Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

sylllwia 09:11, 26 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Witaj Selizo z Górnego Śląska Odnośnie ściółkowania keramzyt to się zastanawiam czy wiatr nie będzie go wywiewał, bo jest lekki. Ze żwirkiem nie ma tego problemu. Kiedyś miałam tylko korę, teraz w niektórych miejscach zastępuję ją żwirkiem
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
seliza 10:22, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
sylllwia napisał(a)
Witaj Selizo z Górnego Śląska Odnośnie ściółkowania keramzyt to się zastanawiam czy wiatr nie będzie go wywiewał, bo jest lekki. Ze żwirkiem nie ma tego problemu. Kiedyś miałam tylko korę, teraz w niektórych miejscach zastępuję ją żwirkiem


Witaj Sylwio. Dziękuję za odwiedziny. Zaraz biegnę zajrzeć do Ciebie

Co do keramzytu to też mi to przyszło do głowy. Sama już nie wiem. Żwirek bądź grys są świetne, ale dla mnie ze wszględu na koszty to jak na razie przedsięwzięcie do zrealizowania w bliżej nieokreślonej przyszłości. Potrzebuję co najmniej 10 ton, o ile nie około 20. A że są miejsca, gdzie musiałabym juz obsypać to szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania - co by nie wyszło za drogo, ale żeby też estetycznie wyglądało.
Tak prawdę mówiąc, to tam gdzie potrzebuję tego najwięcej to najbardziej pasowało by mi pomieszanie grysu granitowego (piękne szare ubarwienie pasujące do polożonego granitu) z grysem - Biała Marianna..
no ale cóż - może kiedyś..
A tymczasem jestem zmuszona poszukać jakiejś marnej imitacji..

Bardzo podoba mi sie też żwirek, który ma u siebie Ania - Lecę w kulki, ale to bym chciała przy rabatach i tujach w połaczeniu z korą..


____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Diana 10:34, 26 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Ja u siebie podzieliłam rabaty na takie które będą wysypane korą i takie ze żwirkiem.Obecnie staram się zakończyc wszystkie z korą, a żwirkowe narazie przykryje włóknina i obsypię w przyszłości.Może kora to jakieś rozwiązanie, nie jest droga, dobra ochrona przed chwastami, a z czasem nie szkoda jej wymienić U siebie jedynie na wejściu wysypałam rabatki kamieniem, żeby tak jakoś wyglądało wykończone reszta póżniej
U ciebie nie widac niestety jak wygląda wejście............a może narazie tylko tam warto zrobic żwirek jeśli chcesz
popcorn 10:37, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajne nozyce! Pokaz koniecznie posadzone bukszpaniki, za maly zywoplot i te klony kolo laweczki - zapowiada sie swietnie
pozdrawiam!!

PS w weekend zamierzam sie wybrac na gielde kwiatowa w Tychach - warto? Co tam sprzedaja? Jakie ceny? pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylllwia 10:53, 26 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
popcarol napisał(a)


PS w weekend zamierzam sie wybrac na gielde kwiatowa w Tychach - warto? Co tam sprzedaja? Jakie ceny? pozdrawiam!


Na Śląskiej Giełdzie Kwiatowej w Tychach sprzedają wszystko związane z roślinami, ogrodem, kwiatami, dekoracjami: rośliny żywe i sztuczne, krzewy, drzewa, byliny, rośliny balkonowe, kwiaty ciętych i w doniczkach, materiały folrystyczne, dekoracyjne, donice, wiklina, nawozy i odżywki do roślin itd.
A tutaj znajdziesz więcej informacji o giełdzie http://sgk.tychy.pl/
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
seliza 10:56, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
popcarol napisał(a)
Ale fajne nozyce! Pokaz koniecznie posadzone bukszpaniki, za maly zywoplot i te klony kolo laweczki - zapowiada sie swietnie
pozdrawiam!!

PS w weekend zamierzam sie wybrac na gielde kwiatowa w Tychach - warto? Co tam sprzedaja? Jakie ceny? pozdrawiam!


Witam Popcarol
Na giełdzie są różności - i doniczki i wiklina, i caaaałe mnóstwo roślin oczywiście Co do cen to nie wiem za bardzo jak jest gdzie indziej, ale wybierając się na większe zakupy to wydaje mi się, że warto. I najlepiej robić zakupy właśnie w sobotę bo najwięcej sprzedających, ale najlepiej się wybrać wcześniej rano, bo później już wszystko przbrane przez hurtowników. Giełda w sobotę działa chyba od około 4 rano, ale dobrze tam być po 6 - przed 7.
Uwielbiam tam jeździć w sezonie wiosenno letnim i zawsze jak jestem, u mamy to wykorzystuje okazję, żeby tam podjechać - choćby nacieszyć oko Tyle kolorów...I ten zapach...ach...
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
sylllwia 11:01, 26 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
seliza napisał(a)


Bardzo podoba mi sie też żwirek, który ma u siebie Ania - Lecę w kulki, ale to bym chciała przy rabatach i tujach w połaczeniu z korą..




Widziałam żwirek u Ani przedwczoraj na własne oczy
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
sylllwia 11:04, 26 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Giełda we wtoreki, czwartki i soboty czynna jest od 2giej w nocy
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
seliza 11:07, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Diana napisał(a)
Ja u siebie podzieliłam rabaty na takie które będą wysypane korą i takie ze żwirkiem.Obecnie staram się zakończyc wszystkie z korą, a żwirkowe narazie przykryje włóknina i obsypię w przyszłości.Może kora to jakieś rozwiązanie, nie jest droga, dobra ochrona przed chwastami, a z czasem nie szkoda jej wymienić U siebie jedynie na wejściu wysypałam rabatki kamieniem, żeby tak jakoś wyglądało wykończone reszta póżniej
U ciebie nie widac niestety jak wygląda wejście............a może narazie tylko tam warto zrobic żwirek jeśli chcesz


Ja korą mam obsypane "tylko" tuje, które będą żywopłotem ( za kilka lat )
Przed domem jest prawie skończone i tam właśnie na razie mam od zeszłego roku włókninę w miejscach gdzie ma być docelowo jakiś kamyczek. Myślałam, że jak przykryję włóknią to nie będzie chwastów i tak jakoś czysto będzie...
Niestety pod nieobsypaną agrowłókniną chwaściska mają prawdziwy raj - cieplutko, wilgotno, nic im nie przeszkadza...i powoli zaczynają wypychać włókninę - dlatego chciałabym to już obsypać, żeby chwaściska się nie przebiły, bo już niewiele brakuje..

Jak będę miała w najbliższych dniach troszeczkę czasu to wrzucę pare foteczek.
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 11:08, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
sylllwia napisał(a)



Bardzo podoba mi sie też żwirek, który ma u siebie Ania - Lecę w kulki, ale to bym chciała przy rabatach i tujach w połaczeniu z korą..




Widziałam żwirek u Ani przedwczoraj na własne oczy


Zazdroszczę
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies