Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

Netka 21:56, 17 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Mi też bardziej się podoba druga wersja Jak będziesz mieć chwilkę Moniczko to zmierz mi proszę tą odległość między Kórnikami Ja mam posadzone właśnie co 70 cm i mnie zmroziło, jak jeden gość mi powiedział, że one się tak rozrastają że powinny być co 1,5 metra sadzone ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
monitka 22:36, 17 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ojojoj no pieknie to wiosną wygląda. Czyli ten krzak to magnolia tak jak myślałam. Jakie drzewko? jak czerwone to może ten klon crimson centry, który widziałam u Ani asc i u coli. No i co przed rododendronami i hortensjami? Tylko wiesz co Gosiu zamieniłabym stronami hortensje z RH bo na tej stronie gdzie Kórniki rosną pomimo tego, że to od południa to jest więcej cienia.
Chyba nie zasnę z wrażenia

Anetko dzięki za głos w sprawie rabaty jutro ci zmierzę nie ma problemu i zobaczę jak jest u sąsiada bo też je ma u siebie tylko duuużo większe.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 00:09, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Można zamienic stronami. Ale dziś tego nie zrobię bo padam na ryjek
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
nika 08:31, 18 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Druga wersja jest super
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 13:46, 18 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Nika dzięki za głos

Netko zmierzyłam dzisiaj rano przed pracą odległości między Kórnikami. Ja mam co 80 cm posadzone, sąsiad ma co metr. Jego były dużo większe przy sadzeniu. Przeszukałam net w tej sprawie i znalazłam różne opinie chociaż przeważają żeby sadzić co 80 90 cm. Na jednej stronie znalazłam opinię żeby posadzić co 1 a nawet 1,5 metra.
Tutaj jedno ze źródeł: http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Thuja%20plicata%20'K%C3%B3rnik'&lang=1


Gosiu a jakie rośliny tam proponujesz? przed rododendrony mogą być hosty z białym brzegiem? Rh są zimozielone więc byłoby nieźle. Te trzy kulki na brzegu rabaty co tam dać? No i nie wiem co pod drzewkiem, bordowe: berberys bagatella albo żurawki, zielone może tawułki? przed nimi kulki bukszpanowe czy trzy choiny jedelloh (akurat mam) co przed hortensjami dać? tam by się coś zimozielonego przydało chyba. Miskant to Gracilimmus bo jest wyższy.

Jak ktoś ma jakieś propozycje to niech pisze będę bardzo wdzięczna
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 15:36, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kobieto ależ niecierpliwa jesteś (żarcik) Nie mogłam szybciej rysować ale juz po No prawie wszystko sama wykombinowałaś co jest co Aha i poprzestawiałam nieco bo mi ta magnolia pasuje po lewej nie po prawej Poza tym w takim układzie będzie cos kwitło po obu stronach a nie tylko po jednej

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 20:48, 18 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Jestem Gosiu, jestem niecierpliwa, rozszyfrowałaś mnie
No i przepraszam bardzo za poganianie w czasie weny. Normalnie szacunek za rysunek muszę się podciągnąć bo te moje bohomazy to rysunku nie przypominają

Żeby za lekko nie było mam parę pytań
- czyyyy konieczne jest robienie zakrętu z tujek? mam tam tuje sąsiada oczywiście za płotem, które praktycznie już nas osłoniły od siebie. jeżeli robić to czy to ma być kórnik jak na sasiednim boku?
- czy berberys red pilar nie bedzie za wysoki? wyczytałam że on do 2 metrów rośnie
- jeśli chodzi o RH to nie wiedziałam u siebie Nova Zembla za to pełno jest Cunningham's White, które radzą sobie w słońcu a u mnie ono jest. No i mam już jednego kwitnącego na różowo.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 20:57, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika daj spokój, to żart był z tą niecierpliwością

1. Czy konieczne robienie zakrętu..... nie ale będziesz miała widoczną siatkę w kompozycji - pociągnełabym ze 3 Kórniki i tyle

2. Nie będzie bo jak każdy berberys można ciąć Także to Ty wybierasz jakiej będzie wysokości.

3. Lepiej żeby były jakieś w kolorze jak Nova Zembla..... bo to wszystko ma do czegoś nawiązywać, Rh do drzewa, magnolia do RH Poczekaj poszukam w katalogu może będzie coś podobnego pokrojem wielkością i kolorem.

Aha i przede wszystkim musisz sprawdzić czy to Ci się wszytsko zmieści. Od strony Rh rabata musi mieć jakieś 3 metry.... od hortensji 3 metry
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 21:36, 18 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Spoooko , ja też żartuję
1. No to ok, będę szukać w takim razie ale na bank bedą mniejsze od obecnych.
2. no o tym nie pomyslałam
3. jeden różowy mam to może nawiązać do drzewa a reszta biała nawiązująca do hortensji? Danusia chyba też tak sadzi? Cuninghamsy z hortensjami.

Jak razem z tujami to się zmieści. Tylko tak myślę jak ja to potem ponawiązuję...bo te rabaty są długie jak pieron.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 21:37, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wiesz co... patrzyłam w katalogu.. ale nazwy w ogóle nie rzuciły mi się w oczy w szkółkach Ważne, żeby były fioletowo rózowe i wysokość do 1,80
A w razie czego tu masz sprzedawcę sprawdzonego http://allegro.pl/listing/user.php/run?p=3&us_id=7859507
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies