Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - złe dobrego początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - złe dobrego początki

gusiarz 21:37, 15 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Acha, Polichlorek ma na imię Ala - doczytałam wreszcie Cudny przetacznik... Też się zastanawiam nad kolorem różowym - w części ogrodu wyleciało mi kilka roślin - i muszę jakieś zastępstwo znaleźć. Mnie kusi jeszcze liriope... cudne jest - Miłego łikendu
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gierczusia 22:42, 15 cze 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ala .. Jakie Ty piękne fotki robisz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
stychaz 07:52, 16 cze 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
polichlorek napisał(a)
i gdzie dopatrzyłaś się u mnie białego tytonia?? ja mam tylko białe floksy...


O to jednak floks ale tez ładny. Szukam białych tytoniów do donicy, bo ponoć obłędnie pachną.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Madzenka 09:14, 16 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ala dzisiaj ma być jeszcze piękniej czekam na fotki róż
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polichlorek 18:18, 16 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
gierczusia napisał(a)
Ala .. Jakie Ty piękne fotki robisz

dziękuję!

gusiarz napisał(a)
Acha, Polichlorek ma na imię Ala - doczytałam wreszcie Cudny przetacznik... Też się zastanawiam nad kolorem różowym - w części ogrodu wyleciało mi kilka roślin - i muszę jakieś zastępstwo znaleźć. Mnie kusi jeszcze liriope... cudne jest - Miłego łikendu

oj tak, widziałam zdjęcia liriope i też bardzo mi się podobają - niestety jak do tej pory w żadnym sklepie ich nie widziałam

Marzena2007 napisał(a)
Ala dzisiaj ma być jeszcze piękniej czekam na fotki róż

oj Marzenko, jest piękniej, ale i goręcej.. na tarasie prawie jak na patelni. już nie mogę się doczekać tych róż! Kiedy one wreszcie zakwitną ??!!??!!

stychaz napisał(a)
O to jednak floks ale tez ładny. Szukam białych tytoniów do donicy, bo ponoć obłędnie pachną.

tak, to floksy i też pięknie pachną.. a o tytoniu nie słyszałam, ale czy to legalne chodować go w ogrodzie ??
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
stychaz 21:56, 16 cze 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ten legalny
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Welka 21:20, 17 cze 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Dlaczego ja tak późno trafiłam na tak wspaniałe miejsce?!
Alu, cudnie masz na swoim tarasie, "zjadacz" przeuroczy.
Z przyjemnością obejrzałam Twoje zdjęcia i na pewno będę zaglądać
Pozdrawiam

PS nie wiem czy ktoś odpowiedział na Twoje pytanie z pierwszych stron o nazwę drzewa -czy to nie araukaria?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
polichlorek 08:18, 18 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
dziękuję Ewelinka231281 za miłe słowa i już pędzę z rewizytą
a co do drzewa - to już nieaktualne - w donicy rozgościł się żółty dereń i póki co bardzo mi pasuje, właściwie bezproblemowa roślina.

teraz z niecierpliwością czekam na moje różyczki....

pozdrawiam serdecznie!
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
agam 09:31, 18 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
polichlorek napisał(a)


co prawda przycięłam tylko kilka gałązek połamanych i wygiętych przez deszcz, ale zrobiłam to przecież już tydzień temu i jak do tej pory pieris ma się dobrze
także jeżeli dalej się będzie tak grzecznie zachowywać, to może go przytnę, bo wymyka mi się spod kontroli jego rozrost...piszą, że uprawia się go podobnie jak różaneczniki, a cięcie wykonać należy pod koniec zimy.. czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie??!!


Mojego pierisa przycinałam już kilka razy i niekoniecznie pod koniec zimy więc możesz potraktować go sekatorkiem, tak myślę.

Poza tym fajny masz ogródek, ciekawy i śliczne zdjęcia robisz.

A i moją pierwszą czynnością po powrocie z pracy jest otwieranie okien tarasowych i rozkładanie leżaczków

Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 09:34, 18 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Zapomniałam zapytać o platana. Bardzo go ciachasz i kiedy? Jak szybko rośnie u Ciebie, bo Danusia piszę że dość szybko. Kupiłam wczoraj do mojego ogródka i teraz się martwię czy nie będzie za duży. Bo ja z tych co najpierw kupują a potem myślą gdzie co upchać
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies