Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

seliza 13:12, 15 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
ach i wczoraj przy okazji prac "ziemnych" było jeszcze sadzenie cebulek - miałam nieocenionego pomocnika w osobie mojego dziecięcia i powiem - spisał się chłopak





____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 07:04, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ha, turzyce jak moje! Agatka mówi że stawia ze to Prairie Fire - może? Wrzosy też jak moje!
Miskanty po 10 i 15 płaciłaś? Jeśli tak, to od tego gościa mam rozplenicę i pampasową..

Ładnie Ci to wychodzi! A jakie fajne nabytki! Szkoda że mam do Obi daleko
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:05, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jaki fajny pomocnik! Dogadali by się z moją córcią - myślę że w tym samym wieku? Moja z 01.2007
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
seliza 07:45, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
szukając tej trawy Prairie Fire natknęłam sie przypadkiem na wiersz Tuwima

"Trawa"

Trawo, trawo do kolan!
Podnieś mi się do czoła,
Żeby myślom nie było
Ani mnie, ani pola.

Żebym ja się uzielił,
Przekwiecił do rdzenia kości
I już się nie oddzielił
Słowami od twej świeżości.

Abym tobie i sobie
Jednym imieniem mówił:
Albo obojgu - trawa,
Albo obojgu - tuwim
Julian Tuwim


Bardzo pasujący moim zdaniem do upodobań Ogrodowiczan
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 07:54, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
popcarol napisał(a)
Ha, turzyce jak moje! Agatka mówi że stawia ze to Prairie Fire - może? Wrzosy też jak moje!
Miskanty po 10 i 15 płaciłaś? Jeśli tak, to od tego gościa mam rozplenicę i pampasową..

Ładnie Ci to wychodzi! A jakie fajne nabytki! Szkoda że mam do Obi daleko


Karolinko a zerknij jeszcze ewentualnie na taką trawkę Turzyca włosista 'Amazon Mist'
Carex comans
- baardzo podobna do naszej..

Co do Twojej rozplenicy i pampasowej to jeśli je kupiłaś u gościa, który miał mnóstwo cebulek to ten sam ja za miskanty płacilam 15 za zebrinusa i 20 za olbrzyma. Za tego wielkiego więcej niż ostatnio ale też jest dużo większy niż kupowałam poprzednim razem u niego

OBI mogłaś odwiedzić jak byłaś w Tychach - są nawet dwa niedaleko siebie

I dziękuję za pochwałę
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 07:58, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
popcarol napisał(a)
A jaki fajny pomocnik! Dogadali by się z moją córcią - myślę że w tym samym wieku? Moja z 01.2007
pozdrawiam!



Mój z XI.2007 wiec niewielka różnica - myślę, że by się dogadali - mój jest bardzo towarzyski i raczej nie ma problemu z dogadywaniem się z nowopoznanymi dziećmi więc może kiedyś będzie okazja żeby ich ze soba skumplować

Buźka
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 08:24, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak, gość sprzedający trawę powiedział że to turzyca włosista - ale nie wymienił odmiany... to może być to!
Ten gość od traw miał mnóstwo cebulek, więc to prawdopodobnie ten sam. O Obi w Tychach nie pomyślałam, trudno! Jak się spotkamy (mam nadzieję następnym razem), możemy dzieciaki skumplować

pozdrawiam, miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
seliza 08:32, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Karolinko, widziałam u Ciebie morwę - cudna jest - czy mogłabyś mi powiedzieć ile za nią płaciłaś i czy kupiłaś przez net czy gdzieś u siebie (nie pamiętam czy pisałaś u siebie)

____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 08:53, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Elizo to Morus Alba Pendula - morwa szczepiona, biała, ale z czarnymi owocami (hihi)
kupowałam u siebie, 85 zł jakoś. Są, szkółka w Konstantynowie Łódzkim. Jakby co zapraszam do mnie, pojedziemy na zakupy - bo wysłać byłoby trudno, jakieś 2,2m

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:56, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lena ma chyba 3 takie, spytaj gdzie kupowała - gdzieś pod Krakowem, miałabyś bliżej i pewnie taniej - Lena ma fajne niedrogie szkółki w okolicy (mam od niej wiśnie umbraculifera po 20 zł)

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies