Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 22:59, 29 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Bodziszek wspaniały - krótkotrwałe piękno



Na koniec parę widoków ogólnych





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 23:03, 29 cze 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Jolu z przyjemnością tu wpadam i wpatruję w twój piękny ogród, sporo się w nim zmieniło
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 23:20, 29 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
W Twoim ogrodzie przed snem wącham wiciokrzew. Będzie słodko się spało. Dziękuję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElaS 00:16, 30 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Ależ pachnie w Twoim Ogrodzie
A popatrzeć też jest na co. Tyle piękna i koloru.
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 12:43, 30 cze 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Joku napisał(a)
Bodziszek wspaniały - krótkotrwałe piękno





A mówią,że to jedna z najdłużej kwitnących roślin Może to zależy od odmiany?
Ewa777 17:34, 30 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Jolu, pięknie w każdym kąciku

Pogodę mamy dobrą. Nie mamy co narzekać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasiek 15:17, 04 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jolu, pieknie u Ciebie, spokojnie, swojsko...Lubie Twoj ogrod i watek
____________________
Bawarka
hankaandrus_44 20:36, 04 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Wg mnie bodziszki wspaniałe, ale chyba nie tylko, bardzo lubią słońce. Ja mam w cieniu, i owszem kwiaty są, ale nie powalająca ilość. I takie wyciągnięte, że przy byle opadach się pokładają.
A obok widziałam rabatę z takimi bodziszkami, jednorodną, pięknie ukwiecona, po prostu łan niebieskości. Ja swoje muszę przemeblować w stronę słońca.

Tu masz zestawienie z przywrotnikiem, czy oba wycinasz po kwitnieniu? I czy w tym samym czasie?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 15:51, 05 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
W podziękowaniu dla zaglądających pęk róż (nie z mojego ogrodu )



Tak się składa że w tygodniu przeważnie zaglądam do zaprzyjaźnionych ogródków nie mając czasu na własny.

Aniu (An_Tre) ogrody rosną i zmieniają się, my się starzejemy . ja siebie też ostatnio nie poznaję jak wchodzę na wagę .

Elu, kolorów trochę jest, zapach - trzeba nos wsadzić w kwiat żeby poczuć. Jedynie czasem zawieje zapachem heliotropu jak usiądę na leżaku (heliotrop co roku być musi).

Aniu z Uroczyska ten długo kwitnący bodziszek to Rozanne, zupełnie inna odmiana. Gdyby tak połączyć pokrój bodziszka wspaniałego i długość kwitnienia Rozanny to byłby dla mnie ideał.

Ewa - tzw. Mordory u mnie też są tylko ich nie pokazuję.

Kasiek dziękuję
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 16:04, 05 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Haniu wiciokrzew już przekwitł. Jakoś słabo mi pachniał ale za to wspaniale pokrył przeznaczony dla niego kawałek betonowego płotu.
Ciekawe rzeczy piszesz o tym bodziszku. Mnie tak jakoś się one kojarzą z upodobaniem do zacienionych miejsc. Faktycznie tam gdzie on rośnie zrobiło się więcej cienia. Już oczami wyobraźni znalazłam dla niego nowe lepsze miejsce. I bodziszka i przywrotnika przycinam po kwitnieniu. Przywrotnik jak kwitnie robi się olbrzymi. Trudno mi wejść na ścieżki prowadzące na tyły ogrodu. Dlatego zastanawiam się nad jakąś inną odmianą. Mam jeszcze inny, drobny ale on nie ma takiego ładnego koloru kwiatów.

Tymczasem lato w ogrodzie trwa. Takie lato jak dla mnie w sam raz. Nie za gorąco, nie za zimno, trochę deszczu.







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies