Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Anita1978 09:55, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
widzę, że stosujesz gdzieniegdzie agrowłókninę-i jak twoje rosliny?
ja mam właśnie agro prawie wszędzie- bo taką założył mi wykonawca najcięższych robót(równania terenu, sadzenia tuji) i nie wiem co dalej robić...
takie złe opinie o tej agro...u mnie rośliny rosną raczej dobrze-dopiero rok ale mają spore przyrosty. Poza tym moja działka jest w szczerym polu i chwastów mnóstwo sie wysiewa, nawet na agro, a co dopiero bez niej... no i ogród na 1400m więc pielić cały czas to masakra...
____________________
ogródek Anity
Anita1978 09:57, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
i pokaż zdjęcie pieska
____________________
ogródek Anity
Enya73 12:20, 10 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Anita1978 napisał(a)
widzę, że stosujesz gdzieniegdzie agrowłókninę-i jak twoje rosliny?
ja mam właśnie agro prawie wszędzie- bo taką założył mi wykonawca najcięższych robót(równania terenu, sadzenia tuji) i nie wiem co dalej robić...
takie złe opinie o tej agro...u mnie rośliny rosną raczej dobrze-dopiero rok ale mają spore przyrosty. Poza tym moja działka jest w szczerym polu i chwastów mnóstwo sie wysiewa, nawet na agro, a co dopiero bez niej... no i ogród na 1400m więc pielić cały czas to masakra...


Przy każdej większej powierzchni rabatowej takie rozwiązanie jest jednak konieczne. Jak już wcześniej o tym pisałam, stosuję zarówno agrotkaninę, jak i agrowłókninę. Ta ostatnia sprawdza się lepiej, bo jest brązowa i można wtedy wysypać trochę mniej kory. No i na skarpie, mimo ostatnich ulewnych deszczy, kora ułożona na niej się nie zsuwa. Przy każdej roślinie, gdzie jest ułożona agro... wycinam koło wokół z odpowiednim dystansem,, np. tak mam przy hortensjach. Iglaki czują się z nią doskonale. Jak nawożę rośliny, to odsuwam agro... , rozsypuję nawóz wymieszany z odrobiną świeżej ziemi. Generalnie tam, gdzie mam sporo bylin, które potrzebują dużo miejsca do rozrostu, to nie daję agro.... wcale, tylko sama kora lub żwirek. Chwasty się oczywiście pojawiają, ale łatwiej je wtedy usunąć.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 13:34, 10 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Trochę nie w temacie ogrodów, ale proszę....Na specjalne życzenie mojej imienniczki- nasze trzecie dziecko

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
grazynadoman... 14:03, 10 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
Wielki szacun dla takiej ogromnej pracy włożonej przez Was w tą działkę. Podoba mi sie u Was bardzo, a jak podrosną roślinki to już będzie bajka. Taras i schodki granitowe cudo, właśnie o takich marzę.
____________________
Moje ustronie
Domi 07:50, 11 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj Anitko.Jak zobaczyłam pierwsze zdjęcia pokazujące ukształtowanie terenu, to sobie pomyślałam, że strasznie trudne miejsce wybraliście na budowę domu. Ostatnie zdjęcia jednak pokazują, że mieliście wiele świetnych pomysłów na zamianę wad działki w jej atuty. Różnice poziomów, schody, staw...to będzie bardzo ciekawy, zaskakujący i piękny ogród. Jestem pełna podziwu! Już jest bardzo ładnie, a jak jeszcze roślinność zacznie się "wylewać" na te kamienie-będzie cudownie.3mam kciuki za szybki postęp dalszych prac!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Anita1978 09:26, 11 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Enya73 napisał(a)
Trochę nie w temacie ogrodów, ale proszę....Na specjalne życzenie mojej imienniczki- nasze trzecie dziecko


no tak...trzecie dziecko ...to tak jak u mnie- mam 2 synów a Luna to nasza córeczka
a co do agro- to robię podobnie, z moim położeniem-wśród pól-wszystko się rozsiewa,więc bez agro-nie wyobrażam sobie...
____________________
ogródek Anity
coli 09:40, 11 lip 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Piękny ogród, nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Enya73 09:41, 11 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Cudownie jest dzisiaj czytać takie pozytywne komentarze na temat wykonanej przez nas pracy.
Bardzo mnie to wzmocniło w wierze, że naprawdę było warto poświęcić te kilka lat.
Było oczywiście wiele chwil zwątpienia. To był jednak bardzo trudny dla nas okres. Czasem zastanawialiśmy się, kto się wcześniej wykończy My czy ogród? Trudno jest mieszkać praktycznie na budowie Ale jesteśmy zawzięci. Lubimy takie wyzwania. Odkryliśmy w sobie taką pasję, że nic nie było w stanie nas zatrzymać. Wiem, że ogród ma swoje niedociągnięcia. Nie mam jeszcze takiego doświadczenia w doborze roślin. Dużo czytam na ten temat, ale przede wszystkim kieruję się własnym poczuciem estetyki. Mój ogród z uwagi na ukształtowanie terenu nie mógł być stworzony "od linijki", choć bardzo lubimy takie nowoczesne, uporządkowane aranżacje ogrodowe. Bardziej zależało nam, aby wpisać się w klimat miejsca i aby dom i ogród stanowiły całość. Mamy wiele nowych pomysłów, tylko doba jest za krótka, tak więc cierpliwość przede wszystkim.....
Muszę ruszyć z aparatem do ogrodu, aby pokazać Wam, jak ogród wygląda teraz w środku lata. Z tym, że uprzedzam, iż w fotografii nie mam żadnego doświadczenia i zdjęcia robię bardziej intuicyjnie.
To do wieczorka, bo teraz muszę lecieć do pracy, co by zarobić na te wszystkie fanaberie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
GabiK 10:04, 11 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Anito, gratuluję. Pięknie rozwiązaliście różnicę poziomów. Jest naprawdę super!
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies