Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Syla 23:06, 08 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam i ja Łał .... jesteście niesamowici !!! wszystko wygląda niewiarygodnie pięknie .... podziwiam staranność wykonania .... pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 23:22, 08 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Enya73 napisał(a)

Chętnie też przyjmę konstruktywną krytykę Jeśli ktoś zauważy swoim fachowym okiem, że coś można zmienić na lepsze, to proszę się nie krępować



To ja co do włókniny Obejrzyj ten wątek ...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 00:54, 09 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anitko, przecudnie wyglądają te ścieżki, tarasiki i żwirek Wszystko tak misternie wykonane i zaplanowane Cudnie Pięknie wykorzystaliście urokliwość miejsca, włożyliście sporo pracy i serca, ale jaka to jest satysfakcja

Gratuluję i czekam na jeszcze
I ogromne gratulacje dla M., bo pewnie większość cięższych prac przypadła w udziale jemu Przypuszczam, że tak jest, bo i mój M. uwielbia prace w ogrodzie, ale wiem, ile wysiłku to wszystko kosztuje. Dlatego też - ukłony dla M. No i dla Ciebie oczywiście również
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Enya73 08:42, 09 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Sebek napisał(a)


Chętnie też przyjmę konstruktywną krytykę Jeśli ktoś zauważy swoim fachowym okiem, że coś można zmienić na lepsze, to proszę się nie krępować



To ja co do włókniny Obejrzyj ten wątek ...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Dzięki wielkie Sebek! No ja też mam z tym wielki dylemat. Tam, gdzie mam dużo bylin, to żadnej agrowłókniny czy też agrotkaniny nie położyłam, tylko rozsypałam korę. Usuwam stamtąd wciąż chwasty i jakby jest ich mniej. Duży problem mamy ze skrzypem, który u nas czuje się wyśmienicie. Nie pomogły zabiegi spryskiwanie go Staranem. Może ktoś ma sposób na zwalczenie tego chwaściora?

Natomiast potwierdzam, że tam, gdzie mam ułożoną agrotkaninę, to chwasty świetnie się rozwijają pod nią, podnosząc ją miejscami do góry, tak więc zabieg ten wcale nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Kupiłam ostatnio taką naturalną agrowłókninę w kolorze brązowym i wygląda bardziej estetycznie i na skarpie kora się z niej nie zsuwa. Ułożenie jej w niektórych miejscach, to była konieczność, bo niedalibyśmy rady sami ogarnąć tak dużej przestrzeni. Ja i tak, jak tylko jest pogoda (tzn. wystarczy, że wściekle nie leje), to nie wychodzę z ogrodu. Mój M się wygraża, że mi tam łóżko polowe wystawi.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
pagap 08:54, 09 lip 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witaj Anitko, macie juz przepiekny ogrod, jestem pelna podziwu ile pracy w niego wlozyliscie.Ale on sie kiedys odwdzieczy teraz tylko dosadzac,dosadzac, dosadzac... a i zapraszam w odwiedziny do mnie
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Enya73 10:36, 09 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam Cię Agnieszko! Dziękują za zaproszenie do Twojego ogrodu. Byłam i jestem zachwycona Waszą altanką i brukiem drewnianym. I zazdroszczę tak zdolnego męża. Wspaniała robota. Uwielbiam takie klimaty! A co to za rodzaj drewna i czym go impregnowaliście?
Czekam na dalsze zdjęcia
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 13:55, 09 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Nawrzucałam tych zdjęć na początku mojego wątku zupełnie nie regulaminowo, ale mam nadzieję, że Admin jednak przymknie oko ? Obiecuję, że będę się teraz trzymać zasady nie więcej niż 4 zdjęcia w jednym poście
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Sebek 14:55, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Enya73 napisał(a)



Chętnie też przyjmę konstruktywną krytykę Jeśli ktoś zauważy swoim fachowym okiem, że coś można zmienić na lepsze, to proszę się nie krępować



To ja co do włókniny Obejrzyj ten wątek ...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Dzięki wielkie Sebek! No ja też mam z tym wielki dylemat. Tam, gdzie mam dużo bylin, to żadnej agrowłókniny czy też agrotkaniny nie położyłam, tylko rozsypałam korę. Usuwam stamtąd wciąż chwasty i jakby jest ich mniej. Duży problem mamy ze skrzypem, który u nas czuje się wyśmienicie. Nie pomogły zabiegi spryskiwanie go Staranem. Może ktoś ma sposób na zwalczenie tego chwaściora?

Natomiast potwierdzam, że tam, gdzie mam ułożoną agrotkaninę, to chwasty świetnie się rozwijają pod nią, podnosząc ją miejscami do góry, tak więc zabieg ten wcale nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Kupiłam ostatnio taką naturalną agrowłókninę w kolorze brązowym i wygląda bardziej estetycznie i na skarpie kora się z niej nie zsuwa. Ułożenie jej w niektórych miejscach, to była konieczność, bo niedalibyśmy rady sami ogarnąć tak dużej przestrzeni. Ja i tak, jak tylko jest pogoda (tzn. wystarczy, że wściekle nie leje), to nie wychodzę z ogrodu. Mój M się wygraża, że mi tam łóżko polowe wystawi.


Pozwolę sobie przekleić Twoją wypowiedź do tamtego wątku - albo może sama się w nim wypowiedz?

A tam gdzie jest skrzyp w trawniku to znaczy, że masz tam kwaśną ziemię - proponuję ją zwapnować. No i skrzyp nie znosi częstego koszenia.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Enya73 15:15, 09 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jasne, możesz przenieść. Nie ma problemu
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Anita1978 09:44, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Odwiedziłam Twój wątek i też jestem pełna podziwu co do wykonanej przez Was pracy! Widać tu pasję!!!
Co do pieska to moja Luna to goldenka tylko szalony psi fryzjer ostrzygł ją prawie na łyso- myślałam,że dostanę zawału...
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies