Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

Gardenarium 21:44, 24 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Joanka napisał(a)
Jak gęsto należy posadzić irgę ursynów tworząc żywopłot węzłowy?


Joanko, ja dałam to zdjęcie tak na przykład, ale z irgi identycznego żywopłotu nie da się zrobić, bo ona ma za zadanie pokryć większą płaszczyznę, to była ilustracja dla tej skarpy. Natomiast takie żywopłoty robi się głównie z bukszpanu.
Przy pojedynczym rzędzie należy posadzić około 5 krzaczków na 1 mb. Trzeba je ustawić, aby stykały się listkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 21:48, 24 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Aaaaa..... a ewentualnie jaka roślina do przeplatania? Żeby zrobić taki węzłowy żywopłot?
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 21:50, 24 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, żeby zrobić takie dwie bryły zawiłe, które włażą pod siebie i się tak fajnie przeplatają, jak faworki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 03:51, 25 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
tyna napisał(a)
Ok, zauważyłam jeszcze matę pod kamieniami, nie byłam pewna...bo taki boom u nas jest na te maty szkółkarskie...
To nie wielkie bum tylko plewić się nie chce...))
A ja nie lubię mat bo często ruszam ziemię,żeby lepiej oddychały korzenie roślinkom i przyjmowały nawozy.O!No nie wszystkie rośliny lubią jak się tak koło nich kręcić ,ale większość jednak to kocha
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 23:11, 26 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Joanka napisał(a)
Aaaaa..... a ewentualnie jaka roślina do przeplatania? Żeby zrobić taki węzłowy żywopłot?


Bukszpan najlepszy, szczególnie w dwóch kolorach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 02:37, 27 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj pokazuję, jak należy przycinać potem takie bryły z roślin zimozielonych. Tu są proste linie, ale można też owalne, jakie się chce





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 21:15, 13 mar 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Witajcie Kochani , cieszy mnie to że zbliża się wiosna i powoli można realizować ogrodowe plany . Zawodowo pracujemy nawet 6 dni w tygodniu i na przyjemności pozostaje tylko niedziela , a dziś jeszcze wyjątkowa pogoda i piękne słońce. Śnieg prawie stopniał , opryskaliśmy iglaki olejowym na mszyce . Zaczęliśmy likwidować mini skalniak w rogu działki < założony przez poprzednich właścicieli > , pomiędzy tymi trzema tujami wysokie 3m , planuję posadzić hortensję w ilości ok. 3-4 szt dla uzyskania widocznego efektu .



M. przekopuje kawałek pod siatką , w tym miejscu posadzę cisy .

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 21:39, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak ja lubię takie zdjęcia Pokazuj więcej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 21:56, 13 mar 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Wyciągałam kamienie , rękawiczek nie założyłam i miałam łapy umorusane , przypomniałam sobie o robieniu fotek i złapałam aparat w dwa palce żeby cokolwiek było . Można ręce umyć i zdjęć trochę porobić , ale jak coś już robię to nie lubię się odrywać , zabrakło kolejnej pary rąk do sesji zdjęciowej .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 22:04, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aha, szkoda, że nie ma kogoś co by robił za fotografa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies