Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:03, 17 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
laurowisnia napisał(a)
Piękne podsumowania Ula, czasem trzeba się zatrzymać by popatrzeć do tyłu co zrobione, jak się zmieniło i by znów z przyjemnością ruszyć łopatą.
Pozdrawiam w nowym roku.


To prawda, ładnie to ujęłaś jak miło że się pokazałaś nasiona szykuję do wiosny
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Katkak 21:16, 17 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ula otyrałaś się ogromnie, ale efekty przekroczyły wszelkie oczekiwania. Jest pięknie .
Ale się na tysiączka wstrzeliłam . Wszystkiego naj Kochana i niech ogród wciąż pięknieje i cieszy Cię jak dotąd .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 22:14, 17 sty 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Takie porównania dają nam obraz jak pięknie my Ogrodniczki się rozwijamy, uczymy cierpliwości i dążymy do tego żeby było co raz to ładniej. Musimy przy tym być systematyczne, bo inaczej chwasty nas przerosną i stłamszą to co stworzyłyśmy. Masz już na prawdę ładnie, pewnie przyjemnie jest usiąść i patrzeć na efekt swojej ciężkiej pracy.
Ja sadzę rośliny bardzo gęsto, rośliny muszą konkurować z sobą, żeby przetrwały. Dzięki temu pielenie mam tylko wiosną, później ziemię zasłaniają rośliny ozdobne i chwastom nie udaje się przebić. Dziabać też nie mogę, bo zniszczyłabym coś przy okazji, tylko wycinam przekwitłe rośliny umożliwiając w ten sposób rośnięcie następnym. Nie wysiewam roślin na rabatach, nie poradziły by sobie. Sama dużo roślin rozmnażam, w ubiegłym roku dostałam dużo różnych nasion orlików, mam młodziutkie siewki pikowane na działce u rodziców, jak się wzmocnią przesadzę do siebie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 14:20, 18 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Katkak napisał(a)
Ula otyrałaś się ogromnie, ale efekty przekroczyły wszelkie oczekiwania. Jest pięknie .
Ale się na tysiączka wstrzeliłam . Wszystkiego naj Kochana i niech ogród wciąż pięknieje i cieszy Cię jak dotąd .


Dziękuję Kasiu, szczególnie za te gorące życzenia Tysiączek z niezłym podsumowaniem wyszedł. Ogrom szczęścia

Teraz nawet dojrzałam do prostych ogrodowych dekoracji. Mam kule styropianowe na strychu, może latem machnę je sprayem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:32, 18 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Dorota123 napisał(a)
Takie porównania dają nam obraz jak pięknie my Ogrodniczki się rozwijamy, uczymy cierpliwości i dążymy do tego żeby było co raz to ładniej. Musimy przy tym być systematyczne, bo inaczej chwasty nas przerosną i stłamszą to co stworzyłyśmy. Masz już na prawdę ładnie, pewnie przyjemnie jest usiąść i patrzeć na efekt swojej ciężkiej pracy.
Ja sadzę rośliny bardzo gęsto, rośliny muszą konkurować z sobą, żeby przetrwały. Dzięki temu pielenie mam tylko wiosną, później ziemię zasłaniają rośliny ozdobne i chwastom nie udaje się przebić. Dziabać też nie mogę, bo zniszczyłabym coś przy okazji, tylko wycinam przekwitłe rośliny umożliwiając w ten sposób rośnięcie następnym. Nie wysiewam roślin na rabatach, nie poradziły by sobie. Sama dużo roślin rozmnażam, w ubiegłym roku dostałam dużo różnych nasion orlików, mam młodziutkie siewki pikowane na działce u rodziców, jak się wzmocnią przesadzę do siebie.



Z tymi chwastami to prawdziwa bitwa była. Teraz już łatwiej, pielenie traktuję jako hobby
Nie mogę poradzić sobie głównie z ostami, to prawdziwa plaga a dokładniej podziemna partyzantka. W zeszłym roku wypróbowałam spray na osy i szerszenie -zadziałało- ciekawe czy zniszczyło osta do korzenia, wiosną sprawdzę.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:18, 19 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
RABATA EDENKOWA


tak było


w lipcu 2016


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:22, 19 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Jeszcze w tym samym sezonie Edenki zakwitły



W 2017( oczywiście pies zrobił małe spustoszenie w lawendzie, więc musiałam jesienią zrobić dużo nowych sadzonek z patyczków)

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:27, 19 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Mam nadzieję że w tym sezonie zachwycą bardziej. Na Edenkowej czeka mnie dosadzenie czegoś na pniu pomiędzy różami. Jakieś zmiany kosmetyczne będą na pewno.

Zostawiam portrety z 2017


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:54, 19 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
PORTRETY RÓŻ NA 1000

Jan Paweł II (czysto biała, lekki zapach)



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:59, 19 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Comtessa (u mnie rewelacyjna)



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies