Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Anita1978 16:54, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Enya73 napisał(a)



A tu mała panorama z dolnego piętra ogrodu



a może na to moje nieszczęsne oczko coś takiego jak u ciebie na tym zdjęciu z lewej strony?
co tam jest w tym twoim oczku( rabacie)??? takie niskie nasadzenie i jakieś kamyki- to ciurkadełko jakieś?
jeśli można skopiować z mistrza
napisz coś na ten temat- jakie rośliny tam są i w ogóle
____________________
ogródek Anity
Enya73 18:26, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Anitko, to ciurkadełko to kaskada przy oczku wodnym, a właściwie stawie naturalnym, bo jego powierzchnia to mniej więcej 80 m 2. My je mamy, bo zawsze marzyłam o wodzie w ogrodzie, tak więc pod tym kątem szukaliśmy działki. Trafiło nam się szczęśliwie, że znaleźliśmy działkę z naturalnym stawikiem, ale sama widziałaś w jakim to było stanie na początku i jak długo dochodziliśmy do obecnego.
Ale wcale nie trzeba budować dużego oczka wodnego, żeby był ładny akcent wodny w ogrodzie. Jak chcesz to Ci prześlę zdjęcia różnych ogrodów wodnych, może Cię coś zainspiruje. Tylko wolałabym nie zaśmiecać naszego forum, mogę przesłać na maila.
Mam w tym temacie spore rozeznanie, to mogę coś podpowiedzieć. Teraz tak technologie poszły do przodu, że naprawdę jest z czego wybierać.
Ładuję właśnie baterie w aparacie, na chwilę wyszło słońce, to może uda mi się zrobić kilka zdjęć.
Tak więc porozmawiaj z M na temat oczka, ale musisz wziąć wszystkie za i przeciw. Np. komary i częste kąpiele Luny
Równie dobrym pomysłem jest budowa podwyższonej rabaty trawiastej. Od strony zewnętrznej niskie trawy i potem stopniowo w stronę środka rabaty coraz wyższe, ale nie wysokie miskanty, bo chyba nie chodzi Ci o zasłonięcie altany Jutro podeślę Ci nazwy traw i podam linka do sklep internetowego, który się specjalizuje w trawach.
Rabata trawiasta jest bardzo ciekawym elementem , wprowadza element ruchu w ogrodzie. Uwielbiam, jak podczas wiatru trawy się kołyszą. Poza tym uroczo wyglądają zarówno latem, jak i jesienią, no jedynie wczesną wiosną po przycięciu jest trochę łyso, ale potem szybko się to zmienia.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Anita1978 18:29, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
ok
dziękuję i czekam na kontakty i linki
oczywiście w wolnej chwili -nie pali się
____________________
ogródek Anity
Enya73 20:39, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Miałam dziś dużo szczęścia Praktycznie cały dzień u nas padało, ale późnym popołudniem wyszło u mnie na chwilę słońce i udało mi się pstryknąć kilka fotek

Przed wejściem do domu witają Was oczywiście bukszpan i żurawki



Przy wjeździe na posesję:



szpaler z nowej złotej odmiany tuji szmaragd -odmiana Golden Smaragd



Z tyłu domu mur oporowy z rabatami .


Z muru spływają m. in. jałowce sabińskie 'Tamariscifolia' oraz winobluszcz pięciolistkowy tzw. dzikie wino .

Pod murem posadziłam bluszcz pospolity oraz nową pstrą hortensję pnącą, tak więc za 2-3 lata zarosną cały mur. Pokażę przy okazji, jak wygląda ta hortensja pnąca:












____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 21:15, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Resztę zdjęć z dzisiejszej sesji wrzucę później. Muszę je trochę odchudzić, bo robiłam je w najwyższej rozdzielczości i są za duże
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Evchen 21:34, 17 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anitko, pięknie... Bardzo podoba mi się mur oporowy, będzie śliczną zieloną zasłoną
Wzdłuż muru rosną hosty?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kwiatholandii 21:42, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Pięknie się te wszystkie rośliny komponują ze sobą. A trawa taka soczysta. Sami z rolek zakładaliście?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Enya73 21:52, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Evchen napisał(a)
Anitko, pięknie... Bardzo podoba mi się mur oporowy, będzie śliczną zieloną zasłoną
Wzdłuż muru rosną hosty?


Wzdłuż muru rosną tawułki Arendsa oraz hosty odmiany 'Stilleto', brakuje mi jeszcze czegoś niższego na obwódkę
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 21:54, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
kwiatholandii napisał(a)
Pięknie się te wszystkie rośliny komponują ze sobą. A trawa taka soczysta. Sami z rolek zakładaliście?


Trawa z rolki. Kilka stron wcześniej jest zdjęcie, zanim ją położono. To jedyna rzecz, oprócz oczywiście prac brukarskich, którą robiła nam profesjonalna firma. Reszta to nasza robota
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 22:08, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No to idziemy dalej na spacer po moim ogrodzie

Mur -widok z drugiej strony z przejściem do ogrodu. Na końcu żwirowej ścieżki stanie naturalny łuk z grabu Szukam odpowiednio dużych sadzonek



Widok z górnego piętra ogrodu. Przy brzózkach po lewej niewielki skalniaczek. W tym miejscu miałam kiedyś wrzosowisko, ale z 2 lata temu część mi przemarzła, więc to co się uratowało przeniosłam w bardziej zaciszne miejsce.



Po drugiej stronie domu, na ścianie garażu rośnie samotnie nowa odmiana winobluszczu pięciolistkowego 'Star Showers'. Po wakacjach zorganizuję mu odpowiednie towarzystwo



Od strony kuchni pnie się po ścianie kolejny winobluszcz. Na obsadzenie czeka też duża donica stanowiąca taki ozdobny detal architektoniczny domu

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies