Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

seliza 06:40, 15 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Komputer mi padł w trakcie pisania poprzedniego postu, ale na szczęście wszystko się zapisało (uff)
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 07:04, 15 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
No ale zapomniałam się podzielić szczęśliwą nowiną - wczoraj nabyłam kilka (tj. 50szt) sadzonek bukszpanu na szpalerek, który sobie wymyśliłam przed "ogrodzeniem" z tujek. Tak sobie myślę, że chyba w niedługim czasie zamienie to ogrodzenie na nieco większe egzemplarze, bo moje to takie chucherka (zdrowe są, ale małe jeszcze to będę musiała czekać z 10-15 lat na porządny żywopłot - a to troszkę za długo jak dla mnie).
Posadziłam je, bo dotarły do nas w ramach rekompensaty za drzewka które kupiliśmy - sztuk w sumie 85, a z których "przetrwało" 10 sztuk (tamte miały koło 80 cm a te koło 40 i dostaliśmy około 50szt). Jak złożyłam reklamację - pan stierdził, że pieniędzy nam nie odda,ale może coś podełać - no to podesłał. Szkoda ich było więc je wsadziłam. Ale ja potrzebuję zwartego żywopłotu "troszeczkę" szybciej, więc chyba będę wymieniać. Choć trochę mi szkoda, bo i pracy przy tym było sporo i poświęconego czasu (najpierw sadzone te pierwsze, później wykopywanie, później sadzenie tych drugich..), no i przetrwały te mroziska zimowe, a teraz są soczysto zielone...Szkoda, ale patrząc z perspektywy czasowej, t chtyba lepiej włożyć w to teraz trochę czasu i pracy (no i fnduszy) i poczekać np. 5 lat a nie 15...

U mnie nieśmiało słoneczko przez chmrki zagląda więc szykuje się cudny dzień na ogrudku

Miego dzioneczka życzę
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Diana 08:23, 15 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
przychodzę się przywitać
pozdrawiam
seliza 11:57, 15 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witam Cię Diano w moich skromnych progach i również pozdrawiam. No i oczywiście zapraszam do ponowych wizytacji
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Sebek 22:14, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Życzę Ci pięknego ogrodu, bo zaczątki widzę są
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Diana 23:23, 17 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
będę czekała na zdjęcia szpalerku z bukszpaników A co do twoich tuji....sama musisz zdecydować Czekać tyle lat........czy może nie zwracając uwagi na to że są łądne,zielone przesadzić gdzie indziej i posadzić coś większego i poczekać mniej.Ja osobiście lubię intymność, więc wolałabym większe Każdy z nas jest inny i wybiera inaczej
seliza 08:23, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witam Sebku w moich progach.
Diano szpalerek juz jest, choć taki malutki, ale mam nadzieję, że z czasem się zagęści. Czekam jeszcze tylko, żeby go przystrzyc, ale niech się najpierw troszkę zadomowi w nowym miejscu
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 08:32, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400

Źelazne drzewa ogrodowiskowe; wiśnia umbra cos tam jak ją nazywam , wiśnia pissardi lub nigra, magnolia soulangina, buk czerwony najlepiej pendula, ja polecam graby fastigata do strzyźenia lub puszczenia swobodnie, klony globulosum.
Za chwilę inni pewne teź polecą.


Marzenko, dziękuję za radę.
W szkółce widziałam też szczepione na pniu wiązy, później poszukałam na necie i zauroczyły mnie te drzewka..no i miałam dylemat czy wiązy czy klony globosum... W końcu jednak stanęło na zakupie 2 klonów globosum. Myślę, że przy ławeczce sprawdzą się troszkę lepiej. Są już posadzone i choć na razie są drobne to myślę, że jak "nabiorą masy" będą cudne. Muszę je obfocić to pokażę.
Co do wiązów natomiast to tak mi wpadły w oko, że muszę nabyć choć jednego, ale najpierw muszę przemyśleć dla niego miejsce, choc jakiś zamysł już jest ale nie wiem jak się tam sprawdzi..
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 08:35, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Muszę chyba wstaić kilka fotek tego co już mam, choć nic nie jest jeszcze pokończone...
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 08:54, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Ach, i zapomniałam się pochwalić moim nabytkiem...
W ubiegłym tygodniu otrzymałam cudowną przesyłkę. Czekałam na nią z niecierpliwością dziecka, któremu obiecano jakąś zabawkę..a w zasadzie to mogę tu podać przykład z życia - otóż mój 4,5 letni synuś uprosił MAGNO-Z(ty) (to takie ludziki kolorowe z magnesami) - zamówiłam na Allegro pod koniec tygodnia i od tamtego czasu, codziennie pyta czy przyszedł pan listonosz - nie pomogły wyjaśnienia, że pan listonosz nie pracuje w sobotę i w niedzielę- tak bardzo nie może się ich doczekać - i jak też tak tak to 4,5 letnie dziecko ( stara a głupia) nie mogłam się doczekać mojej paczuchy. A o co dokładnie chodzi ukazuje zdjęcie poniżej



____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies