Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

monitka 21:53, 18 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Poszukam w szkółce i sprawdzę na liście Danusi, którą kiedyś podawała z Rh tolerującymi słońce.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:00, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika zapytaj Bogdzi
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 22:12, 18 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dobrze ale już po spotkaniu bo teraz to głowy nie ma pewnie do tego Ja i tak na razie do szkółki nie pojadę bo najpierw muszę porządek na tej rabacie zrobić. A to się wiaże że zorganizowaniem rabaty różano bylinowej koło tarasu. Jutro zamierzam podziałać z wężem i zrobić inwentaryzację bylin
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:24, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 22:04, 19 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Taki mam efekt dzisiejszej zabawy z wężem





szerokość tej rabaty to 3 metry, w węższych miejscach 1 metr a długa jest na ok 6 metrów. Około bo zapomniałam zmierzyć dokładnie...

Chciałam tu posadzić ze dwie róże, mam dostaną na wiosnę ketmię kwitnącą najprawdopodobniej na różowo ale obdarowująca nie była pewna na sto procent. No i do dyspozycji są byliny:
przywrotnik 3 sztuki
tojad niebieski
ostróżka niebieska
irysy syberyjskie
miodunki
bodziszki różowe
szałwia fioletowa
piwonie
trawa piórkówka japońska
rochodniki różowe
jeżówka rózowa i biała
no i lawenda którą rozmnażam, na razie pypcie i nie wiadomo co z tego wyjdzie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:38, 21 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Narysowałam co mniej więcej chcę na rabacie przy tarasie. Będę szukała róży Mary Rose - 3 szt, która poleciła mi Eve. Zakochałam się w niej dzisiaj i bardzo chcę ją mieć Zastanawim sie też czy dać tam czegoś zimozielonego, tylko czy to pasuje do róż? Mam jeszcze trochę bylin ale nie umiem tego zestawić a chciałabym żeby z tej rabaty się "wylewało" i żeby było kolorowo.



____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:22, 21 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 22:32, 21 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gosia jesteś niesamowita Wszystko chyba rozszyfrowałm, nie jestem pewna tyko co pod drugim oknem wstawiłaś, irysy? no i się zastanawiam czy dawać lawendę wzdłuż ścianki tarasu tak jak wstawiłaś czy zacząć od razu różą?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 23:02, 21 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tak, tam wepchnełam irysy.

Róża "bez ramy" jakoś mi nie pasuje. Ale to wszystko kwestia gustu Poza tym zawsze można przed sadzeniem poustawiać i zobaczyć co i jak

Ja tylko mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę z tego, że rabata ta będzie atrakcyjna przez 2 miechy?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 23:12, 21 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Nooo że tylko dwa to nie pomyślałam tzn wiem że w rozkwicie będzie krótko ale nawet jak nie będzie nic kwitło to najgorzej nie będzie...tak myślę A masz jakąś inną propozycję? Coś by mi tam między oknami wyższego pasowało ale nie wiem co.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies