Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Anusia 21:48, 07 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Piękne ujęcia ogrodu jak i z parku. Powiem szczerze, że jeszcze nie byłam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ryska 21:54, 07 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Joku napisał(a)
Przede wszystkim za sucho, a miejsce na samym końcu ogrodu więc z podlewaniem kłopot (nie mam rozprowadzonej wody w ogrodzie). Miejsca niewiele, lawirowałam stale pomiędzy obrzeżami z myślą kołaczącą się po głowie że kiedyś się przez nie przewrócę i połamię. Więc postanowiłam rozebrać konstrukcję. Kostkę wykorzystam w inny sposób.


Słuszna decyzja, bezpieczeństwo w naszym przypadku bardzo ważne.
Cudny ten Twój wieczornik damski.
Ja właśnie zamówiłam nasiona białego, bo mam pomysł na niego
Widzę, że dobrze wybrałam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 22:48, 07 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Anusia, mam chyba bliżej niż ty a parę ładnych lat mi zeszło. Więc wszystko przed tobą . Tylko nie wybieraj się latem bo tło straszny, zwłaszcza w weekendy. Kiedyś musiałam się wycofać bo nie było można samochodu zaparkować a ja daleko nie mogłam chodzić.

Renata, miałam nasiona białych wieczorników ale pojawiły się jasnoróżowe i takie wpadające we fiolet. Też są bardzo ładne i bardzo mi się podobają. Ciekawa jestem co wykombinujesz.
Przepiękne zdjęcia dzisiaj u ciebie widziałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 07:35, 08 cze 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Jolu ogród piękny i zadbany. Masz tyle kwitnących roślin. A trawnik? Jest super. Bardzo trudno utrzymać bez żadnego chwastu. to utopia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ewa777 10:05, 08 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Z trawnikiem to prawda. Walczę o to, żeby nie było chwastów. Wyrywam je. Jestem zadowolona, że mam czyściutki, a po 3 dniach zakwita na środku mlecz. Nie wiem jak on się uchował???
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
popcorn 10:10, 08 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Jolu, pozachwycałam się ogrodem, uśmiałam z chwasta, cudnie masz! Piękny niespotykany pierwiosnek, klon boski! wieczornika damskiego moze kiedyś zdybię gdzieś, podoba mi się
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Joku 18:12, 08 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Ewa, Zbyszku, to prawda że trudno utrzymać trawnik w nienagannym stanie. Ostatnio na kolanach polowałam na mlecze. Załatwiłam górną część, dołu już mi się nie chciało pielić. Niedługo będzie ich znowu pełno, bo korzenie pozostały w ziemi.
Mlecz to cwaniak, potrafi się nieźle zakamuflować przed człowiekiem.

Cześć Karola. Szukaj wieczornika, fajny jest i pachnie zwłaszcza wieczorem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
beta 18:27, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Joku napisał(a)
Ewa, Zbyszku, to prawda że trudno utrzymać trawnik w nienagannym stanie. Ostatnio na kolanach polowałam na mlecze. Załatwiłam górną część, dołu już mi się nie chciało pielić. Niedługo będzie ich znowu pełno, bo korzenie pozostały w ziemi.
Mlecz to cwaniak, potrafi się nieźle zakamuflować przed człowiekiem.

Cześć Karola. Szukaj wieczornika, fajny jest i pachnie zwłaszcza wieczorem.

Cześć Jolu...ja swoje mlecze tez mechanicznie usuwałam...ale spokój był na jeden dzień...na drugi znów żółto...tak jak piszesz, nieźle się kamuflują

a trawniczek faktycznie masz cudnie zieloniutki i soczysty...o Wieczorniku ostatnio w audycji Kasi B. i Jacka N. słyszałam... wygooglowałam sobie tego wieczornika...całkiem ładny...i zapach ponoć nieziemski ma...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
vita 18:49, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)


Jola co masz w przedogródku, bardzo mi się to nasadzenie podoba. Z lewej jakiś klon? A z prawej? Bodziszek, pragnia? Ładne fioletowe akcenty, no i jaki elegancki pojemnik na coś i doniczusia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mar_za 07:13, 09 cze 2020


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Cześć Jola
Bardzo urósł i dojrzał Twój ogród, zwłaszcza jak się jakiś czas go nie widzi.
Soczyście i świeżo wszędzie u Ciebie
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies