Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

paniprzyroda 17:59, 21 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Super wycieczka. Byłam tam tak dawno, że już zapomniałam, jak tam fajnie. Kompozycje w wannach to coś dla mnie Wykorzystam pomysł z paprocią, mam w starym inwazyjną, a piękna jest
____________________
Dwa ogrody
Basieksp 18:14, 21 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Fajna wycieczka, pięknie widoki paprocie w wannach fajny pomysł i te starocie lubię takie klimaty w ogrodzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 19:27, 21 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
gosika67 napisał(a)
Ucieszyłaś mnie tymi piwoniami, napatrzyłam się. Dużo roślin. Paprocie bardzo mi się podobają, jakoś nie mogę się ich dochować.


Ja też jestem fanką paproci. U mnie nie sprawiają większych kłopotów. Niektóre lubią zasadowe podłoże, inne kwaśne ale zapomniałam już które lubią co i rosną w warunkach jakie mają. Przepiękne są paprotniki, moim zdaniem mało kapryśne. Wytrzymują suszę. A w Wojsławicach jest część z paprociami, pamiątka po zorganizowanej ekspozycji przez paprociomaniaków z jednego z forów ogrodowych.





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 19:38, 21 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Elu, Aniu, Zbyszku, Haniu wyjazd był bardzo udany. Początkowo planowałam skończyć wyjazd na Poznaniu ale wykończyło mnie błądzenie po jednokierunkowych poznańskich ulicach. Nawet przy pomocy GPS nie było mi dane osiągnąć celu więc pojechałam w tereny gdzie tych ulic nie ma . I nie żałuję. Wojsławice to dla mnie najpiękniejsze ogrodniczo publicznie dostępne miejsce w Polsce.

Basiu ta rabata też bardzo mi się spodobała. Funkie, przywrotniki, jakaś trawa, kocimiętka w dużych ilościach prezentowały się przepięknie.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 19:41, 21 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Mariola, Basiu mnie też bardzo się spodobały te kompozycje. Niektóre wanny były olbrzymie i rośliny się z nich wylewały.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 19:53, 21 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Uwielbiam Wojsławice
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
an_tre 20:06, 21 cze 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Jolu super wyprawę sobie sprawiłaś, wspaniała relacja
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Basia_KRK 21:09, 21 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Joku napisał(a)

Basiu ta rabata też bardzo mi się spodobała. Funkie, przywrotniki, jakaś trawa, kocimiętka w dużych ilościach prezentowały się przepięknie.



Z tego ujęcia jeszcze piękniej!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
ElaS 21:37, 21 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Joku napisał(a)

Wojsławice to dla mnie najpiękniejsze ogrodniczo miejsce w Polsce.


A ja tam jeszcze nie byłam. Może w tym sezonie uda się obejrzeć ogród na żywo. Tylko jak znaleźć czas?
____________________
Malwowy ogród
Joku 21:53, 21 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Reniu, ja też. Ty masz bliżej niż ja.

Aniu jakoś inaczej wyglądasz . Już chwaliłam u ciebie. Wyprawa super. W dodatku pogoda mi dopisywała. Ten weekend byłby zdecydowanie gorszy.

Basiu, na mnie największe wrażenie robiła limonkowa trawka w środku. Nie wiem co to było. W dodatku poprzetykana gdzie niegdzie białymi kwiatkami (zapomniałam co o było).

Elu, warto jechać. Masz chyba bliżej niż ja. Wyjazdu nie planowałam konkretnie, decyzja była z dnia na dzień. Jeszcze pracuję więc czas też mam ograniczony. Moje wyprawy przeważnie są krótkie 1-2-3 dni góra.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies