Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Matttii 14:31, 17 mar 2018

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
u mnie też było wysokie Ph.
dostałem zalecenia, aby nawozić:
- 25g/m2 - siarczan amonu co 14 dni,
- 20g/m2 - siarczan potasu dwa razy - raz w czerwcu, raz w lipcu.

Powiem tak - trawa odżyła - wyglądała pięknie przez cały sezon.
Acz po koszeniu trawy mogłem usiąść i patrzeć jak ona w oczach rośnie.
Koszenie było dosłownie co 2 dni (3x na tydzień).

W tym roku również oddam ziemię na badania i zobaczymy czy trwale udało się zmienić Ph.

Co do producenta - sklep rolniczy pierwszy lepszy w okolicy - na pewno taniej niż marketowe.
piotraudi 18:40, 17 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Szukałem na forum lecz nie znalazłem co sądzicie o testerach pH ziemi

[zdjęcie zmoderowane]
Gardenarium 20:14, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja taki kupiłam i nic nie wskazywał, albo wszędzie to samo. Wg mnie najlepszy jest normalny, najprostszy kwasomierz glebowy z płynem Helliga.

Taki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tom8899 11:48, 24 mar 2018

Dołączył: 24 mar 2018
Posty: 2
Witam wszystkich.

Moje zapytanie dotyczące nawożenia trawnika po zimie.
Mianowicie, czy po wertykulacji którą zrobię na dniach użyć nawozu Yara Mila Complex, czy może jesiennego ? a może coś innego proponujecie Państwo

Z góry dziękuję za poradę.

Pozdrawiam
Gardenarium 15:03, 24 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za wcześnie na wertykulację i za wcześnie na nawożenie. Tylko się zmarnuje nawóz. No chyba że Polifoska, ona podwyższa temp.

Trawa musi zacząć rosnąć po zimie. Temp. minimalna 12 stopni także w nocy.

Proszę przeczytaj to a znajdziesz wszystkie informacje

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
t0shUT 09:16, 25 mar 2018

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Dzień Dobry,

czy moglibyście polecić jakiś nawóz do trawnika w którym w ubiegłym roku wysiała się chwastnica. Czym sypnąć by na start nie spotęgować jej wzrostu. Trawnik założony w ubiegłym roku. Bardzo dziękuję za info.
tom8899 10:57, 25 mar 2018

Dołączył: 24 mar 2018
Posty: 2
dziękuję za odpowiedź. Jutro jednak wykonam wertykulacje ponieważ później już nie będę mieć czasu temperatura już rośnie ładnie u nas w wielkopolsce
W tygodniu posypię polifoską- zawsze używałem Complex.
Mam pytanie, czy co miesiac później sypać Complexem, czy na zmianę różnymi nawozami?

Np.
kwiecień- polifoska
maj - saletra
czerwiec - complex
lipiec - complex
sierpien - complex
?
Gardenarium 12:47, 25 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
t0shUT napisał(a)
Dzień Dobry,

czy moglibyście polecić jakiś nawóz do trawnika w którym w ubiegłym roku wysiała się chwastnica. Czym sypnąć by na start nie spotęgować jej wzrostu. Trawnik założony w ubiegłym roku. Bardzo dziękuję za info.


Nie ma takiego nawozu żeby selektywnie nawoził trawnik a nie nawoził chwastnicy. Jakikolwiek nawóz zadziała na jedno i drugie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:48, 25 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tom8899 napisał(a)
dziękuję za odpowiedź. Jutro jednak wykonam wertykulacje ponieważ później już nie będę mieć czasu temperatura już rośnie ładnie u nas w wielkopolsce
W tygodniu posypię polifoską- zawsze używałem Complex.
Mam pytanie, czy co miesiac później sypać Complexem, czy na zmianę różnymi nawozami?

Np.
kwiecień- polifoska
maj - saletra
czerwiec - complex
lipiec - complex
sierpien - complex
?


Nie, to niekoniecznie taki plan.

Kwiecień saletra wapniowa, pozostałe m-ce wieloskładnikowe do trawników, wrzesień jesienny do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid30 16:01, 26 mar 2018

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 7
witam, mój trawnik będzie miał rok, chciałbym się dowiedzieć jakie rzeczy powinienem zrobić po zimie i kiedy...dziękuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies