Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 10:36, 26 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Warto go mieć dla ładnych liści, jako zadarniacz. Ale jako zadarniacz lepiej spisuje się bodziszek korzeniasty, jest niższy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 13:30, 26 maj 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Zauważyłem piękną Elatę . Pewnie ją podlewasz że tak rośnie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:44, 26 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Poszłam na łatwiznę tzn. posadziłam pod okapem szopki. Nie mamy rynien, woda deszczowa spływa na elatę. Sposób jest dobry, szkód po deszczu nie widzę. Trochę podlewam jak jest dłuższy okres suszy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AgnieszkaW 08:21, 27 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jolu, pięknie 'wydoroślał' twój ogród. Bardzo ładny jest ten bodziszek, ale szkoda, że tak krótko kwitnie. Zauważyłam u Ciebie śliczne fiołki w odmianach, czy one Ci się rozsiewają tak jak te zwykle fioletowe pachnące?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewa777 20:22, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Mi bardzo podoba się Twoja odmiana kuklika Ma przepiękny kolor i wysokość by mi odpowiadała Pierwiosnek wyjątkowy, nie dziwię się, że go chciałaś mieć
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:23, 27 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Agnieszko ja się postarzałam i ogród też . Fiołki puszczone samopas, rosną gdzie im się podoba. Natomiast bratki zazwyczaj kupuję. Coś mi się wysieje, ale szans na wypasione okazy u mnie nie ma bo zazwyczaj za sucho.

Ewa kuklik to ponoć odmiana Mai Tai. Mogę się podzielić przy okazji jakiegoś spotkania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 21:13, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Basieksp napisał(a)


W necie wcale za dużo ich nie ma, ja swoje znalazłam na takim nieużytku, zarośnìęte trawą, ale pamiętam moja mama miała ich kiedyś całe obwódki, później moda się zmieniła, a ja mam do nich sentyment, szukam jeszcze takich zwykłych ciemno fioletowch irysów, też "babcine" piękny zapach, te które mam żadne tak nie pachną


Moja też miała z nich obwódki a ja z siostrą zrywałyśmy je do wazonu. Też uwielbiam ich zapach, tylko u mnie nie chcą rosnąć, jakieś maleńkie robaczki wyjadają im cebule
Jolu piękny widok ogólny
Zaciekawiła mnie ta roślinka na zdjęciu pod jodłą, taki łan kwitnący na różowo? Co to jest?
Bodziszek bardzo ładny, moje bodziszki też nie powtarzają kwitnienia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:40, 27 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Pewnie chodzi tobie o cymbalarię. Niska, płożąca ale dość ekspansywna. Trzeba ja pilnować żeby za bardzo się nie rozpanoszyła.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:10, 27 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
mirkaka napisał(a)


Moja też miała z nich obwódki a ja z siostrą zrywałyśmy je do wazonu. Też uwielbiam ich zapach, tylko u mnie nie chcą rosnąć, jakieś maleńkie robaczki wyjadają im cebule
Jolu piękny widok ogólny
Zaciekawiła mnie ta roślinka na zdjęciu pod jodłą, taki łan kwitnący na różowo? Co to jest?
Bodziszek bardzo ładny, moje bodziszki też nie powtarzają kwitnienia


Pocieszę Cię, ja swoje wykopałam z takiego nieużytku i chyba tam było im lepiej niż u mnie, któryś rok z kolei a ja mam dwa trzy kwiatki, ale poczekam może się rozrosną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:16, 27 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Bodziszek naprawdę ładny, ładnie zakwitł
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies