Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Anita1978 13:30, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
A jeszcze odnośnie trawnika z rolki- też mam położony takowy
Musisz pamiętać, żeby w przyszłym sezonie dobrze go nawozić- bo nawet tak piekny trawnik można niechcąco zagłodzić
ja np użyłam nawozu długoterminowego- na 6 mcy, a ziemia u mnie piaszczysta-przeleciało wszystko raz dwa- i trawnik zrobił się brzydki- teraz go reanimuję...
no i w pierwszych 2 latach wstrzymaj sie z chemią np do odchwaszczania...
____________________
ogródek Anity
Enya73 13:54, 16 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Domi, Anitko-dziewczyny jesteście kochane! Dzięki wielkie za podpowiedzi. To wstąpię dziś po pracy do OBI po te preparaty, bo akurat takich nie posiadam
Anitko, cieszę się, że znalazłam tu na forum nie tylko imienniczkę, ale też miłośniczkę włoskich klimatów Dla mnie to jest cudowny kraj wzdłuż i wszerz, mimo kryzysu, który teraz ich dopadł. Uwielbiam tam wracać
Sycylia też fascynująca. W ubiegłym roku byłam w Taorminie- cudowne miejsce na wakacje
A tak Włosi radzą sobie w czasie kryzysu





P.s. A w Katowicach dziś leje z małymi przerwami.Właśnie wróciłam z miasta, bo załatwiałam służbowe sprawy i trafiłam na oberwanie chmury w momencie, jak wychodziłam z samochodu. A parasola oczywiście niet Jestem mokra jak kura, bo nie mogłam znaleźć blisko parkingu. To teraz lecę do firmowej kuchni po gorącą herbatkę i wracam do przewracania papierów
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
monteverde 14:11, 16 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj najpierw pomyślałam ,że trafiłam do Gramy, zaczęłam czytać i okazało się ,że to nowy ogród dużo mieliście przeżyć ze wszystkim co sie wiąże z ogrodem i domem, ale super sobie poradziliście, będę zaglądała, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
baraga1904 14:32, 16 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...witaj Anito...jestem pod ogromnym wrażeniem wykonanej pracy i ogrodu...dzieki takim relacjom jak Twoja , wierzę że i moje ogrodowe plany da się zrealizowac...napawa optymizmem...będę wpadac częściej jeśli pozwolisz ...zresztą... mam blisko
Enya73 14:41, 16 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam kolejną miłą Anię z zielonego wzgórza i ślicznie dziękuję za dobre słowo

No tak, było z nazwą mojego wątku trochę zamieszania, ale ostatecznie pozostał w tej formie. Widocznie razem z Gramą lubimy Agnieszkę Osiecką i jej teksty Gdy musiałam wymyślić tytuł wątku, to od razu pierwsze skojarzenie miałam z utworem "Zielono mi". Niestety w wielkiej ekscytacji, że zaczynam nową przygodę z pisaniem o swoim ogrodzie, zupełnie zapomniałam sprawdzić, czy ktoś już nie ma przypadkiem takiej nazwy. Tak dużo jest już wątków, że akurat do Gramy wcześniej nie zaglądałam Ale nadrobiłam zaległości
A Twój nick po włosku to zielona góra, a pisane razem nazwa pewnej urokliwej miejscowości w Kampanii we Włoszech Czy to również z powodu włoskiej fascynacji ?


____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 14:43, 16 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam także Agnieszkę. Wpadnę do Waszych ogrodów wieczorkiem
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
blyxa 16:39, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Jestem pod ogromnym podziwem pracy, jaka została wykonana.
Miejsce jest piękne, stawu zazdroszczę
Prawdziwa pasja zagląda z każdego zakątka ogrodu!
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
JulkAd 22:36, 16 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anitko dzięki, że zajrzałaś do mojego wątku, dzięki również za pomysły. Na razie będę zaglądać do Ciebie i czekać z niecierpliwością na nowe zdjęcia z Twojego ogrodu.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Anita1978 08:48, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Enya73 napisał(a)
Domi, Anitko-dziewczyny jesteście kochane! Dzięki wielkie za podpowiedzi. To wstąpię dziś po pracy do OBI po te preparaty, bo akurat takich nie posiadam
Anitko, cieszę się, że znalazłam tu na forum nie tylko imienniczkę, ale też miłośniczkę włoskich klimatów Dla mnie to jest cudowny kraj wzdłuż i wszerz, mimo kryzysu, który teraz ich dopadł. Uwielbiam tam wracać
Sycylia też fascynująca. W ubiegłym roku byłam w Taorminie- cudowne miejsce na wakacje
A tak Włosi radzą sobie w czasie kryzysu





P.s. A w Katowicach dziś leje z małymi przerwami.Właśnie wróciłam z miasta, bo załatwiałam służbowe sprawy i trafiłam na oberwanie chmury w momencie, jak wychodziłam z samochodu. A parasola oczywiście niet Jestem mokra jak kura, bo nie mogłam znaleźć blisko parkingu. To teraz lecę do firmowej kuchni po gorącą herbatkę i wracam do przewracania papierów


Dobre! Chociaż faktycznie kryzys widać...Ale Włosi niezmiennie sympatyczni
A w Katowicach mieszka mój brat- znowu mamy coś wspólnego
____________________
ogródek Anity
Evchen 10:13, 17 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anitko Cudnie - to mało, pięknie - zbyt oklepane, ale to jedyne słowa, które mi przychodzą na myśl patrząc na Twój ogród i otoczenie domu Wiele wysiłku w to włożyliście! Ale w każdym zakątku widać wysublimowany smak i elegancję!
Pozdrawiam serdzecznie
Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies