Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

Sebek 13:42, 10 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Agnieszka napisał(a)



Zamieranie pędów cisa zwalczamy poprzez wycinanie chorych pędów, a rosliny opryskujemy na przemian Mirage, Sportak, Sarbawit, Sarfun, Topsin.


O, cudnie! Znaczy jest jeszcze inne lekarstwo! W jakich odstępach czasu wykonywać opryski?

Czy ten grzyb może zaatakować inne iglaki? Nie podobają mi się tuje Golden Globe i Selene. Mają też dziwne beżowe przebarwienia.... Zaczynam z lekka panikować... Czy w/w środki można profilaktycznie zastosować na wszystkie iglaki?
Spryskaj wszystkie, bo grzyby łatwo się przenoszą.


No bardzo chętnie. Mam tylko problem ze znalezieniem tych środków . Gdzie je można kupić? Nawet na allegro ich nie ma, w okolicznych sklepach ogrodniczych również.... Może spróbuję jeszcze raz topisnem?


To dziwne, że ich nie ma - znane są. Jak nie ma to może spróbuj jeszcze o Dithane spytać, też grzybobójczy. Jak nie będzie to pryskaj topsinem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:11, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszą być, są dopuszczone do handlu. Mirage jest tylko dla szkółkarzy.

O, jest tutaj http://www.fungichem.pl/mirage-450-ec-1l.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiola0 14:30, 24 cze 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 15
Kochani bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co mam robić z moim biednym cisem. Mąż zafudował mi pieknego cisa, jak juz go przywiózł igły były brązowe, dziś opryskałam Topsinem.



co mam dalej robić?
śfrodek jest brązowy, a końce zielone?

Mam nadzieje, że nic mu nie będzie
Gardenarium 22:19, 24 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw trzeba zdiagnozować czy on ma korzenie, czy nie jest zbyt głęboko posadzony, czy nie stoi w wodzie, czy nie ma np. maty p.chwastom położonej?

Prawdopodobnie był kupiony przemrożony, bo pewnie w donicy był zimą gdzieś na zewnątrz.
On może zamierać, ale niekoniecznie to sie stanie. Sprawdź jak napisałam na początku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiola0 07:28, 25 cze 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 15
W takim razie muszę kopać
W wodzie nie stoi, maty też nie ma. Może zasilić go siarczanem magnezu?
Gardenarium 11:14, 25 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A pogrzeb mu w igłach, czy nie ma miseczników?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 20:57, 14 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
NIe wiem co zrobić, nowo wsadzone cisy wyglądały dobrze, a po miesiacu część z nich zaczęła brązowieć, więdnać, usychać... Ziemia jest gliniasta i po ostatnich deszczach mocno mokra, zrobiliśmy dodatkowy drenaż w ubiegłym tygodniu. Posadzone obok świerki serbiskie tez co drugi marnieje, a część pięknie rośnie. Nie wiem co zrobić żeby ich nie stracić.
____________________
Eksperymentarium
Sebek 20:53, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czy masz matę pod spodem? Jeśli tak to ją zdejmij, bo rośliny się po prostu duszą. Ale szczerze to wyglądają jakby za długo stały w wodzie.....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Karabela 22:15, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Dziekuje, chyba faktycznie się podtopiły i już ich nie uratuję
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 20:29, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podnieś je na rabacie, Podsyp ziemi wyżej i posadź te najlepsze od nowa. Jeśli korzenie czarne są to nic nie pomoże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies