Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 12:48, 30 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsze nawożenie po wertykulacji pod koniec kwietnia zrób siarczanem amonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KrzysztofM 11:11, 16 lut 2018

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 6
Dziękuje bardzo za radę
krzysztofszy... 16:11, 20 lut 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Chciałbym zasilić na wiosnę mój trawnik saletrą wapniową. Nigdy tego nie robiłem a na tym forum była informacja, że jest to dobry pomysł. Moje pytanie do Was bo kompletnie nie mam pojęcia, która byłaby najlepsza. Mam trzy do wyboru.
Yara Liva Tropicote Saletra Wapniowa
Yara Bella Saletra wapniowa
Yara Liva Calcinit Saletra Wapniowa

Każdy z nich ma inny skład. Proszę o podpowiedzi.
Gardenarium 16:53, 20 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup jakąkolwiek. Trawie wszystko jedno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 21:51, 20 lut 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Ok. Dzięki za odpowiedź
Carla 11:28, 22 lut 2018

Dołączył: 22 lut 2018
Posty: 1
Osobiście nie dbam za szczególnie o trawnik. Podstawa to nawadnianie w czasie lata i napowietrzenie po zimie.
piotraudi 15:01, 11 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Mój trawnik po zimie wygląda marnie ba bardzo marnie trawa kiepenkerl zasiana w sierpniu zeszłego roku czym ja teraz można wskrzesić? Azofoska może czymś z magnezem?
Gardenarium 17:21, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz to jeszcze niczym nie możesz jej wskrzesić, bo ziemia jest zmarznięta, jest za zimno i trawa nie rośnie. Jak zacznie rosnąć posyp saletrą wapniową i podlej.
Jak teraz będziesz wskrzeszał to nic nie pomoże. Odczekaj cierpliwie do połowy kwietnia co najmniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_chudzik 12:40, 14 mar 2018

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Witam Koleżanki i Kolegów, wielkimi krokami powoli zbliża się wiosna a więc chciałem przynajmniej w tym roku od samego początku zadbać jak należy o mój trawnik w ogrodzie. Ostatniej soboty zakupiłem tester pH gleby w postaci płynu Heliga i przeprowadziłem próbę w kilku miejscach mojej działki. Okazało się że mam glebę zasadową. Czytając forum dostrzegłem że ziemię pod trawnik muszę potraktować tak na początku kwietnia po wertykulacji siarczanem amonu aby zakwasić glebę. No i pytanie jaki prawidłowo przeprowadzić plan nawożenie mojej trawy na dany rok. Wcześniej myślałem żeby podać saletrę wapniową aby wzbudzić trawę teraz już sam zastanawiam się co będzie najlepsze? Czy stosować siarczan amonu jakiegoś konkretnego producenta i w jakiej dawce na 100 m2.
Gardenarium 21:41, 14 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Użyj siarczanu amonu. W jakiej dawce? Nie wiem, może stacja badawcza wyliczy, bo nie wiem ile trzeba nasypać aby zmienić pH do właściwego poziomu. MOże zrób to w etapach, po prostu zastosuj właściwą dawkę, żeby nie spalić trawnika a pH się obniży na pewno, nie wiem o ile. Na raz nie da się tego załatwić na zasadzie -"nasypię podwójnie i z głowy">

Może zobacz tutaj, są podpowiedzi, ale gleba była badana.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1874-nawozenie-zasilanie-trawnika?page=31

Osom napisał(a)

Wyniki analizy są następujące:



A zalecenia takie:



Jak na razie wczoraj zasiliłem trawnik saletrą amonową a tuje siarczanem amonu zgodnie zaleceniami.
Jeśli uważacie, że zalecenia są dobre to super i będę postępował zgodnie z nimi, natomiast jeśli macie jakieś rady lub inne zdanie to z góry dziękuję za podzielenie się nim!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies