Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

margi 11:53, 24 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kiedy można spodziewać się poprawy?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 20:29, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbieraj martwe pędy, czyść rośliny i podlewaj dodatkowo florovitem, no i oczywiście zakładam, że mają wodę w glebie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
margi 20:50, 24 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Wodę w glebie mają,poczyściłam,nie wiem czy powtórzyć oprysk po 2 tyg?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 21:18, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak. po 2 tyg.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 22:38, 26 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
wo
czy dla nich jest ratunek? Mam wrażenie ze nic sie nie polepsza i pojawiaja się calkiem odbarwione pojedyncze igły. ..(((((
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 09:25, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być za głębokie posadzenie, albo korzenie topią się w wodzie, nie mają tlenu i roślina zamiera.

A maty nie mają czasem pod korą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 09:57, 27 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Nie ma maty, posadzone w czerwcu rok temu. Do jesieni bylo ok.ale ziemia mokra i gliniasta, myslusz ze dodatkowy drenaz w tym miejscu jeszcze moze je uratować? Roza rosnie tam pięknie. Zamarl rododendron.... strasznie mi ich szkoda
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 10:05, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To na pewno sprawka gliny, zatrzymuje wodę, mają za mokro, musisz zrobić drenaż albo podnieść rabatę z cisami i różanecznikami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 18:49, 20 maj 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Zauważyłam na nowo posadzonych cisach miseczniki, gałązki są niemal całe oblepione tym robactwem. Spryskałam część Mosiplanem, tyl, na ile mi go starczyło, a pozostałe Decisem.
Zauważyłam też, że niektóre gałązki brązowieją, z dnia na dzień co raz bardziej, ale też igły robią się miejscami czarne. Puszcza też nowe przyrosty.
Czy to może być skutkiem robactwa, które oblazło cisy, czy może za późne kopanie i sadzenie (ok 2 tygodnie temu). Dałam pod nie lepszej, uniwersalnej ziemi, mokro raczej nie powinny mieć, szmaty nie ma

Czym najskuteczniej pozbyć się miseczników?
Jak ratować je przed czernieniem i brązowieniem?
Błagam o pomoc!!!!!!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Toszka 21:10, 20 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aga, nie popełniłaś błędów przy sadzeniu. Zakupiłaś cisa z całym inwentarzem Przerabiałam to...
Walka nie będzie łatwa. Misecznik - teraz do sierpnia opryski Confidorem. Od października do marca Promanalem. Zwalczyć misecznika jest trudno z powodu jego chitynowej osłonki.
Czarny nalot to grzyby sadzaki przypisane do misecznika i mające doskonałe warunki dzięki słodkiej wydzielinie misecznika. Topsinem trzeba... może Danuś podpowie co jeszcze.
Walczę drugi rok... kilka dni temu odkryłam na jednym (biję się w piersi, musiałam go niedokładnie opryskać) niewiarygodną ilość miseczników. Walczę ze zdwojoną siłą.

Dodam, że jedną partię miseczników zakupiliśmy sobie w specjalistycznej szkółce pod Łodzią... a drugą partię, dosłownie za dwa dni w znanym, nietanim sklepie w Warszawie. Teraz każdemu pokazuję jak to ohydztwo wygląda... chociaż tyle mogę zrobić pro publico bono
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies