Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

agnieszka_rusek 10:35, 03 maj 2015

Dołączył: 02 maj 2015
Posty: 3


Moje thujki kupiłem 120cm. Tak jak sądziłem podlanie nic nie dało
Pod szmatą jest różnie- gdzie nie gdzie wdać korzenie (wiem że to nie dobrze). Ale te omdlałe gałązki mnie martwią No i jak je przyciąć ewentualnie, żeby były gęściejsze?
Gardenarium 10:59, 03 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kupiłeś takie połamańce to takie są. To nie był dobry pokrój. teraz to już tylko mocne cięcie w pionie.
Zobacz tuje Łukasza na poprzedniej stronie.

Żeby ich nie załatwić na amen to wywal szmatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_rusek 13:13, 03 maj 2015

Dołączył: 02 maj 2015
Posty: 3
Czyli oklapły od agrowłókniny? Normalnie są ładne tylko teraz od oklapnięcia wyglądają na połamane.
haniat 08:39, 28 maj 2015

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 1
Witam,


Bardzo proszę o pomoc w sprawie Thui Aureospicata.
Kupiłam sadzonki w szkolce. Przyjechaly w doniczkach, moim nie fachowym okiem wygladały dobrze, nie były przesuszone, jedyne co mnie zdziwiło to niektóre podnoszone wypadały z doniczek - do momentu posadzenia byly podlewane i ok 1 tyg, pozniej posadzone (początek kwietnia).
Każda posadzona w dołku z ziemią ogrodową.
Po posadzeniu i upływie 2 tyg zostały zasilone Azofoską (1 łyżeczka na krzak)- taka instrukcję dostałam ze szkółki z której przyjechały. Potem były tylko podlewane.

Od ok. tygodnia zauważyłam brązowienie thui. W różnym stopniu dotyczy to wszystkich roślin.
Bardzo prosze o pomoc co moze byc tego powodem.

Thuje sa regularnie podlewane, bo jest zainstalowany waż kroplujący, który podlewa thuje codzienne.
Miedzy czasie był przyrozek w maju wiec nie wiem czy tez nie przyczynil sie do tego brazowienia.

Z góry dziękuję za informacje, jakie działania podjąć, żeby nie doprowadzić do uschnięcia krzaków.

Jestem bardzo początkujacym ogrodnikiem - bo moja przygoda z ogrodem zaczęła sie w tym roku, wiec obawiam sie, że mogłam popełnic błędy w sadzeniu I dotychczasowym pielegnowaniu.

Gardenarium 14:37, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co oznacza sformułowanie "wypadały z doniczek"? Czy korzenie były poucinane i wepchnięte do doniczek czy bryły były w całości tylko z powodu przesuszenia "wypadały"?

Po pierwsze zasilanie było zbyt wcześnie, ziemia nie ogrodowa a ziemia lekko kwaśna do iglaków.

Jak dla mnie to one nie usychają a jedynie zmieniają kolor. Nie robią się matowe ani nie tracą turgoru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shemsi 17:02, 18 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Jak bardzo słonecznego stanowiska potrzebuje ta thuja? Czy musi być pełne słońce, czy też kilka godzin porannego słońca jej wystarczy?
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
ewellinka 20:16, 26 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)
Tak powinien wyglądać szpaler z tui po latach.



A ta tuja to aureospicata? Czy Smaragd?
____________________
Karol99 21:41, 26 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Chyba Kolumna.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mateusz123 10:29, 27 cze 2015

Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 3
Witam,

Mam pytanie odnośnie moich tuj. Jak się domyślam to na zdjęciach poniżej pokazanę są szyszki ty tuj? Czym spowodowane jest ich nadmierna pradukcja i co zrobic żeby nie było ich aż tak dużo w przyszłości? Gałęzie się pod nimi strasznie uginają... Dzięki za pomoc.

Gardenarium 10:36, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje szyszkują bardziej, gdy jest bardzo sucho - w skrócie mówiąc "myślą" że "umierają" i chcą wydać jak najwięcej "potomstwa". Cięte i podlewane nie będą tego miały tak w nadmiarze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies