Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

monitka 10:18, 25 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Rabata nie dokończona nie dość że deszcze i zminica to jeszcze uziemiona jestem bo dziecię chore...netu nie mam porządnego...ech...

Tak to wyglada. Hosty robią na razie za trawy i berberys





Musimy jeszcze zerwać darń i wytyczyć kształt rabaty. Pokombinuję z brzuszkiem tak jak radzisz Gosiu.
W miejscu kamienia powinna być hortensja z drugiej strony druga na razie ich nie mam i tak sobie myśle żeby tam coś posadzić. Tylko co by pasowało? rozchodnik mógłby być? a może jakaś inna bylina?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Moniika 22:37, 31 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moniko! Pokaz jak ta rabatka dziś wygląda bardzo jestem ciekawa a rozchodniki polecam bardzo , u mnie się sprawdzają w 100%pozdrawiam monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
monitka 23:17, 31 sie 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Moniko własne dzisiaj pokazałam rabatę w moim drugim wątku, zapraszam

Kiedyś wstawię fotki tutaj ale dzisiaj mi się strasznie długo wgrywają...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
dorowel 18:03, 11 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Witaj Monitko. Przeglądałam zdjęcia z ogrodowiska szukając inspiracji na realizację różanej rabaty pod domem. Bardzo podoba mi się propozycja z Twojego wątku. Mam ogromną prośbę, czy możesz podać mi nazwy roślin z tego zdjęcia? Rozpoznałam oczywiście róże, chyba lawendę, jeżówkę. Nie wiem co z resztą. Jeśli nie będzie Ci to przeszkadzać chętnie zrealizuję u siebie taką wizję z małymi zmianami.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
gp1958 15:32, 28 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Witam wszystkich serdecznie !!!
Często zaglądam na to forum jest genialne, korzystam z różnych podpowiedzi, teraz potrzebuję Waszej i Danusi rady, chciałam stworzyć rabatę od nowa, jest to wyjście z tarasu w tej chwili rosną tuje brabanty, ponieważ zasłaniają i mi widok na dalszą część ogrodu więc chciałam się ich pozbyć i posadzić coś niższego aby mi nie zasłaniało reszty ogrodu, jednocześnie aby cieszyło oko z tarasu a najchętniej aby cały czas kwitło (wiem, że to trudne) lub na zmianę, jest to miejsce południowe, mocno nasłonecznione, rabata wąska a właściwie klin długości 4,3m w najszerszym miejscu 2m a w najwęższym 0,60m.
Na pierwszym, drugim i ósmym zdjęciu wyjście z tarasu tuje po prawej.
Na trzecim tuje za wierzbą hakuro, które są do wycięcia.
Na czwartym tuje do wycięcia po lewej stronie
Na piątym tuje z drugiej strony, tu mam grządki warzywne i ziołowe.
Na szóstym i siódmym widok z tarasu od strony grządek.
Mam już rabaty z lawendami i z różami do których jestem trochę zrażona przez mszyce więc tu nie wchodzą w grę. Doradźcie proszę może macie jakiś pomysły?
Grażyna
gp1958 15:52, 28 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
zdjęcia nie weszły spróbuję jeszcze raz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies