Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

GorAna 22:53, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Joku napisał(a)


Tak wygląda jodła po przymrozkach. Mam nadzieję że obie dadzą radę. Innych szkód nie zauważyłam.



U mnie tak wyglądają przyrosty na cisie, tym co go formuję na ptaka.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Anusia 22:57, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Bodziszek piękny. Szkoda, że tak krótko kwitnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 17:25, 28 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Szkoda jodły, ale myślę, że szybko się odbuduje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
barbara_kraj... 19:56, 28 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bardzo rozsiewają Ci się białe fiołki?
Miałam kiedyś niewielką kępkę, ale wypadła. W tym roku ucieszyłam się z kilku w różnych miejscach i zastanawiam się, czy przenieść je w jedno? A może zostawić, skoro im tam dobrze? Bo po przesadzeniu mogłyby znowu zniknąć.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 21:00, 28 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Aniu Goraniu cisy też chyba oberwały. To jest zwykła jodła, próbuję ją utrzymać w ryzach na mojej skromnej powierzchni, więc nawet jak trochę przyhamuje to tylko będę się cieszyć.

Anusia, krótko kwitnie ale ma ładne liście więc nie jest tak źle.

Ewa, też tak myślę .

Basiu, fiołki sieją się jak szalone. Właściwie nie zwracam na nie uwagi. Przewędrowały z przedogródka na koniec ogrodu za domem. Nawet nie wiem skąd się tam wzięły. One chyba zmieniają kolory. Pojawiły mi się jakieś ciemnoczerwone, mało mam niebieskich, najwięcej jest białych. Ja bym je zostawiła tam gdzie się pojawiły u ciebie. Powinny być siewki, z tych zrób sobie dywanik.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
barbara_kraj... 22:55, 28 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Myślę, że za roznoszenie nasion odpowiedzialne mogą być mrówki. Poroznosiły u mnie miodunkę, kopytnika i trzykrotkę wirginijską. A z kolorem tak już jest, że z nasion nigdy nie wiadomo, jaki będzie. Odczyn gleby też pewnie ma jakiś wpływ.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 13:37, 30 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
I genetyka. Miałam tak z naparstnicami. Najpierw były różowe a potem same z siebie pojawiły się białe i różne odcienie różu, fioletu.

Wklejam sobie wpis Hani odnośnie hipeastrum. Bardzo przydatne rady.



Jolu, A trzymałaś w ciemnym miejscu? Musi być obniżenie temperatury chociaż do 10 C.
U mnie i tak za wysoka, bo w piwnicy grzeją. No i po ostatnim kwitnieniu musi być odstęp 18 miesięcy. Po czym poznać, że ewentualnie cebula zakwitnie w zimie? Na zielonej czuprynie w lecie, musi być co najmniej 4 liście. Jak cebula ma 3 nie warto przerywać wzrostu, lepiej niech przez zimę nabiera masy. Taką cebulę zostawiamy w dziennym świetle i przez zimę skąpo podlewamy. W lutym przesadzamy do nowej ziemi, i czekamy do września, kiedy będziemy zasuszać znowu do pędzenia na kwiat w zimie. Bywa, że hippoastrum wraca z kwitnieniem do naturalnego czasu, to jest do lipca, sierpnia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 20:46, 30 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Jolu, miło mi, że wzięłaś moje skrobanie do siebie. Może to coś pomoże Twoim hipkom. U mnie tez nie wszystkie kwitną rok po roku, ale jak mam 10, to 5 jakoś jest na posterunku i raduje oko w zimie. A nawet tak jak teraz w maju.

Za szybko nie można przerywać spoczynku zimowego. Jak zaschną we wrześniu to dopiero na początku grudnia albo i pod koniec grudnia, można je wybudzać. Miałam gdzieś tabelkę z terminami kwitnień. Ale nie w komputerze, to muszę pokopać w szpargałach. Jak znajde, to Tobie wkleję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:54, 30 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Popadało w ostatnich dniach, zrobiło się zielono wszędzie







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:57, 30 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies