Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

iwonadm 08:11, 07 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Witam kupiłam magnolię

czy mogę zrobić jest stópki np. z funki?
czy raczej nie jest to wskazane?
Proszę o poradę
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Gardenarium 08:11, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz możesz wsadzić, ale potem grzebanie w korzeniach magnolii będzie niewskazane. Póki masz bryłę niewielką, posadź funkie od razu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 08:12, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A co pasuje do magnolii? Jakie nasadzenia? Planuję rododendron jakuszmiański 'Percy Wiseman' przy magnolii s. 'Picture' i nie wiem z jakimi roślinami je połączyć.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 08:16, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mario napisał(a)
Witam czy to normalne że ta magnolia kwitnie mając kwiaty skierowane w dół,teraz już się otworzyły ale dalej wiszą w dół tak że nie widać pięnego środka kwiatów.



Ta magnolia to wielkie drzewo i będziesz mógł podziwiać piękno kwiatów jak będzie drzewem, czyli urośnie do wielkości przewyższającej wysokość człowieka. Teraz jest malutkim krzewem więc nic dziwnego. Musisz się położyć na ziemi żeby je podziwiać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 22:18, 08 cze 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Witajcie. Znajoma zaoferowała mi magnolię ze swojego ogrodu. Powiedziała ze ma za dużo więc jednej chce się pozbyć, ale teraz latem. Powiedziałam jej by poczekała do wiosny, ale.... uparty człowiek. Powiedzcie czy jest cień szansy ze magnolia wykopana teraz w czerwcu przyjmie się w innym miejscu?
____________________
zakładam ogród
Karol99 07:01, 09 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jak duża jest ta magnolia? Moim zdaniem nie ma szans, nie przesadza się drzew w okresie wegetacji, a tym bardziej magnolii..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
hania78 08:58, 09 cze 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Nie wiem właśnie jak duża, o tym nie mówiłyśmy, ale przekonywałam ją, że to nie jest dobry pomysł, bo najlepszy czas to chyba badzo wczesna wiosna, prawda? Czy lepsza byłaby jesień?
____________________
zakładam ogród
mario 15:55, 09 cze 2015


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 30
Przepraszam że się wetnę jeszcze ze swoją siebodlą ale dręczy mnie jeszcze jedno zjawisko a nigdzie nie mogę znaleźć ,mianowicie płatki kwiatów po rozkwitnięciu dosłownie po 3,4 dniach zaczynają brązowieć i zachowują się jakby przekwitły,dziwi mnie to bo inne magnolie dużo dłużej mają kwiaty dlatego nie wiem czy ona tak krótko kwitnie czy to dlatego że to jej pierwsze kwitnienie,czy coś jest nie tak?
____________________
Gardenarium 09:02, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A_gawa napisał(a)
A co pasuje do magnolii? Jakie nasadzenia? Planuję rododendron jakuszmiański 'Percy Wiseman' przy magnolii s. 'Picture' i nie wiem z jakimi roślinami je połączyć.


Z wrzosowatymi (wrzosy, wrzośce, azalie)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 22:13, 02 sie 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
to i a się pochwalę moją magnolią.
zdęcia pochodzą z kwietnia. na ten efekt czekałam 4 lata. w tym roku postanowiłam wyrzucić magnolię z ogrodu to do tej pory nie zakwitła a tu taka niespodzianka



zgubiłam plakietkę z nazwą więc jeśli ktoś z Was ma podobną lub wie co to za odmiana - będę wdzieczna za identyfikację


zakwitła w kwietniu i wiedzę że pod koniec lipca na jej "czubku" pojawiają się pojedyńcze kwiaty. to też nowość - do tej pory myślałam że nie powtórzy kwitnienia.

piszecie, że Wasze magnolie kwitną czasami do później jesieni. jaki macie na to sposób? czytałam że można je zasilić magiczną siłą do magnoli i dużo podlewać. a jak stosować pinivit? Danusia wspomniała o nim w swoim artykule. Dolistnie czy doglebowo?? Zdziwiło mnie to trochę do nie pomyślałabym o użyciu pinivitu do innych roślin niz iglaki ale skoro mam to może spróbuję i do magnolii?


nie mam aktualnego zdjęcia ale wczoraj ciachnęłam jej dość dużo dolnych gałęzi bo zaczeła zamieniać się w krzak. wiem, ze magnolie tego nie lubią ale mam nadzieję że zniesie to dzielnie

i jeszcze jedno - czytając wątek natknęłam się na informację, że magnolii nie wolno owijać na zimę folią tylko włókniną - czemu? z niewiedzy co roku tak robiłam
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies