemnymi listkami dla kontrastu np. śliwę Pisssardi ale formę szczepioną albo może magnolię Susan. Co proponujecie dać na niższe piętro?
Za wierzbą iwą rosną trzy kulki z bukszpanu planuję tam jeszcze dosadzić jakiś stożek, drzewko i hortensje vaniilla farise na przemian z trawami. Ta rabata znajduje się mniej wiecej na przeciwko tarasu.

Bardzo proszę o wasze uwagi, propozycje. Cokolwiek...byleby ruszyć trochę z miejsca. Lada moment pojawią się u nas hortesje i chciałabym je już posadzić tylko nie wiem jak to skomponować
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 23:06, 15 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
mam jeszcze taki pomysł na tą rabatę



1 klon crimson centry
2. jałowiec kolumnowy
3 miskanty
4 hortensja Limelight lub vanilla fraise
5 wiąz camperdownii
6 choina kanadyjska jedelloh
7 rododendrony
8 magnolia Susan (chyba że bardziej pasuje pomiędzy 1 i 2)
zastanawiam się także czy nie zrobić przed wiązem i choinami żywopłocika z bukszpanu z zawijaskiem. No i co dać na wypełnienie? mam trochę host z bałymi obrzeżami, przywrotnik, miodunki, żurawki bordowe te najzwyklejsze, białe marcinki.

Co o tym myślicie, może być czy nie bardzo?


____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
dorota_davussum 13:06, 16 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
witam
jesli pozwolisz będę ty zagladać bo mam rabatę w takim samym kształcie i nie wiem czym obsadzić, pisałam o niej w swoim watku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1820-kompletny-brak-pomyslu
monitka 14:30, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dorota miło mi że zajrzałaś wpadaj zawsze kiedy chcesz mam nadzieję że prędzej czy później jakaś koncepcja się pojawi...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
dorota_davussum 14:37, 16 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Koncepcji mam milion na minutę i na nic nie mogę się zdecydować wszystko mi się podoba i wszystko bym chciała mieć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies