Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

lilia 11:33, 08 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Mam pytanie odnośnie mojej magnolii. Jeszcze nie kwitła, bo jest młoda, ale ładnie rośnie. Przybiera jednak formę krzaczastą. Ma tak dalej rosnąć, czy wiosną nadać jej kształt drzewka?
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Na zdjęciu ona.

____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
katel 21:45, 20 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Hortensja napisał(a)


i jeszcze jedno - czytając wątek natknęłam się na informację, że magnolii nie wolno owijać na zimę folią tylko włókniną - czemu? z niewiedzy co roku tak robiłam


Folia nie przepuszcza powietrza, nie owijamy nią żadnych roślin bo mogą się rozchorować lub zapleśnieć.

Lilio czy chcesz mieć magnolię w formie drzewka czy krzewu to Twòj wybór. Jeśli chodzi o porę cięcia magnolii to różne są opinie ja tnę w czerwcu.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Filomena 20:51, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
katel napisał(a)


Folia nie przepuszcza powietrza, nie owijamy nią żadnych roślin bo mogą się rozchorować lub zapleśnieć.

Lilio czy chcesz mieć magnolię w formie drzewka czy krzewu to Twòj wybór. Jeśli chodzi o porę cięcia magnolii to różne są opinie ja tnę w czerwcu.



Magnolia stellata u mnie jest cięta od 5 lat, zawsze w czerwcu, kiedy ma młode już dość duże przyrosty. Ograniczam w ten sposób jej wzrost w górę, aby nie zasłaniała okna. Znosi to dzielnie i jak widać kwitnie niezawodnie.Nie okrywam jej niczym, innych moich magnolii też nie. Najnowszy nabytek Sunrise ( na drugim zdjęciu) tylko przez 1-szy rok osłoniłam świerkowymi gałęziami, a Lubelszczyzna nie jest ciepłym rejonem. Uważam, że folia to najgorsze rozwiązanie

____________________
Filomena-w zielonej aptece
lilia 23:48, 25 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
katel napisał(a)


Folia nie przepuszcza powietrza, nie owijamy nią żadnych roślin bo mogą się rozchorować lub zapleśnieć.

Lilio czy chcesz mieć magnolię w formie drzewka czy krzewu to Twòj wybór. Jeśli chodzi o porę cięcia magnolii to różne są opinie ja tnę w czerwcu.

Kasiu, bardzo dziękuję za radę. Przyjrzę się jej dokładnie wiosną.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Gardenarium 08:45, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lilia, zwróć uwagę czy ma pieniek dominujący, bo jak ma wiele pni to juz jest za późno na jej formowanie. To się robi, gdy jest młoda.

Ta akurat magnolia moim zdaniem powinna zostać tak jak jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lilia 08:49, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Bardzo dziękuję, Danusiu Obejrzę ją dokładnie.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Gardenarium 08:57, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tnij, bo z tego co zostanie i tak wypuści pęki gałązek, mnóstwo ich będzie i zamiast magnolia kwitnąć (do tego jest stworzona) będzie wysilać się na odnawianie gałęzi. Dlatego kup inna i wtedy sobie tnij, a tę zostaw w spokoju, bo zamiast kwiatów będziesz miała masę liści i nic poza tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_b 10:23, 20 paź 2015

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 3
Witam.Mam pytanie czy teraz jeszcze można posadzić magnolię?Jaka będzie dobrze rosła na Podkarpaciu?Mogłaby też powtarzać kwitnienie.
____________________
maciejon 16:56, 20 paź 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
Myślę, że można jeszcze posadzić. Na zimę owinąć np. kilkoma warstwami cieniówki.
Nasze magnolie (też podkarpacie) radzą sobie.

W watku ostatnio zdjęcia kwiatów magnolii. Teraz chyba pora na owoce
Oto kilka zdjęć owoców z naszych magnolii

Magnolia Yellow Lantern


Magnolia Gold Star


Magnolia gwiaździsta

Więcej na naszej stronie http://maciejon.republika.pl/Ogrod_plan/Ogrod_plan%20-%20index.html
____________________
Maciek
marta_b 17:31, 20 paź 2015

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedz.Nie wiem na którą się zdecydować,wszystkie piękne.Chcę by było to drzewko nie krzew.A które najdłużej kwitną i gdzie kupię ładne sadzonki w ok.Rzeszowa lub w necie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies