Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

maciejon 18:25, 20 paź 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
Zobacz w Trzebownisku albo w Łańcucie (koło Lidla). Odradzam kupowanie w sieci.
Drzewko a nie krzew: na ogół są to drzewka. poza tym dużo zależy od prowadzenia. Zwróć uwagę na szybkość rośnięcia. My mamy np. Powder Puff, która rośnie bardzo powoli.

Magnolie nie kwitną zbyt długo. Ich zaletą oprócz kwiatów jest pokrój i liście - to będziesz widziała wiele miesięcy.

Poszukaj na naszej stronie. Są tam zdjęcie magnolii od momentu posadzenia do dzisiaj. Zobaczysz i kwiaty, i pokrój i szybkość rośnięcia.
____________________
Maciek
Nallar 20:02, 15 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Może ktoś będzie wiedział co to za magnolia.
Posiadam tylko takie zdjęcia.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Filomena 20:34, 15 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Magnolia Soulange'a 'Alexandrina' lub magnolia Soulange'a 'Lennei' - te są najczęściej w sprzedaży.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 20:57, 15 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Magnolia soulangeana "Rustica rubra" u mnie

m. "Heaven Scent"



m. "Susan"

m. stellata - gwiaździsta, nie znam odmiany, różowa, bielejąca

moja miłość Magnolia concinna "Sunrise"


To tak dla zaostrzenia apetytu wiosennego
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Nallar 21:06, 15 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Filomena napisał(a)
Magnolia Soulange'a 'Alexandrina' lub magnolia Soulange'a 'Lennei' - te są najczęściej w sprzedaży.

Bardziej bym się skłaniała przy Lennei ale pewności nie mam. Kupiłam ją na bazarku od takiego rozdygotanego, który wiedział tylko tyle że mu się chce pić.
Bardzo dziękuję za pomoc. Teraz muszę podjąć decyzję gdzie ją przesadzić, bo będzie wielka.


Apetyt zaostrzony.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
sylwia_slomc... 21:31, 15 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
moja soulongeana
w tym roku wiosną
pierwsze dwa kwiaty sadzona była 3 lata temu wielkości 30-40 cm



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kachat 23:23, 27 lis 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jest tu ktoś z okolic Suwałk, kto ma w swoim ogrodzie magnolię? Która na dodatek mu nie przemarza i nie sprawia żadnych problemów?

Chciałabym u siebie posadzić jakąś, ale jedyna co by się teoretycznie nadawała to Suzan, a ta nie za bardzo mi się podoba... U sąsiada rośnie piękna, zdrowa magnolia, ale niestety niewiadomo jako
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Sonka 07:55, 28 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
A czy u u kogoś rośnie magnolia zimozielona? Jest piękna, ale czy wytrzymuje nasze temperatury w cieplejszym rejonie Polski?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Filomena 09:29, 28 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
kachat napisał(a)
Jest tu ktoś z okolic Suwałk, kto ma w swoim ogrodzie magnolię? Która na dodatek mu nie przemarza i nie sprawia żadnych problemów?

Chciałabym u siebie posadzić jakąś, ale jedyna co by się teoretycznie nadawała to Suzan, a ta nie za bardzo mi się podoba... U sąsiada rośnie piękna, zdrowa magnolia, ale niestety niewiadomo jako


Magnolie można zahartować do niższych temperatur, jeżeli zakupi sie młody egzemplarz. Wprawdzie wymaga dobrego zabezpieczania początkowo przez kilka lat, ale w póxniejszych latach sprawuje się doskonale już bez okrycia. W tak chłodnych rejonach jak u Ciebie mozna przemysleć posadzenie którejś z odmian kompaktowych, które w okresie wiosennych przymrozków ( najniebezpieczniejszych dla kwiatów) można by ewentualnie dodatkowo okryć geowłókniną.
Dobrym rozwiązaniem jest też posadzenie jej w osłoniętym miejscu na wystawie południowej. U mnie stellata rosnie na przy samym domu od południa i corocznie kwitnie już na początku kwietnia, zdarzyło jej się zakwitnąc pod koniec marca - więc chyba jej tam jest ciepło
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Gardenarium 09:35, 28 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sonka napisał(a)
A czy u u kogoś rośnie magnolia zimozielona? Jest piękna, ale czy wytrzymuje nasze temperatury w cieplejszym rejonie Polski?


Ja miałam ogromny okaz w ogrodzie, niestety zmarzła, a wyglądała pięknie. W Anglii natomiast spotykam wielkie drzewa.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies