Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

popcorn 20:52, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mój potomek właśnie ululany, czekam na fotki
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
seliza 21:11, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
och, mój też -nareszcie
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 21:32, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
No to zaczynam, tylko proszę łaskawym okiem spglądać - wszytsko jeszcze nieskończone, bo brak wiadomo czego, więc efektu za bardzo na razie nie będzie widać...ale ja oczyma wyobraźni widzę...

Tak było przed (tam za płotem to sąsiada)



A tak jest teraz



i widok z góry



i proszę nie zwracać uwagi na kostkę - to tylko przymiarka na trawie, będzie dopiero osadzona.
A ten kawałek juz bez trawnika ma około 1,70m/6m i wykonałam go samodzielnie. Pracowałam w sobotę od po 6-tej rano do około 21:30 praktycznie bez przerwy w słońcu ( u nas było około 30 stopni). Zdzierałam całą trawe. Ło matulu - jak ona się tam zakorzeniła- masakra, a tam gdzie byłaby potrzebna to nie chce sie za Chiny Ludowe udomowić i placki łyse są
No ale w końcu po ciężkim boju wykonane...
Na środeczku stanie ławeczka drewniana albo huśtawka - jeszcze się zobaczy .
Po obu stronach miało być symetrycznie - czyli klon i dwa bukszpany kulki - jedna większa, druga mniejsza,ale na razie miałam tylko dwa do zagospodarowania...i jak już posadziłam to stwierdziłam, że fajnie by mogło wyglądać tak asymetrycznie - tzn zamiast po drugiej stronie sadzić to samo posadzę chyba cosik innego. Chodzi mi po głowie stożek z bukszpanu lub cisa a wokół niego bordowe żurawki bądź lawenda...albo zamiast stożka z cisa tudzież bukszpanu np stworzyć stożek z bordowego berberysu ( na jakimś stelażu np), ale nie wiem czy da się cosik takiego z berberysu ulepić - nigdzie jeszce takiego dziwactwa nie widziałam...( tylko w mojej wyobraźni co może być nieco zwichrowana i naginać rzeczywistość )
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 21:36, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Te dwa ostatnie zdjęcia robiłam dzisiaj - słońce świeciło jak szalone, że nic nie widziałam, no i efektem są zdjęcia na których nie za wiele widać (pomijając fakt, że nie potrafie robić takich zdjęć jak np. Ania -Lecę w kulki)..
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 21:38, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Eliza fajnie piszesz
Wydzieranie darni - znam to skądś, walczyłam równo rok temu Wysłałam córkę do babci i przez tydzien walczylam po parę godzin dziennie...
Super te kloniki i bukszpany Ladnie tak asymetrycznie! A w srodek od razu zobaczylam ławkę moje marzenie - znalazłam dzisiaj w normalnej wreszcie cenie i się napaliłam... z lawendą i różą na pniu po drugiej stronie bukszpanów ją widzę u Ciebie też!


PS jak mam wywalic fotke krzycz!
____________________
Mój nowy ogródek
seliza 21:44, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Och trochę nie pokolei pokazuję. Najpierw była część po przeciwnej stronie.
Tutaj zdjęcie samych zainteresowanych, cierpliwie czekających na posadzenie



Znalazłam je na allegro za 2,99 zł za sztukę,ale wchodząc na aukcje co widzę - odbiór tylko osobisty, ale gdzie! kilka km ode mnie! Więc ja zaraz za telefon no i prawie za chwilę były moje - całe 50 sztuk, i ileż radości. Może nie są tak dorodne jak te wrocławskie, ale za tą cenę są na prawde super, i wcale nie takie maluśkie bo mają koło 20 -stu kilku cm, a niektóre nawet koło 30 cm
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Madzenka 21:47, 26 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Eliza wszystko widać!! świetnie się zapowiada. Piekna będzie rabata z ławeczką. ojerzyj co Danusia w Miniaturowym Ogródku u GabiK przy ławeczce posadziła i się nie męcz tylko kopiuj
Bukszpany baaaardzo dorodne, zwłaszcza źe za 2,99....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
seliza 21:50, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
popcarol napisał(a)
Eliza fajnie piszesz
Wydzieranie darni - znam to skądś, walczyłam równo rok temu Wysłałam córkę do babci i przez tydzien walczylam po parę godzin dziennie...
Super te kloniki i bukszpany Ladnie tak asymetrycznie! A w srodek od razu zobaczylam ławkę moje marzenie - znalazłam dzisiaj w normalnej wreszcie cenie i się napaliłam... z lawendą i różą na pniu po drugiej stronie bukszpanów ją widzę u Ciebie też!


PS jak mam wywalic fotke krzycz!


ławeczka cudna - zdążyłam ją już u Ciebie zobaczyć. A fotek absolutnie nie wyrzucaj
Ja widziałam jakiś czas temu w Jysku taką prostą ale całą drewnianą i też mi bardzo wpadła w oko..



ale ta Twoja Full wypas
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 21:57, 26 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
A co do tych bukszpanów...to one właśnie poszły na szpalerek, i kilka nawet zostało - na razie je udomowiam w ziemi coby się nie zmarnowały i muszę im miejsce znaleźć

A miejsce na szpalerek wyglądało sobie tak



a teraz jest tak - podobnie jak w poprzednim przypadku, braki, no ale cóż - cieszy przynajmniej to co już jest



____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 22:00, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudny bukszpanowy szpalerek! I cena świetna! Ławka też niezła, ale zakochałam się w tej Danusiowej...
A skąd bukszpany - Katowice? Masz może link do aukcji? Moja Mama ostatnio nieśmiało że może by jakiś bukszpanowy zawijasek posadzić... a mieszkają w Oświęcimiu, więc na Górny Śląsk rzut beretem?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies