Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Madzenka 19:13, 01 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
seliza napisał(a)
Witam serdecznie u siebie
O jakiegos czasu śledzę kilka wątków na Ogrodowisku, gdzie zazwyczaj sladu nie zostawiam, ale PODZIWIAM i wzdycham...ach cudne ogrody macie..
A ja.. no cóż - jestem na poczatku drogi i pomału staram się działać cosik, aby za kilka lat mieć ten swój wymarzony..
Tymczasem potrzebuję pomocy. Może ktoś zechciałby mi pomóc w kwestii pomysłu zagospodarowanie południowo zachodniej części mojego ogródka..
W zasadzie to jakiś pomysł zrodził się w mojej głowie juz jakiś czas temu ale nie zabardzo wiem jakie mogłabym wykorzystać rośliny..
Najpierw może fotka, aby mieć pogląd na sytuację..



a tu od przecinej strony




W zwiazku z tym, że jest to południowo -zachodnia stona ogrody i nie ma żadnego cienia to latem mam po prostu patelnię
Pomyslałam, żeby posadzić tam jakieś 2-4 drzewek, aby trochę to miejsce zacienić coby mi trawa "normalnie" rosła bo mam same gołe placki. Zależy mi jednak aby te drzewka urosły max 4-5 m i miały szerokość korony ok. 2-4 m
jeśli posadziłabym 4 szt to między środkowymi chciałabym postawić ławeczkę, a przy niej posadzić bukszpany (oczywiście kulki - bo jakby inaczej ) i może cosik jeszcze ...
Chciałbym aby to wszystko zrobić w formie alejki obsypanej zwirkiem lub kruszywem dolomitowym o drobnej frakcji..
Nie mam na razie za bardzo pomysłu jak to tez pogodzić z tujkami, króre są obsypane korą (zresztą jeszcze nie do końca )

Będę wdzięczna za porady

No i oczywiście zapraszam ... mam nadzieję, że z czasem będę miała co pokazać, coby się nik u mnie nie zanudził


Źelazne drzewa ogrodowiskowe; wiśnia umbra cos tam jak ją nazywam , wiśnia pissardi lub nigra, magnolia soulangina, buk czerwony najlepiej pendula, ja polecam graby fastigata do strzyźenia lub puszczenia swobodnie, klony globulosum.
Za chwilę inni pewne teź polecą.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
seliza 19:27, 01 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
anna_studio napisał(a)
Hej, cieszę się, że założyłaś wątek, a chciałam Cię do tego zachęcić......
Rośnie nam grupa na Śląsku, (tym Górnym)
A co ze żwirkiem...znalazłaś ich...???
Ja łączę żwir z korą, też ładnie to wygląda...


Powiem szczerze, że ich jeszcze nie szukałam, bo dla mnie trochę cena za wysoka, ale jeśli nie znajdę niczego innego co by mi pasowało to poszukam..
Tak czy inaczej dziękuję za namiary i w razie czego będę pamietać i dam znać
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:30, 01 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Źelazne drzewa ogrodowiskowe; wiśnia umbra cos tam jak ją nazywam , wiśnia pissardi lub nigra, magnolia soulangina, buk czerwony najlepiej pendula, ja polecam graby fastigata do strzyźenia lub puszczenia swobodnie, klony globulosum.
Za chwilę inni pewne teź polecą.


Dziękuję, ale mam pytanie czy wsszystkie drzewa, które wymieniłaś dzadzą sobie radę na takiej patelni, czy któreś z nich może to źle znieść?
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
baraga1904 20:08, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
dadzą radę
seliza 08:58, 03 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
anna_studio napisał(a)
Hej, cieszę się, że założyłaś wątek, a chciałam Cię do tego zachęcić......
Rośnie nam grupa na Śląsku, (tym Górnym)
A co ze żwirkiem...znalazłaś ich...???
Ja łączę żwir z korą, też ładnie to wygląda...


Aniu co do żwirku to mój M wpadł wczoraj na pomysł, żeby zastosować zamiast żwirku - keramzyt...a najlepsze jest to, że właśnie oglądaliśmy Maję w ogrodzie - i toż ci niespodzianka - Maja prezentuje zastosowanie keramzytu w ogrodzie
Myślę, że to całkiem niezły pomysł i prezentuje się też dość fajnie. Muszę trochę poszukać gdzieś tu w okolicy.
Też musiałabym go próbować połaczyć z korą - myślę że może dać to fajny efekt, ale zobaczymy...

P.S. Co do założenia wątku - to zachęcił mnie do tego między innymi Twój ogródek oraz ogródek Marzenki - Kiedyś będzie tu pięknie...... za co bardzo Wam dziewczynki dziękuję Buziaki
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Gardenarium 16:03, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj i chyba wiem dlaczeh=go trafiłaś na Ogrodowisko Z powodu uwielbienia do kuleczek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
seliza 16:20, 03 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Och, któż to mnie zaszczycił swoją obecnością - sama Szefowa Witam w moich skromnych progach.
A co do kuleczek - to potwierdzam - uwielbiam, ubóstwiam i kocham...żyjąc nadzieją, że będę ich kiedyś miała całe mnóstwo (choć to troszkę potrwa, ale przyrzekam, że cierpliwie poczekam )

Póki co to ich u mnie jak na lekarstwo, ale cieszy mnie to, że wogóle są

Tymczasem cieszę oko i duszę spacerując po innych ogrodach, nie zawsze zostawiając tam swój ślad, ale zawsze podziwiając ...
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
anna_studio 21:33, 05 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
....tylko keramzyt chyba też nie należy do najtańszych...
pamiętam...oglądałam w Obi, taki woreczek...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
seliza 07:47, 06 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
anna_studio napisał(a)
....tylko keramzyt chyba też nie należy do najtańszych...
pamiętam...oglądałam w Obi, taki woreczek...


Aniu, ale myślałam , żeby kupić keramzyt luzem - na allegro kosztyjue ok.180 zł m3 i wydaje mi się, że z 1m3 obsypię trochę wiecej powierzchni niż z 1t żwirku...(tak mi się przynajmniej wydaje)
Poza tym nawet jeśli cenowo wyszłoby porównywalnie to liczy się jeszcze to, że rzadko kto ma keramzyt - więc byłoby cosik innego.
Tak czy siak muszę to jeszcze przemyśleć
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 06:28, 15 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
No tak...dostać w mojej okolicy keramzyt luzem - normalnie graniczy z cudem..Obdzwoniłam składy budowlane..i nic, szukałam w necie ..i nic - jakaś masakra. Na Allegro znalazłam, ale nie w mojej okolicy, dlatego nawet nie pytałam o koszty transportu. Pozostają mi więc dalsze poszukiwania. Jeśli mi się nie uda, to chyba znowu przerzucę się na szukanie żwirku bądź kruszywa dolomitowego,bądź łupka granitowego gdzieś w okolicy (chciałabym zdążyć przed jesienią )

A co do mioch drzew..to chyba zdecyduję się na klona globosa - widziałam u mnie w pobliskim ogrodnictwie dwie sztuki - chyba były szczepione na pniu (tak mi się przynajmniej wydaje, ale muszę jeszcze popytać) na wysokości ok. 2,5-3m więc dla mnie idealnie - po rozrorośnięciu korony będa miały myślę koło 4-5m (czyli tak jak chciałam). No i miały bardzo przystępną cene
Nie zakupiłam ich od razu, bo koło nich stały dwa inne klony (też chyba szczepione na pniu - też muszę dopytać) - z cudownymi liśćmi w kolorze purpurowym -takie by mi się u mnie baaardzo podobały (ze względu na kolor liści - ożywiły by troszkę ogród - bo u mnie wszystko zielene : zielone tuje jako żywopłot, zielona trawa ( mnóstwo jej), za płotem brzozy, klony, dęby i inne zielone - muszę wprowadzić trochę koloru do ogrodu...
Dzisiaj się tam przejdę i wypytam o wszystko..
Chciałam też jechać na giełdę kwiatową do Tychów, no ale nie mam kiedy (buuu) . Zostaje jeszcze szkółka niedaleko, ale tam jest mało liściastych i ceny też jak na razie poza moim zasięgiem...ale też się tam dziś przejdę - może będą mieć cosik nowego..
A jeśli nie będzie nic ciekawego to wrócę do domu z klonikami

P.S. Witam i pozdrawiam wszystkich zaglądających



____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies