Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

EwaG 06:33, 28 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kaisog1 napisał(a)
Moim zdaniem fajnie będą wyglądały tawułki ciete w kulki z irga i lawendą, a kosodrzewnki to świetne towarzystwo dla RH.


A moim zdaniem kosówki to świtne towarzystwo dla tawuł. Dla rododendronów nie bardzo bo rododendrony to rósliny do cienia i półcienia a sosna kosodrzewina to słońce i gleba dość słaba.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kaisog1 09:02, 28 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewa co to jest kosówka???
Zamiast kosodrzewiny można dać hosty, które nadają się na słońce, np.: Sum and Substance
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
EwaG 09:55, 28 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A kosówka toż to samo co kosodrzewina
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monitka 11:19, 28 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ewo dzięki że zajrzałaś ja też nie wiedziałam że kosówka i kosodrzewina to to samo

A co można by wstawić zamiast RH ? bo nic poza hortensjami nie przychodzi mi do głowy ... Trochę boję się sadzenia RH one jednak wymagające są i nie wiem czy podołam... a 10 szt w ogrodzie to już dla mnie wyzwanie Może w tym cypelku jakieś drzewko by pasowało?


____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewalm 14:53, 29 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
drzewko by pasowało,
a co chcesz zrobić w tej części za domem i garażem? czy tam jest zacienione?
jeżeli tak możesz tam zrobić taki chłodny ogród, cienisty, z paprociami, funkiami, serduszkami i na przykład odciąć częsć za domem od reszty ogrodu i zrobić przejście przez pergolę
i w takim cienistym miejscu spróbować z różanecznikami, zwłaszcza jeżeli masz jakieś okna na stronę "za domem"
____________________
Ogródek na trzy lata
monitka 22:34, 29 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ewo fajnie że zajrzałaś Za garażem jest cień (to wschodnia strona) i nie mam tam wielu okien. Wogóle ta częśc działki jest mało wykorzystywana przez nas. Pergola to fajny pomysł Jeśli chodzi o rośliny w tym miejscu to właśnie taki miałam zamysł parę krzewów a reszta to paprocie, funkie, hortensja Annabel.
A jak ci się widzi projekt? co byś zmieniła? Do tego co Gosia narysowała miałaby być jeszcze rabata przy podjeździe z drzewkiem ciemnym, kulkami z tawuł i trawami. Chociaż myslałam jeszcze nad czymś zimozielonym w tym miejscu. No i dwie rabaty przy tarasie jedna różano bylinowa i druga na którą nie mam pomysłu.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewalm 23:23, 29 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Bardzo kolorowy
trzeba sporo czasu żeby przeanalizowac projekt, tak rzucając okiem myslę że czerwonych żurawek przy podjeździe jest troszkę za dużo, i ja bym jednak przemyślała czy drzewo czerwonolistne, sama wybrałabym zielonolistne, wyglądałoby bardziej naturalnie.

Może byście liliowce wykorzystały? zwłaszcza w okolicach tego tzw. cypelka (co to niektórzy nieprzystojne skojarzenia mieli , sadzone w większych ilościach
Może obrys trawnika wyznaczony przez ten cypelek nie musi być dokładnie kolisty, może raczej spłaszczyć to koło?
____________________
Ogródek na trzy lata
monitka 23:50, 29 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ewo to o której rabacie mówimy? z żurawkami sa trzy kulki na pniu, tam jest za dużo?

Drzewko (mogę dać zielone ) , tawułki i trawy miałyby być tu. Dać tu coś zimozielonego? czy już nie mieszać jak radziła Ana?



To ja mam taka bujną wyobraźnię szkoda że nie ogrodową Liliowce dla mnie mogą być (zamiast czego byś je zaproponowała?, wogóle mam sporo bylin do wykorzystania...

Cypelek spłaszczony też mi się podoba, muszę to przemyśleć
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
dorota_davussum 09:42, 30 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
witam a ja tak z innej beczki co to za roślinka obok krzewuszki
monitka 10:04, 30 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dorota to jest rozchodnik okazały. Bardzo bezproblemowa roślinka, ja ją bardzo lubię. Kwitnie jesienią, ten akurat na różowo.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies