Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

monitka 21:20, 24 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Założyłam wątek w dziale ogrodów ale do prawdziwego ogrodu jeszcze bardzo wiele mi brakuje. Mam już rabaty i trochę roślinek na nich (najwięcej bylin) ale sa one za wąskie. Teraz chciałabym poszerzyć rabaty i posadzić rośliny. O ile wiem jaki kształt rabat mniej więcej chę albo jaki mi się podoba to mam problem z rozmieszczeniem i doborem roślin. To sprawia mi największą trudność i w tym temacie liczę na Waszą pomoc.

tak wygląda działka z góry (wjazd od zachodu)



tak proponowany kształt rabat


Nie upieram się że tak ma być wszystko mogę zmienić bo rabaty są na obrzeżach a jak widać trawy do wycięcia też sporo

Lista roślin które mi się podobają ...(niestety jest na innym komputerze i zamieszczę ją rano )

Jedyne co wiem że chcę miec u siebie to hortensje. Zakochałam się w tych krzewach jakieś dwa lata temu a po trafieniu na Ogrodowisko ta miłość tylko się pogłębiła dzięki realizacjom Danusi i jej zestawieniom hortensji z trawami

Narysowałam "projekt" rabaty ale ostrzegam że mistrzem rysunku to ja nie jestem
To jest rabata w prawym dolnym rogu pierwszego zdjęcia lub lewym dolnym rogu drugiego zdjęcia. wystawa zachodnio południowa.



1 hortenskja Annabel (mam)
2 miskanty np. zebrinus
3 magnolia Nigra lub Susan
4 platan (mam)
5 różanecznik Cunningham's White
6 drzewo (nie wiem jakie, myślałam o grujeczniku ale nie jestem do końca przekonana)
7 jałowiec płożący (mam)
8 świerk srebrny
9 berberys green carpet
10 modrzew szczepiony pendula
11 dereń, krzewuszka, perukoweic?
12 hortensja Limeligt na przemian z miskantem

brakuje jeszcze wypełnień najniższym piętrem ale nie mam na nie pomysłu...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 21:53, 24 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Widzę, że od wczoraj zamysł trochę się zmienił
Muszę trochę pomyśleć... Skopiuję sobie Twój plan i jutro napiszę, co i jak, bo dzisiaj mi się już oczy kleją i pewnie tylko głupoty bym wypisywała
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
kraania 22:02, 24 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Monitka podoba mi się pomysł z hortensjami i różanecznikami (1,2,3,5) ale nie pasuje mi tam platan. Mam grujecznika, w ubiegłym sezonie złapał mączniaka. podobno po deszczu pachnie wanilią. Jak na razie nie mogę tego potwierdzić, może jeszcze jest za młody.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
monitka 22:38, 24 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Nika wersja wczorajsza czyli: "trzy świerki serbskie, coś na wyższe piętro jakąś kulkę na pniu albo stożek, jakieś kulki sosenkowe jak u Dominiki przed tym beberys green carpet i wkomponować w to trawę" też może być. Obawiałam się, że mogę mieć problem ze zmieszczenienm tam trzech świerków stąd ta zmiana

kraania zmartwiłaś mnie tym mączniakiem na grujeczniku... Platan musi być, dostałam go i ta rabata dla niego najbardziej mi pasuje. W drugim narożniku zacieni sąsiada. Nie wiem czy to dobrze ale jakoś się tym przejmuję...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 09:28, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
A tu lista roślin które mi się podobają

iglaste

Świerk serbski
choina kanadyjska
choina kanadyjska Jedelloh
cyprysik sungold
Taxus "Elegantissima
Modrzew pendula
Sosna brepo (kulki)

Lisciaste

Platan
Magnolia Susan lub Nigra
Wiśnia Umaraculifera
Klon globusum
Klon Odessanum
Śliwa wiśniowa Pissardi
Ginko bilioba Mariken lub pendula
Dereń biały
Krzewuszka (czarne liście i variegatus)
Pęcherznica luteus
Hortensja: Annabel, Limelight, Vanillafraise
Ketmia
Różanecznik Cunningham's White
Bukszpan
Żurawka
Trawy : miskanty, rozplenice, turzyce
hosty
tawuły japońskie
berberys Green carpet
ilex golden gem


Podoba mi się pewnie jeszcze milion innych roślin ale stram się nie zachowywać jak sroczka. Wszystkiego mieć nie mogę
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 13:21, 26 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No dobrze padł temat Pana platana to wracam na rabatę na której najbardziej mi zależy w chwili obecnej. To jest wystawa południowo- wschodnia. Na planie działki prawy górny róg. Umieściłam tam na środku Wiąz Camperdownii po lewej stronie hortensje z miskantami przed nimi cyprysik Sungold lub Filifera nie wiem co dać po prawej stronie żeby to grało. Macie jakieś propozycje? każda mile widziana


tak to wygląda w chwili obecnej

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Sebek 00:03, 27 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie mogą zostać te tuje co rosną - zamiast cyprysików może być też tawuła japońska - albo bukszpany
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monitka 20:55, 28 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Sebek dzieki za opinię Tylko co dac po drugiej stronie rabaty? myślałam o rododendronach ale chyba za dużo słońca tam jednak jest.
Szukam w naszych ogrodniczych hortensji ogrodowych ale nigdzie nie ma ...może po długim weekendzie coś się pokaże.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 20:58, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platan rośnie duży, ale fajnie jest go ciąć mocno a pień robi się w plamy i coraz grubszy.
Hortensje spróbuj wysyłkowo, jak nie ma w sklepie, ale zapytaj może sprowadzą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 21:06, 28 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Danusiu dziękuję za odwiedziny Co do hortensji to pytałam się i właśnie w połowie maja mają sprowadzić, trochę późno ale trudno
Danusiu a co posadzić po drugiej stronie drzewka? doradzisz mi coś?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies