Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

Gardenarium 17:31, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam w oddali widać cięte krzewy


Chodzi o to żeby była granica między krzewami wodczna, jak w tym japońskim ogrodzie


Można nawet lekko teren unieść
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 18:31, 23 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Jakie piękne kompozycje z bukszpanami!!
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 20:37, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Jakie piękne kompozycje z bukszpanami!!


Mogą być dowolne kule, tutaj są z cisa, ale to bez znaczenia. Cis jest nieco ciemniejszy niż bukszpan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 21:01, 23 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Syla napisał(a)
Obejrzyj sobie roślinkę o taką - Alchemilla mollis (przywrotnik ostroklapowy). Pasowały by również funkie. Na zimę liści nie ma i problem z głowy z przygniatającym śniegiem



Przywrotnik posadziłam latem w dwóch miejscach , na próbę jak sobie poradzi . W pełnym słońcu przypala listki , w półcieniu rośnie dobrze , na tyłach domu pewnie też sobie poradzi . Najbardziej podoba mi się w nim jak pięknie na liściu zatrzymuje krople wody .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 21:22, 23 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Danusiu , cała kopalnia pomysłów na tych zdjęciach i zdecyduj tu człowieku . Zdjęcie z barwinkiem pokazuje jak płasko wygląda na rabacie , a moja jest długa i tuż przy ścieżce więc zdecyduję się na wyższe roślinki . Podoba mi się pomysł z trzmieliną i irgą , niewysokie , zimozielone , można ciąć aby nadać pożądany kształt i w razie uszkodzeń zimowych łatwo odrosną .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 21:30, 23 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Ach i te kule na ,,podwyższeniu", już ja im wymoszczę miejscówkę w moim ogrodzie , zgadzam się z Jolą są piękne , zachwyciły mnie . Już mam plan na kolejną rabatę
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 21:38, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mysza napisał(a)
Danusiu , cała kopalnia pomysłów na tych zdjęciach i zdecyduj tu człowieku . Zdjęcie z barwinkiem pokazuje jak płasko wygląda na rabacie , a moja jest długa i tuż przy ścieżce więc zdecyduję się na wyższe roślinki . Podoba mi się pomysł z trzmieliną i irgą , niewysokie , zimozielone , można ciąć aby nadać pożądany kształt i w razie uszkodzeń zimowych łatwo odrosną .


Dletego pokazałam barwinka. Dobrze też nieco unieść rabatę odpowiednio wyprofilować ziemią.
Ważne jest cięcie, wtedy robią się takie "bryły". Jeśli są zadbane, cięte systematycznie to wygląda to super wystrzałowo. Nawet o Ciebie można prawie żywopłot "węzłowy" zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 21:43, 23 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Już na forum chyba było wspomniane coś o sadzeniu "węzłowym"?
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Niage 21:45, 23 lut 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Co to jest żywopłot "węzłowy" ?
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
mysza 21:48, 23 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Piszesz o wyprofilowaniu rabaty ziemią - całą rabatę , czy część na której będzie sadzona jedna z roślin np. irga ?
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies