Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Gardenarium 09:40, 28 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rosła w zacisznym kącie



W lutym najpierw wyglądała tak



Ale potem przyszły wielkie mrozy i liście zrobiły się brązowe. Gdybym poczekała pewnie by odbiła, ale mnie zależało na efekcie, a na przesadzanie była za ciężka. Więc jej miejsce zajął miłorząb 'Pendula'.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filomena 09:56, 28 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Niedawno Maja w ogrodzie odwiedziła ogród z bananowcami, które pan z powodzeniem uprawiał u nas w gruncie. Wyzwanie nie lada, ale jak ktoś chce realizować marzenia na posiadanie roślin spoza naszego klimatu to może zawalczyć skutecznie zapewne nie tylko z bananowcami
____________________
Filomena-w zielonej aptece
kachat 13:08, 28 lis 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Filomeno, a poleciłabyś jakieś konkretne odmiany magnolii? Chciałabym, aby moja raczej nie była zbyt duża, i aby rosła bardziej w górę niż na bok. Bardziej drzewko niż krzaczor U mnie miałaby kilka godzin bezpośredniego słońca koło 13-18.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Filomena 13:28, 28 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Stellata - są drzewkami kompaktowymi.
Jest dużo odmian w tej chwili, może coś z żółtych, nie znam się na nich za bardzo, po prostu mam kilka różnych i je obserwuję kilka ładnych lat.
Susan- wiem że Ci się nie podoba, ale ona jako jedna z nielicznych powtarza kwitnienie latem , może jedank?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Karol99 23:56, 28 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Plus Susan nie przemarza
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 08:37, 29 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kachat napisał(a)
Chciałabym, aby moja raczej nie była zbyt duża, i aby rosła bardziej w górę niż na bok. Bardziej drzewko niż krzaczor U mnie miałaby kilka godzin bezpośredniego słońca koło 13-18.


Mnie co prawda nie prosiłaś o opinię ale napiszę

To co chcesz osiągnąć to przeczy jedno drugiemu

Jeśli niezbyt duże to Magnolia stellata, (magnolia gwiaździsta) ale ona rośnie właśnie jako "wielopniowy" krzaczor, a to co ma wg ciebie rosnąć w "górę" - to zanosi się na większe drzewo.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/154-magnolie-w-ogrodzie

Posadź odmianę "Alexandrina" - ma przepiękny kolor, mnie zawsze zachwycała.

Fotki

Zachwycająca jest "Genie" - o mocno burgundowym kolorze.

Fotki

Magnolie wolno rosną, nie zagają ogrodu jak dąb czy platan, a więc nie obawiaj się o "wielke drzewko" bo w razie czego możesz podkrzesać boczne gałęzie i drzewko pójdzie w górę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 08:39, 29 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Piękna była ta Twoja magnolia Danusiu. Poszukam małego drzewka, bo jest wyjątkowej urody, w pierwszych latach będę okrywać.
Dziękuję, że pokazałaś to drzewo, jest więc szansa na jej uprawę.
Widziałam również te drzewa w cieplejszym klimacie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 15:37, 29 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moja po zimie wyglądała niestety tak:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewsyg 16:46, 29 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Myslę, że godna uwagi jest magnolia Yellow Bird

Moja rośnie w formie drzewka, tak ja kupiłam. Zawiązuje dużo paków kwiatowych, z których rozwijają się piękne, kiaty w kolorze cytrynowym. Kwiaty sa pachnące, rozkwitają razem z liśćmi.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:58, 29 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585


Pnie się po niej powojnik i na początku sierpnia było tak

Kwitła magnolia i powojnik





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies