Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 18:55, 15 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula ciężka praca się opłaca i to widać u Ciebie w 100 procentach, efekt bardzo dobry, rośliny bujne, pięknie kwitną A jakie plany na 2018 sezon?



Dziękuję
Na rabacie letniej kosmetyka i plewienie

Poza nią w zeszłym roku wzięłam się za przód domu. Tam jest ogrom pracy i tyrania z łopatą. Będę na pewno robić dużo wysiewów w tym celu. Więc będzie sezon kwitnący zanim posadzę docelowe rośliny.

Obok tego muszę zagospodarowywać pod oknami.

Gdybym miała kasę priorytetem byłyby drzewa.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 19:51, 15 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
A jakich drzew szukasz? Bo wiesz jeśli nie muszą być od razu bardzo duże to czasem można kupić okazyjnie taniej
a czasem niektóre z tych ozdobnych się sieja same, Bogdzi się wysiewały klony ginnala, u mnie sieją się z wysypanych szyszek czasem sosny czarne.... wierzby można z gałązek szczepić, a na naszym jarmarku czasem w fajnej cenie są różne....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 02:37, 16 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
sylwia_slomczewska napisał(a)
A jakich drzew szukasz? Bo wiesz jeśli nie muszą być od razu bardzo duże to czasem można kupić okazyjnie taniej
a czasem niektóre z tych ozdobnych się sieja same, Bogdzi się wysiewały klony ginnala, u mnie sieją się z wysypanych szyszek czasem sosny czarne.... wierzby można z gałązek szczepić, a na naszym jarmarku czasem w fajnej cenie są różne....


Sylwia, rozumiem co piszesz. Ale ja nie szukam z siewu. Jedynie odmianowe chcę. Miejsce zakupu też mam. Kasa nieduża bo mogą być "perspektywiczne". Niestety złośliwość losu nawet na to nie pozwala. Narazie działam na tych polach na których mogę i dzielę co mogę- głównie idę w trawy.

A wiesz, że od Ciebie roślinki się ładnie przyjęły mimo że był taki gorący letni czas. Są na piwoniowej rabacie- to chyba już kolejna 5-latka
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
rozark 09:02, 17 sty 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja nie drzewiasta w tej sprawie się nie wypowiadam, masz piękne hortensje
____________________
pozdrowionka
sylwia_slomc... 10:44, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Urszulla napisał(a)


Sylwia, rozumiem co piszesz. Ale ja nie szukam z siewu. Jedynie odmianowe chcę. Miejsce zakupu też mam. Kasa nieduża bo mogą być "perspektywiczne". Niestety złośliwość losu nawet na to nie pozwala. Narazie działam na tych polach na których mogę i dzielę co mogę- głównie idę w trawy.

A wiesz, że od Ciebie roślinki się ładnie przyjęły mimo że był taki gorący letni czas. Są na piwoniowej rabacie- to chyba już kolejna 5-latka

Szkoda, ze ten los taki. Wiem po sobie , że najbardziej mi brakowało drzew właśnie jak były mikroskopijnych wielkości, teraz na szczęście liściaste zaczyna być widać, a iglaste już też ruszyły. Teraz się cieszę, że bylinówki mam wyodrębnione, bo sadząc małe drzewka nigdy nie wiadomo jak dużo w realu przyrosną i czy nie połkną tego i owego w koronę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 10:59, 17 sty 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula ogrom pracy wykonałaś Na szczęście efekty baaardzo widoczne więc to cieszy że praca efekty przynosi Bardzo mi się te rabaty podobają
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 12:49, 17 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
rozark napisał(a)
ja nie drzewiasta w tej sprawie się nie wypowiadam, masz piękne hortensje


Dziękuję
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:57, 17 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
sylwia_slomczewska napisał(a)

Szkoda, ze ten los taki. Wiem po sobie , że najbardziej mi brakowało drzew właśnie jak były mikroskopijnych wielkości, teraz na szczęście liściaste zaczyna być widać, a iglaste już też ruszyły. Teraz się cieszę, że bylinówki mam wyodrębnione, bo sadząc małe drzewka nigdy nie wiadomo jak dużo w realu przyrosną i czy nie połkną tego i owego w koronę


To oczywiste że drzewa rosnąc pochłaniają wiele, ale to co pod nimi zawsze można gdzieś upchnąć. Nie da się inaczej. Coś musi cieszyć zanim drzewa urosną. Do Twoich areałów mam daleko więc i spojrzenie inne

Macham słonecznie coś tam z kolekcji zdjęciowych wrzucę jeszcze w przyszłym tygodniu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:05, 17 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula ogrom pracy wykonałaś Na szczęście efekty baaardzo widoczne więc to cieszy że praca efekty przynosi Bardzo mi się te rabaty podobają


Dzięki Gosiu w życiu bym tak nie miała gdyby nie Ogrodowisko. Chyba panowałby u mnie totalny minimalizm zimozielonych iglaków
Na dodatek nigdy nie myślałam o ogrodzie w taki sposób, że ta praca może przynosić tyle satyfakcji, zwłaszcza gdy człowiek jest umordowany i wszystko go boli.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
laurowisnia 14:45, 17 sty 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Piękne podsumowania Ula, czasem trzeba się zatrzymać by popatrzeć do tyłu co zrobione, jak się zmieniło i by znów z przyjemnością ruszyć łopatą.
Pozdrawiam w nowym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies