Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Odwodnienie ogrodu i odprowadzenie deszczówki

Pokaż wątki Pokaż posty

Odwodnienie ogrodu i odprowadzenie deszczówki

Gardenarium 18:08, 12 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie opłaca się budować zbiornika na deszczówkę, bo ilość wody jest zbyt minimalna na podlewanie ogrodu z systemu nawadniającego.

Np. jeden zbiornik da Ci 2.000 l wody, czy nawet więcej, a na jedno podlewanie ogrodu np. o pow. 1.500 m potrzeba 7.500 l wody, więc nawet na jedno podlanie nie wystarczy, a przecież deszcz nie pada codziennie.

Te pieniądze z budowy zbiornika przeznacz na budowę studni, żeby woda była za darmo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
quosek 22:04, 12 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Danusiu, to mi namieszałaś w głowie /w pozytywnym słowa znaczeniu/. Byliśmy zdecydowani w swojej nieświadomości na zbiornik. Musimy przemyśleć jeszcze raz. Dziękuję za informację, która prawdopodobnie zmieni naszą decyzję.
Co do studni, nie wiem czy jest na nią szansa. Nasza działka znajduje się chyba w najwyższym miejscu w okolicy / Kaszuby/. U podnóża naszego wzniesienia jest zbiornik wodny, nazywany przez mieszkańców jeziorem. Nie wiem, pewnie nie ma to wpływu na to czy można wiercić studnię, czy będzie w niej woda.
____________________
Gardenarium 23:12, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O wodę niech się martwi studniarz co będzie ją kopał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz_ziemski 19:20, 13 cze 2013

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 3
Witam mam problem z woda na dzialce dzialka jest w dole i w czasie ulewy woda splywa z ulicy Gleba to glina na podwodrku mam staudnie okopalem ja i obsypalem ja zwirem Co jeszcze moge zrobic zeby woda nie wchodzilami do domu.


Gardenarium 23:12, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób linie zakop rury drenacyjne w poprzek, żeby spływająca woda miała gdzie wpływać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz_ziemski 14:28, 15 cze 2013

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 3
Czy tak mam zrobic kierunki splywu wody do studni Do do rynny drenazowej chce podlaczyc rynne spustowa z dachu





Sebek 21:07, 16 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rysunek niewiele mówi, ale powinno to działać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lukasz_ziemski 13:09, 17 cze 2013

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 3
od wjazdu woda wchodzi na dzialke

moze to bardziej bedzie jasniej widac spadek dzialki od wjazdu w kierunku domu

Gardenarium 23:20, 20 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wodę odprowadza się od domu do najniższego miejsca na działce i powinno działać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 21:45, 27 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Drenaż należy układać "w jodełkę" ponieważ woda nie "lubi" kątów prostych. Wszystkie namuły gromadzą się w miejscu, gdzie woda wytraca swój bieg, co powoduje zatykanie instalacji i dodatkowe roboty ziemne stają się nieodzowne.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies