Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

MarzenaG 14:34, 20 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Moje pytanie dotyczy podsadzeń magnoli, czy można coś posadzić pod magnolią 10 letnią?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Gardenarium 15:59, 20 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie bardzo da się tam kopać, a jedynie dalej od korzeni poza obrębem korony, np. irgę płożącą, niech się ukorzenia na wierzchu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaG 17:20, 20 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Gardenarium napisał(a)
Nie bardzo da się tam kopać, a jedynie dalej od korzeni poza obrębem korony, np. irgę płożącą, niech się ukorzenia na wierzchu.

Bardzo dziękuję za odpowiedż
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
CebuleKwiatowe 14:06, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
A jaką msz glebę? Podaj wiecej szczegóow bo magnolia bywa dosyć kapryśna, a już tym bardziej nie da się je posadzić wmeijsce tej 10 letniej.
____________________
Vayka 14:33, 30 mar 2014


Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 2
P_Kemot 09:29, 10 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Patrzę i podziwiam, przepiękne okazy. Moje doświadczenia z magnoliami rozpoczęło się cztery lata temu. Posiadałem dwie magnolie, jedną po drugiej. Była to Susan oraz Aleksandria. Rozpoczęło się i szybko się również skończyło. Krzewom nie pasowało miejsce w którym je sadziłem. Od trzech lat nie zajmowałem się już tematem, chociaż do końca nie zrezygnowałem z ich posdiadania. Wczoraj dostałem od Kolegi trzy siewki magnoli kremowej, które wychodował w tym roku z nasion swojej magnoli z ogrodu. Nie znam jeszcze jej nazwy, po prostu Kolega nie pamiętał. Nie są to jego pierwsze doświadczenia.
Załaczam zdjęcie "okazu" po przesadzeniu do gruntu. P_Kemot



____________________
Katka 12:38, 20 lip 2014


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Bardzo proszę o pomoc, mam taki problem z miesiąc temu posadzonymi magnoliami. A mianowicie zostały posadzone za nisko w stosunku do poziomu ogrodu. W wykopanym dużym dole w którym były sadzone ziemia siadła a do tego w czasie równania poziomu pozostałej części ogrodu trzeba było nieco podnieś w koło. Różnica to jakieś 10-15 cm. Teraz magnolie rosną w takim dołku w którym zbiera się woda w czasie deszczu. Chce je lekko podnieś i dosypać ziemi. I teraz pytanie jak to zrobić by nie uszkodzić delikatnych korzeni magnolii? Czy zrobić to teraz czyli jak najszybciej po posadzeniu (może korzenie jeszcze nie bardzo ruszyły z rozrostem), czy czekać do jesieni i chłodniejszych dni? Może macie jakieś pomysły jak podnieś i podsypać ziemią prawie nie naruszając korzeni? Myślałam żeby może dość głęboko podkopać i podnieć na jakieś desce? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie i pomysły.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Sebek 13:25, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wątpię, by zdążyły się dobrze ukorzenić - wykop je ciut dalej niż sięga bryła, ale myślę, że powinna wyjść nawet nie tknięta. Jak je od nowa posadzisz to dbaj o wodę i możesz je cieniować przez kilka dni. Możesz to też zrobić we wrześniu, bo teraz jest większe ryzyko straty.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 13:43, 20 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Czy wysadzałaś je z doniczek do ziemi i czy rozluźniałaś przed tym korzenie? jeżeli nie to możesz teraz szeroko wykopać z ziemią i ponownie wsadzić, we wrześniu moga się za bardzo ukorzenić i jak Sebek pisze podlać i ocieniać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Katka 17:45, 31 lip 2014


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Dziękuje za odpowiedzi .

monteverde napisał(a)
Czy wysadzałaś je z doniczek do ziemi i czy rozluźniałaś przed tym korzenie?

Tak wysadzane były z doniczek, ale nie rozluźniałam korzeni wiedząc, że są delikatne wolałam ich nie uszkodzić.
Na razie są straszne upały i prawie w ogóle nie ma opadów, więc czekam na troszkę przychylniejszą pogodę do przesadzania. A potem zrobię tak jak radzicie, czyli podlewać i cieniować.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies