Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

monitka 12:38, 23 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do kostki. Działka jest węższa od przodu i rozszerza się ku górze.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 22:38, 23 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dopiero teraz dotarłam do kompa...i zamieszczam obiecany plan. Niestety nie dałam rady wyrysować tego co już zaplanowane.

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 13:28, 24 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika a te choiny to masz takie choinki czy te takie jak Jeddeloh?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 13:44, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
niskie Jedelloh, tutaj je pokazywałam http://www.ogrodowisko.pl/watek/1597-ogrodkowy-chaos-u-monitki?page=29
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 13:50, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
a tutaj jest plan działki, który zasugelowała Ewa -ewalm http://www.ogrodowisko.pl/watek/1597-ogrodkowy-chaos-u-monitki?page=27 i na następnej stronie rabata przed domem z pomysłami Any
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 20:23, 24 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Usiadłam jakieś 40 minut temu do tego nanoszenia i trochę mnie poniosło...... wwaliłam Ci Danusiowe brzózkowo

Zerknij czy w ogóle to "widzisz"

Na dole od brzózkowa poszła by irga i derenie... dalej może tawułki, żurawki, lawenda... jeszcze nie wiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 21:45, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gosiu z brzózkowem to mam problem...chciałabym a boję się podobają mi się brzózki, nawet bardzo tylko każdy kto je ma pisze o śmieceniu No i jeżeli już to myślałam o 3 sztukach. Irga jakoś mi się nie widzi, nie przepadam za nią ...a derenie lubię tylko to duży krzew parę sztuk to nie będzie za dużo?
Naprzeciwko tarasu chciałam jakieś drzewko wkomponować i myślałam o powtórzeniu hortensji ale innej odmiany np. vanilla fraise 3 sztuk na przemian z miskantami tak jak Danusia zrobiła w ogrodzie z lustrem. na tej wypukłej rabacie przed brzózkami może jakiegoś świerka by dać? Mam też modrzewia szczepionego właśnie w tych okolicach może by się skomponował?

No i mam jeszcze krzewuszki które chciałam ocalić. Jedna wygląda tak:



druga ma bordowe listki i kwitnie na ciemnoróżowo. Na tyłach domu jest jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania to w najgorszym wypadku tam wyladują
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:12, 24 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika... zastanów się w takim razie nad brzozami.... Ja bym sadziła i nie bała się śmiecenia.
Irga świetnie wygląda zestawiona z dereniem Ivory halo - poza tym byś ja cieła więc sie nie rozejdzie.
Przed tarasem nie ma problemu z wrzuceniem hortensji

Zastanów się nad tym zagajnikiem.... Masz duży ogród - z przewiewem, nie powinno być źle... A naprawdę warto
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 22:27, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No myślę i myślę, kusi mnie bardzo (bo ten Danusiowy zakątek mnie zachwycił) i raczej jestem na tak ( najwyżej rodzinę do grabienia liści zagonię ) ale tak jak pisałam wolałabym 3 sztuki.
Powtórzenie hortensji to taka luźna propozycja, nie upieram bo może coś innego bardziej tam pasuje

Poczytałam o dereniu Ivory halo on jest mniejszy od elegantissima o którym myśłałam wcześniej

Zaznaczyłam czerwoną kropą modrzewia (pomyliłam się i jest bliżej), druga kropa to wierzba Iwa, wiem że Danusia jej nie poleca ale ja ją nawet lubię i może mogłaby się na razie zostać

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:30, 24 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Modrzew jest szczepiony? Wierzbę zawsze można gdzieś wcisnąć Masz fotki tych roślin???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies